Czasami tak bywa, że nie mamy ochoty z kimś rozmawiać przez komunikator, a jednocześnie nie chcemy usuwać tej osoby z grona znajomych na Facebooku.

Jeżeli chciałbyś ukryć swoją aktywność na Messengerze dla wybranej osoby, a jednocześnie pozostać widocznym dla reszty znajomych na Facebooku, przeczytaj mój dzisiejszy poradnik. 🙂

Status aktywności na Messengerze – kiedy widzimy zieloną kropkę?

Status aktywności to funkcja informująca naszych znajomych i kontakty na Facebooku i Messengerze o tym, kiedy jesteśmy lub byliśmy online. Znajomi i kontakty (czyli osoby spoza grona znajomych, ale z którymi rozmawialiśmy) widzą przy naszym profilu zieloną kropkę, gdy jesteśmy online lub godzinę naszej ostatniej aktywności, gdy jesteśmy offline.

Warto wyjaśnić, że zielona kropka wyświetlana przy profilach osób to nie to samo, co zielona kropka pojawiająca się na stronach na Facebooku. Strony na Facebooku otrzymują zieloną kropkę jeśli były ostatnio aktywne lub jeżeli szybko odpowiadają na wiadomości.

Status aktywności można wyłączyć dla wszystkich lub dla wybranych osób. Po wyłączeniu statusu aktywności, naszym znajomym i kontaktom przestaną wyświetlać się informacje o naszej bieżącej lub niedawno zakończonej aktywności. Tym samym i my przestaniemy widzieć ich status aktywności, nawet jeśli będzie u nich włączony. Sprawiedliwości stanie się więc zadość.

Ważne: jeśli zależy nam na pełnej anonimowości i nie chcemy, by nasz status aktywności wyświetlał się znajomym, musimy wyłączyć tę funkcję wszędzie tam, gdzie używamy Messengera lub Facebooka – zarówno na komputerze jak i na telefonie. Jeśli zrobimy to tylko na jednym urządzeniu, to na drugim nasza aktywność nadal będzie widoczna.

Jak ukryć aktywność na Messengerze dla jednej osoby na komputerze?

Aktywność na Facebooku dla jednej osoby można szybko ukryć z poziomu komputera. Aby to zrobić, należy wykonać poniższe kroki:

 1. zalogować się do Facebooka z poziomu przeglądarki,
 2. kliknąć ikonę Messengera w prawym górnym rogu ekranu, a następnie opcję Pokaż wszystko w Messengerze,
 3. kliknąć ikonę trzech poziomych kropek (opcji),
 4. wybrać Preferencje, a następnie pozycję: Status aktywności,1. Jak ukryć aktywność na Messengerze dla jednej osoby
 5. włączyć status aktywności, jeżeli do tej pory był wyłączony,
 6. kliknąć przycisk Edytuj znajdujący się przy pozycji: Status aktywności: WYŁ. dla wybranych,2. Jak ukryć aktywność na Messengerze dla jednej osoby
 7. odszukać z listy lub wpisać ręcznie nazwę użytkownika, przed którym chcemy ukryć swoją aktywność,
 8. kliknąć kwadracik znajdujący się z przy nazwie tego użytkownika,
 9. kliknąć niebieski przycisk Zapisz.

Po wykonaniu powyższych kroków osoba, którą wybraliśmy, nie będzie widziała naszego statusu aktywności. Również my nie będziemy widzieć, kiedy ona jest lub była dostępna.

Jak ukryć aktywność na Messengerze dla jednej osoby na telefonie?

W momencie gdy chcemy ukryć aktywność na Messengerze dla jednej osoby z poziomu telefonu, sytuacja nieco się komplikuje. W opcjach aplikacji Messenger mamy jedynie możliwość całkowitego wyłączenia statusu aktywności dla wszystkich. Jak więc ominąć tę przeszkodę i obejść utrudnienie?

Szukając informacji potrzebnych do napisania tego artykułu, na jednej ze stron natknęłam się na instrukcję nakazującą otworzenie w telefonie Facebooka z poziomu przeglądarki. Następnie doradzano, by w ustawieniach przeglądarki włączyć wersję na komputer. Tam rzekomo miała być opcja włączenia Messengera bez przeniesienia do aplikacji. Sprawdziłam to i niestety obecnie taka możliwość nie istnieje.

Spróbowałam jednak zalogować się do Messengera z poziomu przeglądarki na telefonie, poprzez stronę messenger.com. Wcześniej w ustawieniach przeglądarki włączyłam widok na komputer. Choć na stronie udało mi się ukryć aktywność dla jednej konkretnej osoby, to w aplikacji Messenger na telefonie to ustawienie dalej nie działało. W apce wciąż widziałam status aktywności osoby, którą zablokowałam poprzez stronę.

Aplikacja Messenger i strona messenger.com nie są więc skorelowane, tylko stanowią dwa osobne narzędzia.

Okazuje się więc, że jedyną możliwością ukrycia aktywności w Messengerze dla jednej osoby na telefonie, jest jej zablokowanie w aplikacji. Tylko wtedy nie będą wyświetlały jej się informacje o naszej dostępności.

Niestety wiąże się z tym pewien minus – jeśli zablokowana osoba napisze do nas wiadomość, otrzyma komunikat zwrotny o treści: “nie możesz odpowiedzieć na tę konwersację”. Choć Messenger nie informuje użytkownika wprost, że został zablokowany, to może się on o tym łatwo dowiedzieć, sprawdzając treść komunikatu w Google.

Jeśli mimo wszystko chcesz skorzystać z tej opcji, zobacz poniższe instrukcje jak zablokować użytkownika w Messengerze. Pierwsza instrukcja dotyczy zwykłego Messengera, druga – Messengera Lite.

Zwykły Messenger

 1. otwórz aplikację Messenger w swoim telefonie,
 2. na ekranie Czaty wpisz w pole wyszukiwania nazwę użytkownika, którego chcesz zablokować. Możesz też odszukać kontakt w konwersacjach.1. Jak wyłączyć aktywność na Messengerze dla jednej osoby
 3. wybierz dany kontakt, a następnie kliknij ikonę “i” w prawym górnym rogu
 4. wybierz opcje Blokuj znajdującą się na dole listy.2. Jak wyłączyć aktywność na Messengerze dla jednej osoby

Messenger Lite

 1. otwórz aplikację Messenger Lite na smartfonie,
 2. kliknij ikonę przedstawiającą dwoje ludzi, znajdującą się na górze. Pojawi się lista znajomych i kontaktów,
 3. wybierz kontakt, który chcesz zablokować, a następnie kliknij ikonę “i” w prawym górnym rogu,
 4. wybierz opcje Zablokuj.

Poniżej zamieszczam też instrukcje jak wyłączyć status aktywności dla wszystkich kontaktów z poziomu telefonu – w zwykłym Messengerze i Messengerze Lite.

Zwykły Messenger

 1. otwórz aplikację Messenger w swoim telefonie,
 2. wybierz ikonę swojego profilu znajdującą się w lewym górnym rogu,
 3. kliknij pozycję Status aktywności.
 4. przesuń suwak w lewo i kliknij “Wyłącz”.

Messenger Lite

 1. otwórz aplikację Messenger Lite w swoim telefonie,
 2. kliknij ikonę Ustawień (koło zębate)
 3. wybierz opcje Status aktywności
 4. przesuń suwak w lewo i kliknij “Wyłącz”.

Mam nadzieję, że powyższe informacje okazały się dla Ciebie choć trochę przydatne i że udało Ci się ukryć aktywność na Messengerze dla wybranych osób. Zachęcam Cię do zapoznania się z resztą moich wpisów. 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz