Robienie live’ów na TikToku, podobnie jak prowadzenie transmisji na żywo na innych platformach społecznościowych, niesie ze sobą wiele korzyści. Zwiększa atrakcyjność kanału, umożliwia zbudowanie więzi z odbiorcami, a także jest świetnym narzędziem sprzedażowym.

Jeśli więc zdecydowałeś się na przeprowadzenie swojego pierwszego live’a na TikToku, z pewnością jest to dobry krok. 🙂

W dzisiejszym poradniku pokażę Ci, jak z powodzeniem zrobić live na TikToku, zarówno z poziomu telefonu, jak i komputera. Ponadto z wpisu dowiesz się, czy da się zrobić live na TikToku bez 1000 obserwujących.

Czego potrzebujesz, żeby włączyć live na TikToku? Warunki

Nie każdy użytkownik TikToka może robić live’y. Aby móc włączyć transmisję na żywo na TikToku, trzeba spełnić kilka warunków. Wymieniam je poniżej.

Pełnoletność

Opcja robienia live’ów na TikToku dostępna jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Jedynie twórcy, którzy ukończyli 18 lat, mają taką możliwość.

1000 obserwujących

Możliwość tworzenia live’ów dostępna jest także tylko dla tych twórców, którzy zgromadzili minimum 1000 obserwujących. Dopiero wtedy opcja tworzenia live’ów na TikToku zostanie odblokowana.

Aktywne konto

Dość oczywistym warunkiem jest także posiadanie aktywnego, niezablokowanego konta na TikToku. Jeśli do tej pory nie łamałeś zasad platformy i spełniasz pozostałe warunki, raczej nie będziesz miał kłopotu z włączeniem live’a.

Smartfon lub komputer z kamerą

Tym, czego jeszcze potrzebujesz do zrobienia live’a na TikToku, jest oczywiście sprzęt. W zupełności wystarczy Ci smartfon lub komputer z kamerką. Do zrobienia live’a na TikToku na szczęście nie potrzeba żadnego dodatkowego oprogramowania.

Jak zrobić live na TikToku? Instrukcje

Wiesz już, jakie warunki trzeba spełnić, żeby przeprowadzić live na TikToku. Jeśli Twoje konto je spełnia, możesz w prosty sposób włączyć na nim transmisję.

Poniżej znajdziesz dwie instrukcje, jak zrobić live na TikToku – zarówno dla użytkowników telefonów, jak i korzystających z komputerów.

Jak zrobić live na TikToku na telefonie

Aby zrobić live na TikToku na telefonie, wykonaj kroki z poniższej instrukcji:

Krok 1. Zaloguj się do TikToka

Pierwszym krokiem do zrobienia live’a na TikToku, jest zalogowanie się do aplikacji. Otwórz więc TikToka i wprowadź swoją nazwę użytkownika oraz hasło.

1. Jak zrobić live na tiktokuKrok 2. Wybierz ikonę plusa

Gdy już zalogujesz się na swoje konto, wybierz przycisk z plusem znajdujący się na dole ekranu. Odpowiada on za tworzenie filmików.

2. Jak zrobić live na tiktokuKrok 3. Wybierz opcję „Live”

W sekcji zaznaczonej na poniższym obrazku powinieneś zobaczyć opcję „Live”. U mnie jej nie widać, ponieważ moje konto jest puste i zostało utworzone jedynie do testów. U ciebie jednak, o ile oczywiście spełniasz warunki omówione przeze mnie powyżej, powinna być ona widoczna. Jeśli tak jest, wybierz ją. 🙂

3. Jak zrobić live na tiktokuKrok 4. Wybierz okładkę i tytuł live’a

Po wybraniu opcji „Live” wyświetli się podgląd transmisji na żywo. Wybierz okładkę i chwytliwy tytuł, które przyciągną odbiorców. Gdy będziesz gotowy, przejdź do kolejnego kroku.

Krok 5. Kliknij czerwony przycisk „Go LIVE”

W tym momencie rozpocznie się transmisja na żywo. Podczas nagrywania możesz zmieniać ustawienia swojej transmisji, na przykład filtrować komentarze czy dodawać efekty. Opcje te ukryte są pod ikoną trzech kropek. Po zakończeniu live’a ponownie kliknij czerwony przycisk.

4. Jak zrobić live na tiktokuJak zrobić live na TikToku na komputerze

TikTok wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, umożliwił także robienie live’ów na komputerach. Aby zrobić live na TikToku na komputerze, wykonaj kroki z poniższej instrukcji:

Krok 1. Zaloguj się do TikToka na komputerze

Otwórz dowolną przeglądarkę internetową na komputerze (np. Chrome), przejdź na stronę logowania TikToka i zaloguj się przy użyciu tych samych danych logowania, których używasz w aplikacji.

Krok 2. Wybierz opcję „Live Studio”

Kliknij swoje zdjęcie profilowe znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu.
5. Jak zrobić live na tiktoku

W nowo otwartym oknie odszukaj i wybierz opcję „Live Studio”.

6. Jak zrobić live na tiktokuKrok. 3. Pobierz i zainstaluj TikTok Live Studio

Wyświetli się strona, z której będziesz mógł pobrać TikTok Live Studio. Aktualnie program dostępny jest jedynie na komputery z systemem Windows, jednak niewykluczone, że pojawi się również wersja na macOS.

7. Jak zrobić live na tiktokuKrok 4. Uruchom TikTok Live Studio i dostosuj ustawienia

Gdy już pobierzesz program, uruchom go i zaloguj się na swoje konto TikTok. Na tym etapie możesz dostosować swoje ustawienia, m.in. mikrofonu i kamery. Jak to dokładnie zrobić możesz zobaczyć w tym filmiku.

Krok 5. Włącz live

Gdy już dostosujesz i przetestujesz swoje ustawienia, możesz przejść do transmisji.
Aby włączyć live na TikToku na swoim komputerze, wybierz przycisk „Go Live” znajdujący się na dole.

Czy da się zrobić live na TikToku bez 1000 obserwujących?

Nie ma żadnego sposobu, by zrobić live na TikToku bez 1000 obserwujących. Choć na niektórych stronach można znaleźć instrukcje włączania live’ów na kontach bez 1k fanów, to wiedz, że są one fałszywe. Na przykład często podsuwanym rozwiązaniem jest zgłaszanie do TikToka braku przycisku odpowiedzialnego za włączanie live’a jako błędu.

Doradza się, by przejść do sekcji Ustawienia i prywatność >> Zgłoś problem >> Prześlij zgłoszenie. Wysłanie zgłoszenia o błędzie nie ma jednak szans zadziałać, ponieważ zasady TikToka są jednakowe dla wszystkich i po prostu trzeba mieć 1000 obserwujących, by rozpocząć live.

Bez 1000 obserwujących nie można nawet wziąć udziału w czyimś live’ie jako gość.

Dlaczego nie mam opcji robienia live na TikToku?

Jeśli nie masz na swoim koncie opcji live na TikToku oznacza to, że nie spełniasz któregoś z niezbędnych warunków, by móc go rozpocząć. Jak wspominałam wcześniej, aby odblokować opcję „Live” trzeba uzbierać minimum 1000 obserwujących, mieć ukończone 18 lat oraz aktywne konto bez nałożonych ograniczeń.

Jeśli któryś z powyższych warunków nie jest spełniony, nie będziesz mógł ani samemu rozpoczynać live’ów, ani też dołączać do nich jako gość.

Podsumowanie

Jak widzisz robienie live’ów na TikToku nie jest trudne, zwłaszcza jeśli korzystasz z telefonu. Nie każdy użytkownik może jednak robić live’y na TikToku, ponieważ opcja ta zarezerwowana jest dla kont spełniających określone warunki. Dwa najważniejsze z nich to oczywiście pełnoletność i posiadanie 1000 obserwujących.

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy kompleksowy poradnik robienia live’ów na TikToku okazał się dla Ciebie pomocny i że wkrótce rozpoczniesz swoją transmisję. Powodzenia! 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz