Irytuje Cię, że wśród Twoich kontaktów na Messengerze pojawiają się osoby, których nie masz w znajomych lub których nie kojarzysz? W dzisiejszym wpisie wyjaśniam, dlaczego komunikator podsuwa nam kontakty, z którymi nic nas nie łączy. Ponadto z artykułu dowiesz się, jak usunąć osoby z Messengera, których nie masz w znajomych. Poznaj 4 możliwości. 🙂

Dlaczego na Messengerze pojawiają się osoby, których nie mam w znajomych na Facebooku lub ich nie kojarzę?

Dlaczego na Messengerze pojawiają się osoby, których nie mam w znajomychWielu użytkowników Messengera dziwi się, dlaczego w komunikatorze wyświetlają im się osoby, których nie mają w znajomych lub których w ogóle nie kojarzą. Poniżej wyjaśniam przyczyny tego zjawiska i omawiam poszczególne przypadki.

1. Na Messengerze wyświetlają się osoby, z którymi kiedyś rozmawiałeś

Jeśli korzystasz z Facebooka i Messengera od wielu lat, możliwe, że nie pamiętasz, z jakimi osobami zdarzyło Ci się wymienić wiadomości. Osoby, z którymi kiedyś rozmawiałeś nie muszą należeć do grona Twoich znajomych na Facebooku, aby nadal wyświetlać się w Twoich proponowanych kontaktach na komunikatorze.

Aby sprawdzić, czy rozmawiałeś z daną osobą na Messengerze, po prostu wybierz jej profil w sekcji „Osoby”. Jeśli wymienialiście wiadomości, zobaczysz całą Waszą konwersację.

2. Na Messengerze wyświetlają się osoby, których numery masz w telefonie

Nie trzeba mieć kogoś w znajomych na Facebooku lub wymieniać z nim wiadomości na Messengerze, by osoba ta wyświetlała nam się w komunikatorze. Wystarczy, że udostępniliśmy Messengerowi dostęp do naszych kontaktów z telefonu. W takim przypadku na Messengerze będą się pojawiać osoby, które mamy w naszej książce telefonicznej na smartfonie.

Aby sprawdzić, czy Messenger ma dostęp do Twoich kontaktów w telefonie, wykonaj poniższe kroki:

 1. otwórz aplikację Messenger na telefonie,
 2. kliknij ikonę trzech poziomych kresek (menu) znajdującą po lewej stronie na górze,
 3. wybierz ikonę koła zębatego (ustawień) obok swojej nazwy użytkownika,
 4. przewiń w dół i wybierz zakładkę „Kontakty z telefonu”,
 5. sprawdź, czy pod pozycją „Prześlij kontakty” jest informacja „Wył.” czy „Wł.”

W tej sekcji w każdej chwili możesz zmienić ustawienia Messengera dotyczące dostępu do kontaktów.

3. Na Messengerze wyświetlają się osoby, które zmieniły nazwiska

Przeglądając listę kontaktów na Messengerze, można się zdziwić, gdy wyświetla się masa nieznanych nazwisk. Jednak bardzo częstą przyczyną tego stanu rzeczy jest to, że wiele kobiet zmienia nazwisko po wyjściu za mąż.

Zanim więc zdecydujesz się usunąć dany kontakt, najpierw przejdź do tego profilu i upewnij się, czy nie jest to przypadkiem jakaś Twoja koleżanka z dawnych lat. 🙂

Jak usunąć osobę z Messengera, której nie mam w znajomych? 4 Sposoby

Przechodzę do odpowiedzi na tytułowe pytanie, czyli jak usunąć osobę z Messengera, których nie masz w znajomych. W zależności od efektu, jaki dokładnie chcesz uzyskać, masz do wyboru 4 możliwości. Poniżej opisałam poszczególne sposoby.

Sposób I. Korzystanie z opcji „Ukryj kontakt”

Pierwszy i najprostszy sposób na usunięcie nieznanej osoby z Messengera, to skorzystanie z opcji „Ukryj kontakt”. Sposobu tego możesz użyć wtedy, gdy chcesz, by dany profil przestał wyświetlać się w sekcji „Osoby” na Twoim Messengerze.

Aby usunąć osobę z Messengera, której nie masz w znajomych przy pomocy opcji „Ukryj kontakt”, należy kolejno:

 1. otworzyć aplikację Messenger na telefonie,
 2. przejść do zakładki „Osoby”, znajdującej się na dole,
 3. przytrzymać dłużej dany profil i wybrać opcję „Ukryj kontakt”,1. Jak usunąć osobę z Messengera, której nie mam znajomych
 4. kliknąć niebieski przycisk „UKRYJ”.2. Jak usunąć osobę z Messengera, której nie mam w znajomych

Po wykonaniu kroków z powyższej instrukcji, dana osoba zostanie usunięta z proponowanych osób na Messengerze.

Sposób II. Blokowanie niechcianych osób

Drugim, a jednocześnie bardziej stanowczym krokiem na usunięcie kogoś z Messengera, jest po prostu zablokowanie jego profilu. Blokując dany kontakt na Messengerze, sprawiamy, że osoba ta nie będzie mogła wysyłać do nas wiadomości. Gdy otworzy okno czatu, zobaczy informację o treści: „Nie możesz odpowiedzieć na tę konwersację”. Może więc się domyślić, że została zablokowana.

Oprócz blokowania na Messengerze możliwe jest również blokowanie na całym Facebooku. Różnicę pomiędzy blokowaniem na Messengerze i blokowaniem na Facebooku opisałam w jednym z poprzednich wpisów.

Jak usunąć kontakt z Messengera poprzez blokadę:

 1. otwórz aplikację Messenger,
 2. otwórz konwersację z daną osobą w sekcji „Czaty”,
 3. kliknij ikonę z literą „i” obok nazwy użytkownika (po prawej stronie na górze),3. Jak usunąć osobę z Messengera, której nie mam w znajomych
 4. przewiń w dół i wybierz opcję „Blokuj”, a następnie znów wybierz „Blokuj”.4. Jak usunąć osobę z Messengera, której nie mam w znajomych

Sposób III. Odłączenie kontaktów z telefonu

Jak wspomniałam wcześniej, częstą przyczyną tego, że nieznajomi pojawiają się na naszej liście osób na Messengerze, jest to, że mamy z aplikacją powiązane kontakty z telefonu.

Aby zmienić to ustawienie i odłączyć kontakty z telefonu od aplikacji, a tym samym – usunąć osoby spoza grona znajomych z proponowanych na Messengerze, należy kolejno:

 1. otworzyć Messengera w telefonie,
 2. kliknąć ikonę trzech kresek (menu) w lewej górnej części ekranu,
 3. wybrać ikonę koła zębatego (ustawień),5. Jak usunąć osobę z Messengera, której nie mam w znajomych
 4. przewinąć w dół i wybrać opcję „Kontakty z telefonu”,6. Jak usunąć osobę z Messengera, której nie mam w znajomych
 5. wybrać pozycję „Prześlij kontakty” i zmienić ustawienie z „Włącz”, na „Wyłącz”.7. Jak usunąć osobę z Messengera, której nie mam w znajomych

Sposób IV. Ograniczanie kontaktów

Jak wspomniałam wcześniej, użytkownik Messengera może domyślić się, że został przez nas zablokowany. Alternatywą do blokowania jest ograniczanie kontaktów. Dzięki tej funkcji możemy sprawić, że konwersacja z daną osobą zostanie usunięta z listy czatów na Messengerze. Ponadto przestaniemy też otrzymywać powiadomienia o wiadomościach od tej osoby.

Z kolei osoba, której profil ograniczymy, nie będzie informowana o odczytywaniu przez nas jej wiadomości i nie będzie widziała naszego statusu aktywności.

Aby ograniczyć kontakt na Messengerze, należy kolejno:

 1. otworzyć aplikację Messenger w telefonie,
 2. przejść do sekcji „Czaty”,
 3. wybrać konwersację z daną osobą,
 4. kliknąć ikonę z literą „i”, znajdującą się obok jej nazwy użytkownika w prawym górnym rogu,
 5. przewinąć w dół i wybrać opcję „Ogranicz”,8. Jak usunąć osobę z Messengera, której nie mam w znajomych
 6. kliknąć niebieski przycisk „Ogranicz kontakt z…”.9. Jak usunąć osobę z Messengera, której nie mam w znajomych

Podsumowując wpis, istnieją cztery sposoby na usunięcie osób na Messengerze, których nie mamy w znajomych. Należą do nich: skorzystanie z opcji „ukryj kontakt”, zablokowanie danych kontaktów, odłączenie kontaktów z telefonu od aplikacji oraz ich ograniczenie. Wybór sposobu powinien zależeć od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy wpis okazał się dla Ciebie pomocny i że udało Ci się uzyskać pożądany efekt. Jeśli masz dodatkowe pytania, zadaj je w komentarzu. 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz