Okazuje się, że obecnie odzyskanie konta na Facebooku bez maila i telefonu nie jest łatwe. Dawniej można było skorzystać z funkcji „Zaufane kontakty”, czyli poprosić wybranych znajomych o potwierdzenie naszej tożsamości. W sytuacjach kryzysowych możliwy był też kontakt z supportem Facebooka.

Dziś nie mamy już tych opcji, ale nadal możemy odzyskać konto na Facebooku bez maila i telefonu za pomocą jednego z narzędzi. Szczegółową instrukcję znajdziesz poniżej.

Jak odzyskać konto na Facebooku? Funkcja Znajdź moje konto

Do odzyskiwania konta służy funkcja „Znajdź moje konto”. Za jej pomocą możemy odzyskać dostęp do konta po jego dezaktywacji, lub gdy zapomnimy loginu bądź hasła.

Niestety w przypadku, gdy nie mamy dostępu do połączonego z kontem adresu e-mail lub numeru telefonu, funkcja ta okazuje się być bezużyteczna. Pisałam o tym w jednym z moich ostatnich artykułów poświęconych temu narzędziu, a mianowicie: Facebook szukaj mojego konta – instrukcja korzystania z funkcji „Znajdź moje konto”.

Narzędzie to wymaga dostępu do poczty lub nr telefonu, ponieważ wysyła na nie kod do zresetowania hasła. Jest więc niezastąpione, gdy zapomnimy hasła do logowania, ale zupełnie niepotrzebne, gdy utracimy dostęp do poczty e-mail.

Jak więc odzyskać konto na Facebooku bez maila i telefonu? Poniżej zamieściłam 3 opcje.

Jak odzyskać konto na FB bez maila i telefonu? 3 możliwe rozwiązania

Jak wspomniałam wcześniej, możliwość odzyskania konta na Facebooku bez maila i telefonu została mocno ograniczona. Nie skorzystamy już z funkcji „Zaufane kontakty” i nie skontaktujemy się z pracownikami Facebooka. Facebook nie pozostawia nas jednak zupełnie bez pomocy i proponuje inne rozwiązania problemu. Aby odzyskać konto na Fb bez maila i telefonu, wypróbuj poniższe kroki:

1. Odzyskaj konto na na fb przez użycie alternatywnego maila lub telefonu

1. Jak odzyskać konto na fb bez maila i telefonu - alternatywne adresyAby odzyskać dostęp do konta na Facebooku, możemy skorzystać z innego adresu e-mail lub nr telefonu, pod warunkiem że wcześniej podaliśmy je w serwisie. Jeśli nie pamiętasz, czy na swoim koncie podałeś więcej niż jeden adres e-mail lub nr telefonu, nie przejmuj się. Po prostu w oknie narzędzia „Znajdź moje konto” wpisz kolejno każdy możliwy adres lub numer, który posiadasz. Być może jeden z nich, okaże się tym właściwym.

2. Odzyskaj konto na fb bez maila i telefonu przywracając dostęp do poczty

2. Jak odzyskać konto na fb bez maila i telefonu - kontakt z dostawcą pocztyCzasami dużo łatwiej jest odzyskać dostęp do poczty e-mail, niż do konta na Facebooku. Każdy dostawca usług poczty elektronicznej ma własne procedury i zabezpieczenia pozwalające odzyskać dostęp do konta. Spróbuj skorzystać z funkcji „Nie pamiętam hasła”, by je zresetować. Następnie ustaw nowe hasło i zaloguj się do Facebooka.

3. Odzyskaj konto na fb bez maila i telefonu za pomocą narzędzia Zgłoś złamanie zabezpieczeń konta

3. Jak odzyskać konto na FB bez maila i telefonuW przypadku gdy pozostałe sposoby zawiodą, ostatecznym rozwiązaniem może okazać się użycie narzędzia służącego do zgłaszania złamania zabezpieczeń konta. Dzięki niemu można zalogować do swojego konta na Fb bez konieczności logowania się na pocztę e-mail czy korzystania z telefonu.

Aby skorzystać z tego rozwiązania, otwórz stronę narzędzia na urządzeniu, z którego wcześniej logowałeś się na swoje konto na Facebooku.

Następnie kliknij niebieski button: “Zabezpieczenia mojego konta zostały złamane”. Zostaniesz poproszony o podanie aktualnego lub któregoś ze starszych haseł. Jeśli podejrzewasz, że Twoje konto zostało zhakowane i ktoś zmienił do niego hasło, bez problemu je odzyskasz.

Jeśli jednak nie jesteś w stanie przypomnieć sobie starego hasła, a nowe zostało zmienione, funkcja ta nie będzie dla Ciebie pomocna.

Jak zabezpieczyć się przed utratą konta?

Lepiej zapobiegać trudnym sytuacjom, niż potem martwić się o rozwiązanie problemu. Gdy już uda Ci się odzyskać dostęp do swojego konta na Facebooku, pamiętaj, by dobrze je zabezpieczyć i uchronić się przed podobnymi sytuacjami w przyszłości.

W tym celu ustaw nowe, trudne hasło i co jakiś czas je zmieniaj. Nie jest to ani wygodne, ani komfortowe, ale z pewnością zwiększy bezpieczeństwo Twojego konta.
Nikomu nie podawaj też swoich danych logowania i nie loguj się do serwisu z urządzeń obcych osób.

Wskazane też jest korzystanie z uwierzytelniania dwuskładnikowego. Dzięki temu, gdy ktoś niepożądany będzie próbował zalogować się Twoje konto, otrzymasz powiadomienie i będziesz mógł w porę zareagować. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe można aktywować w sekcji: Ustawienia >> Ustawienia bezpieczeństwa i logowania.

Dobrym rozwiązaniem jest też dodanie alternatywnego adresu e-mail, który pozwoli Ci odzyskać konto, gdy utracisz dostęp do głównej poczty. Dodatkowy adres można dodać w sekcji: Ustawienia >> Ogólne ustawienia konta, w polu Konto.

Odzyskiwanie konta na FB bez maila i telefonu – podsumowanie

Podsumowując wpis są 3 metody na odzyskanie konta na FB bez maila i telefonu – logowanie przy pomocy alternatywnego adresu lub numeru, kontakt z administratorem poczty lub skorzystanie z narzędzia o nazwie „Zgłoś złamanie zabezpieczeń konta”.

Mam nadzieję, że z pomocą moich wskazówek uda Ci się odzyskać swoje konto na Facebooku pomimo braku dostępu do połączonego maila i numeru telefonu. Pamiętaj, by ustawić nowe trudne hasło i zabezpieczyć swój profil za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego. Ustaw też alternatywny e-mail, który pozwoli Ci odzyskać konto w przypadku utraty dostępu do poczty.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz