Aby sprawdzić, czy ktoś ze znajomych na Facebooku wyłączył status aktywności na Messengerze, należy najpierw samemu włączyć status aktywności na swoim profilu. W przeciwnym razie stwierdzenie, którzy znajomi na Messengerze mają włączony status aktywności, a którzy nie, nie będzie możliwe.

Poniżej zamieściłam proste instrukcje, jak sprawdzić, czy ktoś wyłączył swój status aktywności. Pierwsza instrukcja dotyczy aplikacji mobilnej, a druga – Messengera w przeglądarkowej wersji Facebooka. Z artykułu dowiesz się też, jak sprawdzić, czy ktoś wyłączył status aktywności tylko dla Ciebie oraz kim są kontakty w sekcji „Osoby” w aplikacji mobilnej.

Jak w aplikacji Messenger sprawdzić, czy ktoś wyłączył status aktywności?

Osoby, które mają włączony status aktywności w aplikacji Messenger, mają obok swoich zdjęć profilowych widoczną albo zieloną kropkę, albo informację o ostatniej aktywności. Aby sprawdzić, czy dana osoba wyłączyła status aktywności, należy kolejno:

 1. otworzyć aplikację Messenger na telefonie,
 2. przejść do sekcji „Czaty”,Jak sprawdzić, czy ktoś wyłączył status aktywności - krok 1. instrukcja na telefon
 3. odszukać i wybrać dany kontakt,
 4. sprawdzić informację na górze – jeżeli pod nazwą użytkownika nie zobaczymy ani zielonej kropki, ani informacji, kiedy był ostatnio aktywny, będzie to oznaczać, że osoba ta wyłączyła status aktywności na swoim profilu.Jak sprawdzić, czy ktoś wyłączył status aktywności - krok 2. instrukcja na telefon

Jak na komputerze sprawdzić, czy ktoś wyłączył status aktywności?

To, czy ktoś wyłączył status aktywności na Messengerze, można także sprawdzić z poziomu przeglądarki komputera. W tym celu należy kolejno:

 1. zalogować się do Facebooka przez przeglądarkę komputera,
 2. kliknąć ikonę Messengera znajdującą się w prawym górnym rogu i wpisać w wyszukiwarkę imię i nazwisko osoby, której status aktywności chcemy sprawdzić,Jak sprawdzić, czy ktoś wyłączył status aktywności - krok 1. instrukcja na komputer
 3. wybrać jej profil,
 4. sprawdzić informację na górze – jeżeli pod imieniem i nazwiskiem nie zobaczymy ani zielonej kropki ani informacji o ostatniej aktywności, będzie to znak, że osoba ta wyłączyła swój status aktywności.Jak sprawdzić, czy ktoś wyłączył status aktywności - krok 2. instrukcja na komputer

Jak sprawdzić, czy ktoś wyłączył status aktywności tylko dla nas?

Messenger umożliwia także wyłączenie statusu aktywności dla jednej osoby. Jeżeli więc podejrzewamy, że nasz znajomy wyłączył swój status aktywności tylko dla nas i chcemy to sprawdzić, powinniśmy wykonać poniższe kroki:

 1. zalogować się do Messengera (z poziomu aplikacji lub komputera),
 2. wykonać kroki z poprzednich instrukcji, czyli wybrać dany kontakt i sprawdzić informację znajdująca się pod jego nazwą na górze – jeżeli nie zobaczymy ani zielonej kropki, ani informacji o czasie ostatniej aktywności, będzie to oznaczać, że dana osoba wyłączyła swój status aktywności. Na ten moment jednak nie będziemy mogli stwierdzić, czy wyłączyła status dla wszystkich kontaktów, czy tylko dla nas. Aby się tego dowiedzieć, należy przejść do dalszych kroków,
 3. poprosić wspólnego znajomego o otwarcie Messengera i sprawdzenie profilu danej osoby – jeżeli nasz wspólny znajomy także nie będzie widział jej statusu aktywności, będzie to oznaczać, że wyłączyła ona swój status aktywności dla wszystkich. Jeżeli jednak u znajomego zielona kropka lub informacja o ostatniej aktywności będzie się wyświetlać, a u nas nadal nie, będzie to znak, że osoba ta ukryła swój status aktywności tylko przed nami.

Czy kontakty, których nie widać w sekcji „Osoby” w aplikacji Messenger wyłączyły status aktywności?

Nie wszystkie kontakty, których w danym momencie nie widzimy w sekcji „Osoby” w aplikacji Messenger, mają wyłączony status aktywności. W zasadzie w sekcji tej znajduje się zazwyczaj ich zdecydowana mniejszość.

W zakładce „Osoby” w aplikacji Messenger wyświetlają się te kontakty, które są w danym momencie dostępne lub były aktywne niedawno (kilka – kilkanaście minut temu).

Jeżeli więc np. nasz znajomy był aktywny na Messengerze 10 godzin temu, nie zobaczymy go w sekcji „Osoby” w aplikacji mobilnej.

Podsumowanie

Podsumowując wpis, sprawdzenie, czy ktoś wyłączył status aktywności, jest dość proste. Wystarczy aktywować wcześniej status aktywności na swoim koncie, a następnie przejść do profilu danej osoby i sprawdzić, czy informacja o jego ostatniej aktywności jest widoczna. Jeśli jej nie zobaczymy, będzie to oznaczać, że osoba ta wyłączyła swój status aktywności na Messengerze.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz