Czasami z pozoru najprostsze czynności sprawiają użytkownikom Facebooka największe trudności. Przykładem może być chociażby odszukiwanie fanpage’y.

Jeśli masz problem ze znalezieniem wybranego fanpage’a, polubionych przez siebie fanpage’y lub własnej strony na Facebooku, zapoznaj się poniższymi instrukcjami.

Fanpage a strona na Facebooku

Baner z ebookiemNim przejdę do instrukcji, kilka słów wyjaśnienia. Dawniej pojęcie fanpage’y było szerzej stosowane, dziś częściej określa się je mianem stron na Facebooku.

Oba te pojęcia oznaczają jednak całkowicie to samo. Fanpage’e lub strony na Facebooku to po prostu miejsca, w których firmy, marki, organizacje, organizacje non profit, artyści oraz osoby publiczne mogą nawiązywać kontakt ze swoimi odbiorcami – klientami, fanami i sympatykami.

Fanpage / stronę na Facebooku może założyć każdy użytkownik serwisu mający aktywny profil. Do jego utworzenia nie jest wymagane posiadanie działalności gospodarczej.
Wiele osób zakłada fanpage’e hobbystyczne, np. z memami i śmiesznymi filmikami.

Jak znaleźć dowolny fanpage na Facebooku?

Grafika 1. Jak znaleźć fanpage na facebookuAby znaleźć dowolny fanpage, profil, osobę czy grupę na Facebooku, najlepiej skorzystać z wbudowanej w platformę wyszukiwarki. Znajduje się ona w menu na górnym pasku.

Wystarczy w okno wyszukiwania wpisać nazwę fanpage’a, którego szukamy, a Facebook wyświetli nam najbardziej pasujący wynik. Znajdowanie fanpage’y na Facebooku jest więc banalnie proste.

Jak znaleźć polubione fanpage’e na Facebooku?

Na Facebooku znajduje się specjalna sekcja, w której można łatwo znaleźć wszystkie polubione dotychczas fanpage’e.

1. Instrukcja dla użytkowników komputerów

Aby dostać się do tej sekcji z poziomu komputera, należy:

  1. otworzyć przeglądarkę i zalogować się do Facebooka,
  2. kliknąć zdjęcie profilowe znajdujące się z prawej strony na górze,
  3. wybrać kolejno: „Ustawienia i prywatność” > „Dziennik aktywności” > „Strony, polubienia stron i zainteresowania.”

2. Instrukcja dla użytkowników smartfonów

Grafika 2. Jak znaleźć fanpage na FacebookuSekcję tę można również odnaleźć w aplikacji mobilnej Facebooka. Jeśli więc korzystamy ze smartfona, należy:

  1. otworzyć aplikację Facebook i kliknąć ikonę menu (trzech poziomych kresek) znajdującą się z prawej strony na górze,
  2. przewinąć w dół do sekcji „Ustawienia i prywatność”, a następnie wybrać „Ustawienia”.
  3. przewinąć listę opcji w dół aż do sekcji „Twoje informacje”, wybrać „Dziennik aktywności”, a następnie wśród niebieskich przycisków, przewijając je palcem w lewo, odszukać i kliknąć „Polubione strony”.

Przejrzenie historii polubionych stron na Facebooku na przestrzeni wielu lat może okazać się bardzo ciekawą rozrywką. Co więcej, jest to świetna okazja do „zrobienia porządków” na Facebooku i odlajkowania fanpage’y, które już nas nie interesują.

Jak znaleźć swój fanpage na Facebooku?

Przechodzę do ostatniej instrukcji, czyli do tego jak znaleźć swoją własną stronę na Facebooku. Jeśli utworzyłeś kiedyś fanpage w tym serwisie, odnajdziesz go w sekcji „Strony”. Po zalogowaniu się do Facebooka z poziomu przeglądarki komputera sekcja ta wyświetli się w kolumnowym menu po lewej stronie.

Aby przejść do zakładki „Strony” z poziomu aplikacji w smartfonie, wystarczy kliknąć ikonę menu znajdującą się z prawej strony na górze, a następnie odszukać ją w skrótach.

Podsumowują wpis, znalezienie fanpage’a na Facebooku jest banalnie proste i nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności technicznych. Każdy użytkownik serwisu z łatwością może znaleźć dowolny fanpage, a także polubione oraz utworzone przez siebie strony.

Mam nadzieję, że powyższe instrukcje okazały się dla Ciebie pomocne.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz