Dziś kolejny wpis z cyklu „praktyczne tipy”. Często dodaję takie posty, ponieważ wiem, że z pozoru proste rzeczy, mogą mniej zaawansowanym użytkownikom przysporzyć niemałych trudności. Zwłaszcza jeśli robią coś po raz pierwszy.

Temat na dziś to jak zrobić hashtag na klawiaturze. W dzisiejszym wpisie znajdziesz instrukcję dla komputerów z systemem Windows i Mac oraz telefonów z systemem Android i iPhone’ów.

Co to jest hashtag?

Baner z ebookiemNim przejdę do instrukcji, dosłownie kilka słów o tym, czym w ogóle jest hashtag i w jakim celu się go stosuje. Wielu osobom wydaje się, że hashtag to po prostu znak #. Sam znak jednak nie jest hashtagiem. Hashtag to słowo poprzedzone znakiem # (z ang. hash). Znak ten jest formą znacznika (z ang. tag, stąd słowo hashtag).

Do czego służą hashtagi?

Hashtagi służą do grupowania wiadomości. Dzięki nim można łatwiej i wygodniej wyszukiwać komunikaty na dane tematy. Hashtagi używane są m.in. w takich serwisach jak Instagram, TikTok, Facebook czy Twitter.

Jak zrobić hashtag na klawiaturze komputera z Windows? Instrukcja I

Niezależnie od tego, czy używasz komputera stacjonarnego, czy laptopa, hashtag na klawiaturze zrobisz w dokładnie ten sam sposób. Zauważ, że znak # znajduje się na przycisku z cyfrą 3 (lewa, górna część klawiatury). Samo jego naciśnięcie jednak nie wystarczy, by stworzyć hashtag. Konieczne będzie wciśnięcie jeszcze jednego klawisza.

Aby zrobić hashtag na klawiaturze komputera stacjonarnego lub laptopa z systemem Windows, należy:

 1. wcisnąć i przytrzymać przycisk Shift,
 2. jednocześnie wcisnąć przycisk z cyfrą 3, znajdujący się w lewej górnej części klawiatury,
 3. wpisać słowo.

Jak zrobić hashtag na klawiaturze komputera Mac? Instrukcja II

Stworzenie hashtagu na klawiaturze komputerów lub laptopów firmy Apple jest równie proste, co wpisywanie # na klawiaturze urządzeń z systemem Windows. Również wymaga to jedynie przyciśnięcia dwóch klawiszy.

Aby zrobić hashtag na klawiaturze komputera stacjonarnego lub laptopa Mac, należy:

 1. wcisnąć i przytrzymać przycisk „Option”,
 2. jednocześnie wcisnąć przycisk z cyfrą 3, znajdujący się w lewej górnej części klawiatury,
 3. wpisać słowo.

Jak zrobić hashtag na klawiaturze telefonu z Androidem? Instrukcja III

Dla osób, które nie wiedzą, czym jest „telefon z Androidem” spieszę z małym wyjaśnieniem. Pod tym pojęciem kryją się smartfony posiadające system operacyjny o nazwie Android. Najprościej mówiąc, są to telefony, które nie są iPhone’ami lub urządzeniami marki Blackberry.

Do telefonów z Androidem zaliczają się na przykład urządzenia marki Samsung, Huawei, Lg, Sony, Xiaomi, Motorola, czy HTC, a więc zdecydowana większość smartfonów na rynku.

Aby zrobić hashtag na klawiaturze telefonu z systemem Android, należy:

 1. otworzyć klawiaturę telefonu,
 2. nacisnąć przycisk ze znakami specjalnymi. W przypadku większości marek smartfonów znajduje się on w lewym dolnym rogu ekranu,
 3. odnaleźć i wybrać symbol #,
 4. wpisać słowo.

Jak zrobić hashtag na klawiaturze iPhone’a? Instrukcja IV

Posiadacze iPhone’ów, czyli smartfonów marki Apple również z łatwością mogą wpisywać hashtagi na klawiaturze.

Aby zrobić hashtag na klawiaturze iPhone’a, należy:

 1. otworzyć klawiaturę telefonu,
 2. nacisnąć przycisk „123”. Znajduje się on w lewym dolnym rogu ekranu,
 3. nacisnąć przycisk ze znakami specjalnymi (również na dole po lewej),
 4. wpisać słowo.

Jak widzisz, wpisywanie hashtagów na klawiaturze jest banalnie proste i to na praktycznie wszystkich urządzeniach. Znak # można wstawić zarówno z poziomu klawiatury komputera, jak i telefonu. Marka urządzenia również nie ma w tej kwestii większego znaczenia.

Hashtagi weszły już na stałe do internetowego słownika, nie ma więc opcji, by z poziomu jakiegoś urządzenia, nie można było ich dodawać.

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy, praktyczny wpis okazał się dla Ciebie pomocny i że znalazłeś w nim to, czego szukałeś. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub masz jakieś pytanie, napisz je w komentarzu. Postaram się pomóc i rozwiać Twoje ewentualne wątpliwości.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz