Jesteś ciekaw, ile razy ktoś oglądał Twoje Instastory i chcesz się dowiedzieć, jak mógłbyś to sprawdzić? Zastanawiasz się, czy w ogóle jest możliwość zobaczenia, ile razy inny użytkownik obejrzał Twoje Instastory?

W dzisiejszym wpisie wyjaśniam, jakie są możliwości i jak działa zapisywanie odbiorców na Instastory. Zachęcam do przeczytania wpisu. 🙂

Czy widać, ile razy ktoś oglądał moje Instastory na Instagramie?

Czy widać ile razy ktoś oglądał moje Instastory - grafikaSam Instagram nie powiadamia użytkowników o tym, ile razy dana osoba obejrzała ich Instastory. Z poziomu Instagrama możemy się jedynie dowiedzieć, kto oglądał nasze instastory, jednak bez konkretnej informacji o tym, ile razy to zrobił. Jeżeli więc szukasz opcji pozwalającej na sprawdzenie, ile razy ktoś oglądał Twoje Instastory nie trać czasu – w aplikacji Instagram nie znajdziesz tej informacji. Na rynku powstało jednak wiele innych, zewnętrznych aplikacji, które pozwalają monitorować zachowania odbiorców z Instagrama. Więcej informacji o nich znajdziesz poniżej.

Czy widać, ile razy ktoś oglądał moje Instastory poza Instagramem? Aplikacje zewnętrzne

Choć z poziomu samego Instagrama nie zobaczymy, ile razy ktoś oglądał nasze Instastory, nie oznacza to, że nie da się uzyskać takich informacji z innych źródeł. Na rynku powstało wiele aplikacji firm zewnętrznych, które pozwalają na monitorowanie zachowań odbiorców. Pisałam o nich niedawno w poście pt. „Aplikacja do sprawdzania kto oglądał mój profil na Instagramie – lista”. Do aplikacji tego typu należą:

  1. Influxy,
  2. InStalker – Profile Tracker
  3. Kto oglądał mój profil – WProfile
  4. Who Viewed My Profile for IG – Followly Reports
  5. InstaFor, Stalker Reports.

Powyższe aplikacje umożliwiają między innymi sprawdzenie, kto oglądał nasz profil, ile razy, kto przestał nas obserwować, czy też kto nas zablokował. Zanim jednak zdecydujesz się na pobranie którejś z nich, muszę Cię przestrzec, że to ryzykowne. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

Aplikacje do sprawdzania, ile razy ktoś oglądał moje Instastory – dlaczego są niebezpieczne?

Choć aplikacje umożliwiające sprawdzenie, ile razy ktoś oglądał nasze Instastory, które wymieniłam powyżej, dostępne są w Sklepie Play i App Store, nie oznacza to, że są one bezpieczne. Aplikacje te nie są w żaden sposób powiązane z Instagramem, a jednocześnie – wymagają udzielenia pełnego dostępu do Instagramowego konta. Aby móc korzystać z tego typu aplikacji, trzeba zalogować się danymi z Instagrama, czyli podać swój login i hasło. Co to oznacza w praktyce?

Korzystanie aplikacji tego rodzaju może być bardzo niebezpieczne – na przykład niepożądane osoby mogą uzyskać dostęp do naszych kontaktów, wiadomości i profilu. Ktoś w naszym imieniu może zacząć wysyłać wiadomości do naszych znajomych czy publikować spam na naszym koncie. Ponadto możemy trwale utracić dostęp do naszego konta i już nigdy go nie odzyskać. Dlatego też nie rekomenduję korzystania z tego typu narzędzi, a raczej informuję o nich jako o ciekawostce.

Czy odbiorcy na górze to Ci, którzy obejrzeli moje Instastory wiele razy?

Istnieje przekonanie, że odbiorcy relacji, którzy wyświetlają się na górze listy widzów to Ci, którzy kilkukrotnie obejrzeli nasze instastory.

Choć reguła, że kontakty, które kilka razy zobaczyły nasze instastory znajdują się na szczycie listy odbiorców może wydawać się logiczna, ponieważ algorytmy Instagrama podsuwają użytkownikom profile na zasadzie wzajemnych interakcji, to jednak w tym przypadku tak nie jest.

Nie jest tak, ponieważ przy ustalaniu kolejności widzów Instastory algorytmy Instagrama w pierwszej kolejności biorą pod uwagę inne czynniki, takie jak reakcje na treści czy udostępnienia. Czynniki te świadczą o zaangażowaniu. Więcej na ten temat pisałam w artykule pt. „Od czego zależy kolejność wyświetleń na Instastory?”.

Czy warto sprawdzać, ile razy ktoś oglądał nasze Instastory?

Biorąc pod uwagę fakt, że do sprawdzenia, ile razy ktoś oglądał nasze Instastory potrzebne są zewnętrzne aplikacje, a te jak wiadomo, mogą być niebezpieczne z uwagi na konieczność podania danych logowania, lepiej tego nie robić. Ryzykowanie i narażanie się na nieprzyjemności tylko po to, by zaspokoić swoją ciekawość, nie ma sensu.

Czy widać ile razy ktoś oglądał moje Instastory? Podsumowanie

Podsumowując wpis, z poziomu Instagrama nie da się zobaczyć, ile razy ktoś oglądał nasze Instastory. Można to jednak zrobić przy pomocy zewnętrznych aplikacji, które wymieniłam w dzisiejszym wpisie. Choć aplikacje te dostępne są w Sklepie Play i App Store to nie oznacza, że są bezpieczne. Wymagają podania danych logowania do Instagrama, w związku z czym korzystanie z nich wiąże się z ryzykiem.

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz