Aby sprawdzić, czy ktoś ukrywa przed nami relacje na Instagramie, trzeba wykazać się sprytem i przeprowadzić samodzielny research. Instagram nie powiadamia bowiem, gdy ktoś ukryje przed nami swoje story.

W dzisiejszym artykule znajdziesz przydatne wskazówki, jak sprawdzić, czy ktoś ukrywa swoje relacje na Instagramie, zarówno na koncie prywatnym, jak i publicznym. Zachęcam do przeczytania wpisu. 🙂

W jaki sposób można ukrywać relacje na Instagramie?

Nim przejdę do wskazówek, kilka słów o tym, w jaki sposób Instagram umożliwia ukrywanie relacji. Po pierwsze użytkownicy mogą ustawić konto prywatne – wtedy nikt spoza grona obserwatorów nie może wyświetlać ich postów i relacji. Ponadto, by zostać obserwatorem konta prywatnego, inni użytkownicy najpierw muszą uzyskać zgodę właściciela profilu.

Druga możliwość ukrywania relacji przed innymi, jaką daje Instagram, to zablokowanie wyświetlania stories (oraz live’ów) wybranym użytkownikom.

Każdy użytkownik Instagrama może wybrać z listy osoby, którym nie będzie chciał wyświetlać swoich relacji.

Dlaczego użytkownicy ukrywają relacje na Instagramie?

Użytkownicy ukrywają relację na Instagramie z różnych powodów. Na przykład często ukrywają story przed współpracownikami czy przełożonymi, których mają w znajomych, ponieważ nie chcą, by osoby, z którymi łączą ich stosunki zawodowe, oglądały ich prywatne zdjęcia i filmy.
Wiele osób ukrywa też relacje przed wybranymi członkami rodziny.

Jak sprawdzić, czy ktoś ukrywa relacje na Instagramie na koncie publicznym?

Istnieją dwa proste sposoby, by sprawdzić, czy ktoś ukrywa przed nami relacje na Instagramie na koncie publicznym. Oto one:

Sposób I. Wykorzystanie zewnętrznego narzędzia

Jak sprawdzić, czy ktoś ukrywa relacje na Instagramie? 1. InstanavigationIstnieje mnóstwo darmowych narzędzi online niewymagających logowania, które umożliwiają przeglądanie relacji wybranych kont na Instagramie. Jednym z przykładów takich narzędzi jest instanavigation.com. Warunek jednak jest jeden – musi być to konto publiczne.

Jeśli podejrzewasz, że ktoś ukrył przed Tobą relację na Instagramie i chcesz to sprawdzić, wykonaj poniższe kroki:

  1. przejdź do narzędzia instanavigation.com,
  2. wpisz nazwę użytkownika (bez znaku @), którego podejrzewasz o ukrycie przed Tobą relacji i kliknij „Search”,
  3. kliknij zdjęcie profilowe i zobacz, czy użytkownik udostępnił relacje. Jeśli zobaczysz je w narzędziu, a na swoim koncie nie będziesz mógł ich wyświetlić, będzie to oznaczać, że użytkownik ukrywa przed Tobą relację na Instagramie.

Sposób II. Utworzenie fejkowego konta

Jak sprawdzić, czy ktoś ukrywa relacje na Instagramie? 2. Fałszywe kontoChoć sposób II. jest sprzeczny z regulaminem i oficjalnymi zasadami Mety, która przyzwala na zakładanie tylko jednego, prawdziwego profilu osobistego, a nie zezwala na posługiwanie się fałszywymi kontami, to jednak wiele osób korzysta z tej opcji. Założenie drugiego, fejkowego konta na Instagramie to nic trudnego, a umożliwia sprawdzenie, czy ktoś ukrywa przed nami relacje. Sposób ten zadziała jednak tylko w momencie, gdy konto, które chcemy sprawdzić, jest publiczne.

Jeżeli na danym koncie będziemy widzieć stories z fejkowego profilu, ale nie z naszego osobistego konta, będzie to oznaczać, że ktoś ukrył przed nami swoje relacje.

Jak sprawdzić, czy ktoś ukrywa relacje na Instagramie na koncie prywatnym?

Sytuacja komplikuje się w momencie, gdy chcemy sprawdzić, czy ktoś ukrywa przed nami relacje na Instagramie na koncie prywatnym. W takim wypadku nie zadziałają oba sposoby opisane powyżej i trzeba zastosować inne. Aby sprawdzić, czy ktoś ukrywa relacje na Instagramie na koncie prywatnym, można skorzystać z dwóch możliwości. Oto one:

Sposób I. Poproszenie wspólnego znajomego o sprawdzenie relacji

Jak sprawdzić, czy ktoś ukrywa relacje na Instagramie? 3. poproszenie znajomego o sprawdzenie relacjiNajprostszym i najszybszym sposobem na sprawdzenie, czy ktoś ukrywa przed nami relacje na Instagramie na koncie prywatnym, jest zaangażowanie do pomocy wspólnego znajomego, bądź najlepiej – kilku wspólnych znajomych.

Jeżeli inne osoby zobaczą relacje danego użytkownika, a my nie, mimo że znajdujemy się na jego liście followersów, będzie to jasny znak, że osoba ta ukrywa przed nami swoje relacje.

Sposób II. Założenie fałszywego konta i wysłanie prośby o obserwację

Jak sprawdzić, czy ktoś ukrywa relacje na Instagramie? 4. Fałszywe konto i prośba o obserwacjeDużo bardziej skomplikowanym i czasochłonnym sposobem na sprawdzenie, czy ktoś ukrywa przed nami swoje relacje na Instagramie na koncie prywatnym, jest założenie fałszywego konta i wysłanie prośby o obserwację. Jest to dość problematyczne, ponieważ nie mamy gwarancji, że dany użytkownik przyjmie naszą prośbę o obserwowanie jego profilu. Pomysł ten może więc sprawdzić się jedynie w wyjątkowych przypadkach.

Jeżeli uda nam się dostać do grona obserwatorów danej osoby z innego konta i zobaczymy jej relację, a z poziomu naszego prawdziwego profilu nie będziemy mogli jej wyświetlić, będzie to oznaczać, że użytkownik ten ukrywa przed nami swoje stories.

Podsumowanie

Podsumowują wpis, choć Instagram nie powiadamia o tym, że ktoś ukrywa przed nami swoje relacje, możemy to sprawdzić na kilka sprytnych sposobów. W przypadku kont publicznych jest to bardzo proste – najlepiej skorzystać z darmowego narzędzia online do przeglądania relacji. Schody zaczynają się w momencie, gdy mamy do czynienia z kontem prywatnym. Wtedy najprostszym sposobem jest poproszenie wspólnych znajomych o to, by sprawdzili, czy widzą relację danego użytkownika.

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy wpis okazał się dla Ciebie pomocny. Jeśli masz dodatkowe pytania, zadaj je w komentarzu. 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz