Oficjalnie Instagram nie pozwala użytkownikom sprawdzać, kto oglądał ich profile. Na rynku powstało jednak mnóstwo aplikacji, zarówno na Androida, jak i iPhone’a, które to umożliwiają. W dzisiejszym wpisie zamieszczam listę aplikacji do sprawdzania, kto oglądał nasz profil na Instagramie, wraz z linkami do pobrania ich ze Sklepu Play i App Store.

Warto jednak od razu wspomnieć o kwestiach bezpieczeństwa – aplikacje te uzyskują dostęp do profili na Instagramie, zatem korzystanie z nich wiąże się z ryzykiem. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

Aplikacje do sprawdzania kto oglądał mój profil na Instagramie – czy są bezpieczne?

Choć wiele aplikacji do sprawdzania, kto oglądał nasz profil na Instagramie, dostępnych jest w Sklepie Play i App Store, a te jak wiadomo, starają się zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom, to jednak korzystanie z nich wiąże się z ryzykiem. Aplikacje te uzyskują bowiem pełen dostęp do kont użytkowników na Instagramie – ich danych logowania, kontaktów, profili itd. Nigdy nie wiadomo, kto znajduje się po drugiej stronie takich programów i jakie ma intencje.

Dlatego też korzystanie z tego typu aplikacji może być niebezpieczne. Na przykład możemy utracić dostęp do naszego konta lub w gorszych przypadkach – ktoś w naszym imieniu może zacząć kontaktować się z naszymi znajomymi i wysyłać im wiadomości lub publikować spam na naszym profilu. Przed zainstalowaniem tego typu aplikacji warto mieć to na uwadze.

5 aplikacji do sprawdzania kto oglądał mój profil na Instagramie

Poniżej zamieściłam listę 5 aplikacji do sprawdzania, kto oglądał nasz profil na Instagramie:

1. Influxy

Aplikacja do sprawdzania kto oglądał mój profil na Instagramie - InfluxyInfluxy to aplikacja, która ma wiele funkcji, na przykład umożliwia monitorowanie zmian na listach obserwowanych i obserwujących, a także sprawdzenie, kto oglądał nasz profil na Instagramie. Dostępna jest zarówno w Sklepie Play, jak i App Store.

2. InStalker – Profile Tracker

Aplikacja do sprawdzania kto oglądał mój profil na Instagramie - InStalkerInStalker – Profile Tracker od ITAmazons App to aplikacja do sprawdzania, kto oglądał nasz profil na Instagramie z przyjaznym interfejsem i dodatkowymi funkcjami, takimi jak: oglądanie Instastory anonimowo, pobieranie Relacji, czy sprawdzanie, kto przestał nas obserwować. Aplikacja ma bardzo dobre opinie i wysoką ocenę od użytkowników w Sklepie Play – aż 4,6. Niestety nie jest dostępna na iPhone’y.

3. Kto oglądał mój profil – WProfile

Aplikacja do sprawdzania kto oglądał mój profil na Instagramie - WProfileKolejną apką, która według jej administratorów umożliwia sprawdzenie, kto oglądał nasz profil na Instagramie, jest aplikacja od WProfile. Aplikacja jest darmowa i dostępna w Sklepie Play na smartfony z Androidem. Została pobrana już ponad milion razy i cieszy się dość dobrą opinią – 4,0. Aplikacja wysyła powiadomienia w momencie, gdy ktoś ogląda nasz profil.

4. Who Viewed My Profile for IG – Followly Reports

Aplikacja do sprawdzania kto oglądał mój profil na Instagramie - Who viewed my profile for IGAplikacja Who Viewed My Profile for IG od Followly Reports nie tylko umożliwia sprawdzenie, kto oglądał nasz profil na Instagramie, ale także kto nas zablokował, czy przestał obserwować. Podobnie jak aplikacja od WProfile, Who Viewed My Profile for IG również wysyła powiadomienia w momencie wizyty na naszym profilu.

5. InstaFor, Stalker Reports

Aplikacja do sprawdzania kto oglądał mój profil na Instagramie - Instafor Stalker reportsOstatnią aplikacją do sprawdzania kto oglądał nasz profil na IG, którą dzisiaj omówię jest apka InstaFor, Stalker Reports. Działa ona na podobnej zasadzie, co aplikacje omawiane przed chwilą, a więc wysyła powiadomienia w przypadku, gdy ktoś wyświetla nasz profil. Ponadto umożliwia wyfiltrowanie tych znajomych, których my obserwujemy, a którzy nie obserwują nas, sprawdzenie, kto przestał nas obserwować czy anonimowe wyświetlanie i pobieranie stories.

Czy aplikacje do sprawdzania kto oglądał mój profil na Instagramie, są dozwolone?

Teoretycznie z zasadami Instagrama niezgodne jest jedynie korzystanie z aplikacji firm zewnętrznych służących do masowego lajkowania i obserwowania innych profili (w celu zdobycia polubień i obserwacji). Przynajmniej takie informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Instagrama. Instagram zastrzega sobie prawo do nakładania ograniczeń lub nawet zamykania kont korzystających z tego typu rozwiązań.

Warto jednak wiedzieć, że aplikacje służące do monitorowania obserwatorów, czyli te, które opisałam powyżej, również mogą być na celowniku Instagrama i zostać uznane przez algorytmy serwisu za podejrzane. W skrajnych przypadkach w efekcie korzystania z takich aplikacji możemy utracić dostęp do naszego konta.

Aplikacje do sprawdzania wyświetleń profilu – podsumowanie

Podsumowując, korzystanie z aplikacji do sprawdzania, kto oglądał nasz profil na Instagramie, jest ryzykowne. Może być to niebezpieczne z uwagi na fakt, że wymaga udostępnienia zewnętrznym programom dostępu do naszego konta na Instagramie. Ponadto korzystanie z takich aplikacji może zostać wyłapane przez algorytmy Instagrama i skończyć się dla nas ograniczeniem, blokadą lub usunięciem konta. Dla osób, które jednak nie boją się ryzyka, przygotowałam na listę aplikacji do sprawdzania wyświetleń profilu. Są to: Influxy, InStalker – Profile Tracker, Kto oglądał mój profil – WProfle, Who Viewed My Profile for IG – Followly Reports, InstaFor, Stalker Reports.

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz