Nie możesz zalogować się do Facebooka, choć jesteś pewien, że wpisujesz właściwe hasło? Chciałbyś odzyskać dostęp do konta, ale bez resetowania swojego dotychczasowego hasła? Zobacz pomocny wpis.

Czy odzyskanie hasła na Facebooku bez jego resetowania jest możliwe?

jak odzyskać hasło na Facebooku bez jego resetowaniaOdzyskanie hasła na Facebooku bez jego wcześniejszego zresetowania jest niemożliwe. Facebook nie wyśle Ci kopii Twojego hasła ze względu na kwestie bezpieczeństwa, o czym możesz przeczytać na stronie centrum pomocy serwisu.

Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, by odzyskać dostęp do swojego konta. Przejdę do nich za chwilę, ale najpierw zapoznam Cię z możliwymi przyczynami, dlaczego możesz mieć problemy z zalogowaniem się do serwisu pomimo wpisywania dobrego hasła.

Dlaczego nie mogę zalogować się do Facebooka, mimo wpisywania prawidłowego hasła?

Powodów tego, dlaczego nie możesz zalogować się do Facebooka mimo wpisywania dobrego hasła, może być kilka. Najczęstszą, a zarazem najbardziej banalną przyczyną tego stanu rzeczy jest to, że masz włączony przycisk Caps Lock. Zatem jedynie wydaje Ci się, że wpisujesz dobre hasło, podczas gdy w rzeczywistości używasz nieprawidłowej wielkości liter.

Możliwe też, że podczas wpisywania hasła robisz literówkę. Często zdarza się to np. wtedy, gdy użytkownicy używają innej klawiatury niż zazwyczaj bądź też po prostu się spieszą.

Nierzadko też powodem problemu jest zmiana klawiszy y i z na klawiaturze. Na urządzeniach z systemem Windows dochodzi do niej wtedy, gdy użytkownik wciśnie jednocześnie prawy przycisk Ctrl i Shift.

Kolejnym powodem może być to, że ktoś wkradł się na Twoje konto i zmienił hasło bez Twojej wiedzy. Jeżeli tak się stało, podczas logowania powinieneś zobaczyć komunikat, że wpisujesz stare hasło i że zostało ono zmienione jakiś czas temu.

Kolejną przyczyną trudności z zalogowaniem może być to, że wpisujesz niepoprawny e-mail lub numer telefonu. Możliwe, że robisz błąd w adresie lub w numerze albo też wpisujesz zupełnie inny e-mail lub numer, niepowiązany z Twoim kontem. To nie hasło jest więc problemem, tylko to, że Facebook nie rozpoznaje Twojej nazwy użytkownika.

Jak odzyskać hasło na Facebooku – możliwe rozwiązania

Pomimo tego, że Facebook nie umożliwia odzyskania hasła bez jego uprzedniego zresetowania, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, by z powodzeniem zalogować się na swoje konto. Oczywiście sposoby rozwiązania problemu będą zależały od jego przyczyny.

Infografika - co robić gdy hasło do Facebooka nie pasujeZatem jeśli przyczyną problemu z zalogowaniem jest wciśnięty przycisk Caps Lock, literówka bądź też zmienione litery y i z, bez trudu możesz go rozwiązać. Wpisz hasło w jakimś miejscu, w którym nie będzie ono szyfrowane, np. w programie Word i sprawdź, czy na pewno jest ono właściwe.

Jeśli tak jest, upewnij się, że wpisujesz poprawny adres e-mail lub numer telefonu. Jeśli korzystasz z kilku adresów lub numerów, sprawdź, który z nich jest połączony z Twoim kontem na Facebooku. Przejrzyj swoje skrzynki mailowe i zobacz, na który adres przychodzą wiadomości od Facebooka.

Jeśli żadne z powyższych metod nie zadziałają, może być to znak, że ktoś przejął Twoje konto na Facebooku i zmienił do niego hasło. W takiej sytuacji lepiej nie czekać tylko od razu przejść do procedury zabezpieczania i odzyskiwania konta. Jeśli Twoje konto dalej połączone jest z tym samym adresem e-mail, co dotychczas, wystarczy że przejdziesz do okna Znajdź moje konto i będziesz postępował według wskazówek. Na połączony z kontem adres e-mail (lub numer telefonu) zostanie wysłany kod resetujący hasło.

Jeśli z kolei złodziej konta zmienił powiązany z Twoim profilem adres e-mail, będziesz musiał cofnąć tę zmianę. Wiedz, że gdy zmienia się adres e-mail użytkownika, Facebook wysyła wiadomość na poprzedni adres ze specjalnym linkiem. Odszukaj tę wiadomość i kliknij znajdujący się w niej link, by móc cofnąć zmianę. Jeśli podejrzewasz, że Twoje konto zostało zhakowane, możesz też przejść tutaj.

Podsumowując wpis, odzyskanie hasła na Facebooku bez jego resetowania jest niemożliwe. Jeśli jednak Twoje dotychczasowe hasło nie działa i utraciłeś dostęp do swojego konta, Facebook dostarcza kilka narzędzi, które mogą pomóc Ci rozwiązać problem. Kluczową kwestią jest szybka reakcja. Jeśli podejrzewasz, że ktoś niepowołany otrzymał dostęp do Twojego konta, niezwłocznie to zgłoś i je zabezpiecz. Wiedz, że konto na Facebooku w rękach oszusta może być bardzo niebezpiecznym narzędziem.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz