Co jakiś czas na blogu przyglądam się ciekawym markom zdobywającym coraz większą popularność w Polsce. Tym razem przyszedł czas na Threadbare – brytyjski brand odzieżowy założony w 2017 roku. Jeśli więc zainteresował Cię temat Threadbare i chcesz dowiedzieć się więcej, co to za marka, jaka jest jej historia, jakie ma opinie, jakie produkty oferuje, a także jaki marketing prowadzi, przeczytaj wpis. 🙂

Threadbare co to za marka

Threadbare co to za marka - sklep internetowyThreadbare to brytyjska, rodzinna marka założona w 2017 roku przez Sanjeeva Mehana. Należy do przedsiębiorstwa A.M.London Fashion. Początkowo zajmowała się wyłącznie produkcją odzieży męskiej, obecnie tworzy także odzież damską i dziecięcą, a nawet – ubranka dla psów. Marka posiada własny sklep internetowy pod adresem threadbare.com, sprzedaje jednak także przez pośredników – Zalando i Next.

Historia marki Threadbare

Nim Sanjeev Mehan założył w 2017 r. markę Threadbare, wcześniej (od 1992 r.) związany był firmą Visage zajmującą się projektowaniem i zaopatrywaniem głównych sprzedawców detalicznych odzieży, między innymi Next i New Look. Przed założeniem własnej marki odzieżowej miał więc wieloletnie doświadczenie w branży.

Marka Threadbare zaczęła działalność od produkcji odzieży męskiej. 2018 rok był dla brandu kluczowy, ponieważ rozpoczął on sprzedaż przez jedną z najpopularniejszych sprzedażowych platform pośredniczących – Zalando, a także nawiązał współpracę z gigantem sprzedaży detalicznej – marką Next.

W 2019 roku powstała pierwsza “marka-córka” Threadbare, czyli Threadboys zajmująca się produkcją odzieży chłopięcej. Rok później powstała kolejna submarka – Threadgirls, dostarczająca odzież dla dziewczynek, a w 2021 roku Threadbare powołało markę Threadcub oferującą ubranka dla najmłodszych. W tym samym roku narodziło się kolejne “dziecko” Threadbare, a mianowicie marka Threadpaw oferująca akcesoria dla psów.

Ceny produktów marki Threadbare

Ceny produktów marki Threadbare zbliżone są do cen ubrań w większości sieciówkach. Na przykład ceny sukienek, spodni czy bluz oscylują w granicach 100-200 zł. Jest więc to marka nastawiona typowo na masową sprzedaż.

Marka Threadbare – opinie

Threadbare co to za marka - opinieOpinie na temat marki i produktów Threadbare są z reguły pozytywne – można się z nimi zapoznać na stronie reviews.co.uk. Administratorzy strony zapewniają, że wszystkie opinie są prawdziwe – produkty mogą oceniać jedynie zweryfikowani kupujący.

Marketing marki Threadbare

Threadbare kreuje się na markę wspierającą zrównoważony rozwój. Na oficjalnej stronie brandu można znaleźć ogólne informacje, że firma dba o etyczne pozyskiwanie surowców i dokłada wszelkich starań, by wspierać zrównoważoną modę. Zapewnia też, że zrównoważony rozwój jest integralnym elementem jej działalności i że dąży do minimalizowania negatywnego wpływu swojej produkcji na planetę.

Ciężko jednak znaleźć na stronie jakiejkolwiek informacje o konkretach, czyli działaniach, które potwierdzałyby powyższe zapewnienia. Na przykład na oficjalnej stronie opisywanej przeze mnie ostatnio marki Rituals, można znaleźć konkretne projekty, w które angażuje się firma, by wspierać zrównoważony rozwój i środowisko. W przypadku Threadbare mamy jedynie puste zapewnienia. Brakuje nawet informacji na temat tego, w jakich krajach produkowane są ubrania.

Biorąc pod uwagę powyższe, a także sieciówkowe ceny ubrań, można się domyślać, że odzież dla Threadbare wytwarzana jest w krajach rozwijających się.

W związku z tym, że zrównoważona moda i fair trade są tematami na topie, a konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na tę kwestię, można też przypuszczać, że podobnie jak wiele innych firm, Threadbare zwyczajnie podpina się popularny temat. Wykorzystuje temat zrównoważonej mody w swoim marketingu i próbuje kreować taki wizerunek.

Threadbare – co to za marka? Podsumowanie

Threadbare to rodzinna brytyjska marka założona w 2017 roku przez przedsiębiorcę Sanjeeva Mehana. Należy do spółki A.M.London Fashion i zajmuje się produkcją odzieży dla mężczyzn, kobiet i dzieci oraz akcesoriów dla psów. Threadbare to typowa marka ze średniej półki – ubrania oferowane są w standardowych dla sieciówek cenach, a marka nastawiona jest na masową sprzedaż. Opinie na temat produktów marki Threadbare są z reguły pozytywne.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz