Podczas przeglądania Instagrama oraz TikToka można natknąć się na tajemniczą informację o treści link w bio. Znajduje się ona w relacjach, opisach postów i komentarzach.

Gdzie znajduje się owe bio na TikToku i Instagramie i o co chodzi w powyższym stwierdzeniu? Wyjaśniam poniżej. 🙂

Link w bio, czyli gdzie? Co to znaczy?

Bio, to skrót od biogramu, czyli krótkiego opisu stanowiącego rodzaj wizytówki profilu na TikToku lub Instagramie. Znajduje się ono na samej górze profilu tuż pod zdjęciem profilowym. Bio pozwala odbiorcom szybko zorientować się i zrozumieć, o czym jest dany profil i jakiego rodzaju treści można się na nim spodziewać.

W biogramach najczęściej umieszcza się krótkie, konkretne hasła i urozmaica się je emotikonami. Zwiększa to czytelność treści i sprawia, że odbiorcom łatwiej jest zrozumieć komunikat.

Stwierdzenie link w bio oznacza, że autor umieścił w opisie profilu (tuż pod zdjęciem profilowym) aktywny, klikalny link i zachęca odbiorców do przejścia na daną stronę. Najczęściej jest to strona internetowa sklepu lub blog.

link w bio co to znaczy i gdzie się znajdujeDlaczego użytkownicy umieszczają link w bio?

Jak wspomniałam, twórcy informują o linku w bio w różnych miejscach – na stories, w opisach do postów i filmików oraz w komentarzach. Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego w tych miejscach nie umieszczają oni po prostu linku, już spieszę z wyjaśnieniem. 🙂

Dodanie aktywnego, czyli klikalnego linku na TikToku i Instagramie możliwe jest tylko w bio. W każdym innym miejscu link będzie nieaktywny, co oznacza, że po jego kliknięciu nie zostaniemy przeniesieni na daną stronę.

Co więcej, linków umieszczonych poza bio nie można nawet skopiować, co jeszcze bardziej utrudnia przejście na daną stronę.

Link w bio na Instagramie – o co chodzi i jak wejść w link?

Jak wspomniałam wcześniej, link w bio na Instagramie oznacza, że dany twórca umieścił aktywny, klikalny link w opisie swojego konta pod zdjęciem profilowym (awatarem).

Aby wejść w link bio na Instagramie, należy kolejno:

 1. przejść na dany profil na Instagramie,
 2. odszukać link do strony internetowej znajdujący w krótkim opisie pod zdjęciem profilowym (biogramie),link w bio na Instagramie - co znaczy
 3. kliknąć link i poczekać, aż zostaniemy przeniesieni na stronę internetową.

Link w bio na TikToku – o co chodzi i jak wejść w link?

Podobnie jak na Instagramie, tak i na TikToku twórcy mają możliwość dodawania krótkich informacji o sobie pod zdjęciem profilowym. Jak wspomniałam wcześniej, opis ten nosi nazwę biogramu, a w skrócie nazywany jest bio.

Link w bio na TikToku oznacza więc, że dany TikToker dodał do swojego biogramu aktywny, klikalny link i zachęca nas do jego kliknięcia.

Aby wejść w link w bio na TikToku, należy:

 1. przejść na dany profil na TikToku,
 2. pod zdjęciem profilowym oraz krótkim opisem odszukać link do strony internetowej (oznaczona jest ikoną hiperłącza),link w bio na TikToku - co znaczy
 3. kliknąć link i zaczekać, aż otworzy się okno strony internetowej.

Link w bio vs. link in bio – różnice

Niekiedy zamiast na informację link w bio można natknąć się na podobne sformułowanie, a mianowicie link in bio. Oba te wyrażenia oznaczają dokładnie to samo, po prostu link w bio to informacja po polsku, a link in bio – po angielsku. Z drugą wersją można się więc spotkać na zagranicznych profilach.

Jak dodać link w bio na Instagramie?

Każdy użytkownik Instagrama może dodać do swojego profilu aktywny link. Jeśli więc i Ty chciałbyś mieć link w bio na Instagramie, wykonaj poniższe kroki:

 1. przejdź do swojego profilu,
 2. kliknij opcję Edytuj profil,
 3. wybierz opcję Dodaj link,1. Jak dodać link w bio na Instagramie
 4. wybierz pozycję Dodaj link zewnętrzny,2. Jak dodać link w bio na Instagramie
 5. wpisz adres swojej strony internetowej i zatwierdź niebieską ikoną ptaszka.3. Jak dodać link w bio na Instagramie

Po chwili powinieneś zobaczyć na swoim profilu aktywny link w bio prowadzący do danej strony internetowej.

Jak dodać link w bio na TikToku?

Aby móc dodać link w bio na TikToku, musisz spełnić dwa warunki. Po pierwsze, jeśli do tej pory korzystałeś z konta osobistego, musisz przełączyć się na konto biznesowe. W tym celu przejdź do sekcji Profil, a następnie wybierz kolejno pozycje: Ustawienia i prywatność >> Konto >> Przełącz się na konto biznesowe.

Drugim warunkiem jest posiadanie minimum 1000 obserwujących. Jest to więc już zdecydowanie trudniejszy wymóg. Jeżeli jednak go spełniasz, nic nie stoi na przeszkodzie, byś dodał do swojego profilu aktywny link.

Aby dodać link w bio na TikToku, wykonaj poniższe kroki:

 1. przejdź do sekcji Profil,
 2. wybierz opcję Ustaw profil,Jak dodać link w bio na TikToku
 3. wybierz opcję Dodaj stronę internetową i wpisz adres swojej strony,
 4. potwierdź przyciskiem Zapisz.

Po chwili w swoim bio na TikToku zobaczysz aktywny link prowadzący do Twojej strony.

Mam nadzieję, że w moim dzisiejszym wpisie znalazłeś wyczerpujące informacje i wiesz już, co znaczy sformułowanie link w bio, dlaczego się go używa i gdzie znaleźć link w bio na TikToku i Instagramie. Jeśli jednak masz dodatkowe pytania, zadaj je w komentarzu. 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz