Fakt, że posiadasz dwa konta na Facebooku nie stanowi przeszkody do usunięcia jednego z nich. Nawet jeśli na obu kontach używasz tego samego imienia i nazwiska.

Warto wiedzieć, że Facebook nie identyfikuje kont użytkowników po nazwiskach, tylko po adresach poczty elektronicznej i / lub numerach telefonu.
Dopóki więc masz dostęp do obu adresów e-mail lub numerów, usunięcie niepotrzebnego konta na Facebooku nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Problem zacznie się wtedy, gdy utracisz dostęp do poczty i numeru telefonu, na które zarejestrowałeś niechciane obecnie konto.

Dlaczego nie można mieć dwóch kont na Facebooku z tym samym adresem e-mail i nr telefonu?

Dla Facebooka rzetelnymi identyfikatorami kont użytkowników są adres poczty elektronicznej i numer telefonu. Każde konto musi być zarejestrowane na osobny e-mail i osobny numer.

Facebook nie pozwoli Ci założyć dwóch kont na ten sam adres skrzynki mailowej lub na ten sam numer telefonu. Zgodnie ze Standardami społeczności, używanie więcej niż jednego konta osobistego na Facebooku jest zabronione. Nie ma więc możliwości połączenia kilku kont.

Imię i nazwisko nie jest dla Facebooka żadnym identyfikatorem, ponieważ mnóstwo osób nazywa się tak samo. Byłoby to więc bardzo problematyczne, zwłaszcza w przypadku popularnych nazwisk, takich jak przysłowiowy Jan Kowalski.

Jeśli Facebook identyfikowałby konta po nazwiskach, rejestracji mógłby dokonać tylko jeden Jan Kowalski, a reszta osób nazywających się tak samo, nie miałaby możliwości korzystania z serwisu. Ewentualnie, musieliby zakładać konta na fałszywe dane, co mijałoby się celem.

Mam dwa konta na Facebooku, jak usunąć jedno? Instrukcja

Dodatkowe konto na Facebooku możesz usunąć, jeśli masz dostęp do powiązanego z nim adresu e-mail bądź numeru telefonu. Nie musisz nawet pamiętać hasła, ponieważ dzięki funkcji odzyskiwania, będziesz mógł je zresetować i ustawić nowe. Aby usunąć zdublowane konto na Facebooku, trzeba się najpierw na nie zalogować.

Zatem jeśli masz dwa konta na Facebooku, a chcesz usunąć jedno, wykonaj kroki z poniższej instrukcji:

Usuwanie jednego z dwóch kont na Facebooku – instrukcja na komputery

 1. Zaloguj się na swoje konto Facebooku przy użyciu właściwego adresu e-mail lub numeru telefonu. Jeśli nie pamiętasz hasła, kliknij opcję Nie pamiętam hasła i podążaj za wskazówkami Facebooka. Pamiętaj, by użyć tylko tego adresu lub numeru, z którym powiązane jest konto, które chcesz usunąć,
 2. kliknij swoje zdjęcie profilowe / avatar znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu,
 3. przejdź do sekcji Ustawienia i prywatność, a następnie wybierz Ustawienia,1. Mam dwa konta na Facebooku, jak usunąć jedno - instrukcja na telefon
 4. z listy po lewej stronie wybierz Twoje informacje na Facebooku >> Dezaktywacja i Usuwanie,2. Mam dwa konta na Facebooku, jak usunąć jedno - instrukcja na telefon
 5. wybierz opcję Usuwanie konta, a następnie kliknij niebieski button Przejdź do usuwania konta,3. Mam dwa konta na Facebooku, jak usunąć jedno - instrukcja na telefon
 6. wybierz opcję Usuń konto, wprowadź hasło, a na koniec kliknij Kontynuuj.4. Mam dwa konta na Facebooku, jak usunąć jedno

Usuwanie jednego z dwóch kont na Facebooku – instrukcja na telefony

 1. Zaloguj się na konto na Facebooku w aplikacji mobilnej na telefonie. Jeśli nie pamiętasz hasła, wybierz opcję Nie pamiętam hasła i wykonaj polecenia Facebooka. Pamiętaj, by użyć właściwego adresu e-mail lub numeru telefonu – tego, który powiązany jest z kontem, które chcesz usunąć,
 2. kliknij ikonę trzech poziomych kresek (menu) znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu,
 3. przewiń widok w dół, odszukaj i rozwiń pozycję, Ustawienia i prywatność, a następnie wybierz Ustawienia,1. Mam dwa konta na Facebooku, jak usunąć jedno - instrukcja na telefon
 4. w sekcji Konto kliknij opcję Informacje osobiste i informacje o koncie,2. Mam dwa konta na Facebooku, jak usunąć jedno - instrukcja na telefon
 5. kliknij pozycję Własność konta, a następnie Dezaktywacja i usuwanie,3. Mam dwa konta na Facebooku, jak usunąć jedno - instrukcja na telefon
 6. wybierz kolejno Usuwanie konta >> Przejdź do usuwania konta >> Usuń konto.8. Mam dwa konta na Facebooku, jak usunąć jedno - instrukcja na telefon
 7. Wprowadź hasło i kliknij Kontynuuj.

Jak usunąć jedno z dwóch kont na Facebooku, gdy nie mam dostępu do adresu e-mail lub numeru telefonu?

Żeby usunąć konto na Facebooku, konieczne jest wcześniejsze zalogowanie się do serwisu. Żeby się zalogować, trzeba mieć dostęp do powiązanego z kontem adresu e-mail lub numeru telefonu. Zatem jeśli straciłeś dostęp do poczty elektronicznej i nie dysponujesz powiązanym numerem, raczej nie odzyskasz konta i nie będziesz mógł go usunąć samodzielnie.

O problemach z odzyskaniem konta w przypadku braku dostępu do poczty e-mail i numeru pisałam w artykule na temat działania funkcji Znajdź moje konto.

Mimo wszystko warto próbować wpisywać różne e-maile i numery, które posiadaliśmy i które przyjdą nam do głowy. Być może z kontem powiązany był alternatywny e-mail lub numer i dzięki temu odzyskanie konta będzie możliwe, a co za tym idzie – będzie można je usunąć.

Jeśli jednak próby odzyskania dostępu do konta nie przyniosą rezultatu, istnieje jeszcze jedna opcja, którą można wypróbować. Spróbuj zgłosić swoje własne konto (to, które chcesz usunąć) jako konto podszywające się i poproś swoich znajomych, by zrobili to samo. Jeśli zgłoszeń będzie więcej, istnieje prawdopodobieństwo, że Facebook coś z tym zrobi i je usunie. Zgłaszanie podszywających się kont możliwe jest zarówno dla użytkowników zalogowanych, jak i tych, którzy nie mają konta na Facebooku.

Aby zgłosić konto podszywające się z poziomu Facebooka, wykonaj poniższe kroki:

Zgłaszanie podszywającego się konta z poziomu Komputera

 1. Zaloguj się do Facebooka przez przeglądarkę komputera, odszukaj w wyszukiwarce swój drugi profil i przejdź na niego,
 2. kliknij ikonę trzeci poziomych kropek znajdującą się pod zdjęciem profilowym (po prawej stronie),
 3. wybierz opcję Uzyskaj wsparcie lub zgłoś materiały,
 4. z listy problemów wybierz Podszywanie się pod inną osobę i postępuj zgodnie z dalszymi wskazówkami wyświetlanymi na ekranie.

Zgłaszanie podszywającego się konta z poziomu telefonu

 1. Zaloguj się do Facebooka w aplikacji, odszukaj w wyszukiwarce (ikona lupki na górze) swój drugi profil i przejdź na niego,
 2. kliknij ikonę trzeci poziomych kropek pod zdjęciem profilowym (obok buttona wyślij wiadomość),
 3. wybierz opcję Zgłoś profil,
 4. wykonaj krok 4 z poprzedniej instrukcji.

Podszywające się konto można również zgłosić przez formularz na tej stronie: Link (opcja dla użytkowników niezalogowanych)

Dwa konta na Facebooku na ten sam e-mail lub numer – kilka słów wyjaśnienia na koniec

Niektórzy użytkownicy mylą konta ze stronami na Facebooku. Jeśli wydaje Ci się, że masz dwa konta na Facebooku powiązane z tym samym adresem e-mail lub numerem, prawdopodobnie masz po prostu założoną stronę na swoim koncie. Jak wspomniałam wcześniej, założenie dwóch kont osobistych na ten sam e-mail lub numer jest niemożliwe.

Strony mogą wyglądać tak samo jak konta, przez co można odnieść wrażenie, że ma się dwa konta osobiste.

Być może założyłeś wcześniej stronę niechcący, nie zdając sobie z tego sprawy. Być może też ktoś inny założył stronę na swoim koncie, podszywając się pod Twoje konto osobiste – warto to sprawdzić i zgłosić według instrukcji, którą podałam powyżej (strony zgłasza się tak samo jak konta).

Aby sprawdzić, czy masz założoną stronę na Facebooku na swoim koncie, zaloguj się do Facebooka przez przeglądarkę na komputerze i w kolumnie po lewej stronie odszukaj i wybierz pozycję Strony. Jeśli korzystasz z aplikacji, kliknij ikonę trzech kresek (menu) znajdującą się po prawej stronie u góry i również kliknij pozycję Strony. Tam odnajdziesz wszystkie strony, którymi zarządzasz.

Podsumowując wpis, jeśli masz dwa konta na Facebooku, a chcesz usunąć jedno, bez problemu powinno Ci się to udać, o ile masz dostęp do powiązanego z kontem e-maila lub numeru telefonu. Usunięcie konta wymaga wcześniejszego zalogowania.

Jeśli nie możesz się zalogować, spróbuj zgłosić niechciane konto jako podszywające się. Jeśli uważasz, że masz dwa konta na Facebooku powiązane z tym samym e-mailem bądź numerem telefonu, prawdopodobnie masz po prostu założoną stronę na Facebooku. Dla Facebooka adres e-mail bądź telefon jest indywidualnym identyfikatorem użytkownika.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz