Nadszedł dla Ciebie czas zakończenia współpracy z dotychczasowym pracodawcą lub kontrahentem? Zależy Ci na tym, by w miłej atmosferze rozstać się ze swoimi dotychczasowymi współpracownikami?

Kończąc pewien etap w życiu zawodowym warto podziękować za wspólny czas koleżankom i kolegom z zespołu, szefostwu, czy kontrahentom. Taki gest sprawi, że pozostaniemy w ich pamięci jako osoby życzliwe i serdeczne. Losy różnie się plotą i nigdy nie wiadomo, czy nie spotkamy tych osób na swej drodze w przyszłości.

Lepiej więc nie palić za sobą mostów, tylko okazać wszystkim wdzięczność i sympatię. Nawet tym, z którymi współpraca nie przebiegała dla nas aż tak komfortowo.

Podziękowanie za współpracę z humorem – jak to zrobić i czy warto?

jak pisać i pozycjonować bloga ebookJeżeli w Twoim dotychczasowym miejscu pracy panowała luźna, przyjacielska atmosfera, na co dzień nie było spięć, a osoby, z którymi współpracowałeś były w zbliżonym wieku, to możesz pozwolić sobie na trochę swobody i napisać pożegnalną kartkę czy e-mail humorem.

W stosunku do współpracowników można być mniej oficjalnym. Jeśli jednak chodzi o przełożonych czy kontrahentów to jestem zdania, że lepiej zachować więcej powagi. Nawet, jeśli dotychczasowe relacje były przyjacielskie. Trzeba pamiętać, że dla pracodawcy odejście pracownika to spore utrudnienie, które wiąże się z dodatkowymi obowiązkami.

Pracodawca musi znaleźć nowego pracownika, przeszkolić go, wdrożyć i dopiero wtedy może oddelegować mu zadania. To wszystko wiąże się nie tylko z poświęceniem czasu, ale również z dodatkowymi kosztami.

Aby więc nie zrobić na dotychczasowym szefie złego wrażenia, lepiej darować sobie żarty i po prostu życzliwie podziękować za współpracę.

Podziękowanie za współpracę z humorem – moja propozycja

Poniżej znajduje się moja propozycja na podziękowanie za współpracę z humorem. Jeśli przypadnie Ci do gustu, możesz ją wykorzystać i dostosować do swoich potrzeb.

Drogie Koleżanki i Koledzy!

Przyszło nam spędzić ze sobą X długich lat. Choć czasami chwile te wydawały mi się wiecznością (zwłaszcza w poniedziałki), to nie żałuje ani jednej z nich! Cieszę się, że otaczali mnie tak wspaniali ludzie.
Dziękuję, że na początku mojej przygody tutaj, pomagaliście mi i wyciągaliście z opresji – nigdy Wam tego nie zapomnę. Co prawda czasami bywaliście zgorzkniali i nieznośni ;), ale nawet wtedy cieszyłem się, że z Wami jestem. Wiele się od Was nauczyłem.
Dziś się żegnam, ale wierzę, że nie na długo. Mam nadzieję, że wkrótce się spotkamy!

Dziękuję za współpracę

X

Myślę, że takie zabawne podziękowanie dla koleżanek i kolegów z pracy będzie odpowiednie.

Niektórzy decydują się na napisanie podziękowania za współpracę w formie wiersza, ale ja osobiście nie jestem do tego przekonana. Odnoszę wrażenie, że wszelkie gotowe wierszyki i rymowanki są infantylne. W miejscu pracy można pozwolić sobie na odrobinę humoru, ale trzeba pamiętać o dobrym guście.

Formalne podziękowanie za współpracę – moja propozycja

Tak jak wspominałam wcześniej, charakter podziękowania za współpracę powinien być dostosowany do osób, do których je kierujemy i do specyfiki miejsca pracy.

Dla osób, które wolą pożegnać się z szefostwem w bardziej formalnej formie, przygotowałam poniższą propozycję.

Podziękowanie za współpracę dla szefa:

Szanowny/a Panie / Pani X

Dziś mija mój ostatni dzień pracy w firmie X. Z tej okazji chciałbym serdecznie podziękować za współpracę oraz doświadczenie, które zdobyłem na stanowisku X. Dziękuję za szansę i możliwość rozwoju, obdarzenie zaufaniem i życzliwość.
Mam nadzieję, że będę jeszcze kiedyś miał okazję współpracować z Pani / Pana firmą. Życzę powodzenia w przyszłych projektach.

Z wyrazami szacunku

X

Podziękowanie za współpracę dla kontrahenta

Listu czy maila z podziękowaniem nie trzeba jednak wysyłać jedynie wtedy, gdy kończymy z kimś współpracę. Częstą praktyką właścicieli firm jest dziękowanie za kooperację kontrahentom. To jak może wyglądać takie podziękowanie, zawarłam w poniższym przykładzie.

Szanowny/a Panie / Pani X

Dziś mija X rok naszej współpracy. Z tej okazji chciałby serdecznie podziękować za obdarzenie mojej firmy zaufaniem. Współpraca z Państwem to czysta przyjemność. Wyrażam uznanie oraz szczere chęci do dalszych działań razem.

Z wyrazami szacunku

X

Mam nadzieję, że moje przykłady podziękowań za współpracę okazały się tym, czego potrzebowałeś i że z powodzeniem je wykorzystasz.

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz