Instagram nie udostępnia innym użytkownikom listy kont należących do jednej osoby, ale są pewne metody, które pozwalają to sprawdzić. Jeśli więc ciekawi Cię, czy ktoś, kogo obserwujesz ma dwa lub więcej kont na Instagramie, przeczytaj mój dzisiejszy poradnik. 🙂

Dlaczego użytkownicy posiadają dwa lub więcej kont na Instagramie?

Powody, dla których użytkownicy Instagramie posiadają dwa lub więcej kont są różne. Do najczęstszych przyczyn można zaliczyć takie pobudki jak:

  • chęć podzielenia się swoimi wyspecjalizowanymi zainteresowaniami (drugie oficjalne konto),
  • chęć podglądania profili znajomych bez ich wiedzy (tajemnicze, fałszywe konto),
  • chęć sprawdzenia postów i relacji przez ich opublikowaniem (konto do testów).

Jak sprawdzić, czy ktoś ma dwa konta na Instagramie? 7 sposobów

Poniżej zamieściłam najskuteczniejsze sposoby, jak sprawdzić, czy ktoś ma dwa konta na Instagramie. Czasami informację na ten temat udostępnia sam właściciel konta, zazwyczaj jednak by się o tym przekonać, trzeba się nieco natrudzić. 😉

1. Sprawdź biogram

Grafika 1. jak sprawdzić czy ktoś ma dwa konta na InstagramieJak wspomniałam, niektórzy posiadacze kont na Instagramie sami udostępniają informację o drugim koncie. Dotyczy to zazwyczaj influencerów i właścicieli lub administratorów stron firmowych. Informację o drugim koncie najczęściej publikuje się w biogramie (w skrócie bio). Bio to krótka notka o sobie tuż pod zdjęciem profilowym. Jeśli posiadacz profilu otwarcie przyznaje się do swojego drugiego konta, często też udostępnia Relacje z obu kont.

2. Sprawdź propozycje znajomych

Grafika 2. Jak sprawdzić, czy ktoś ma dwa konta na InstagramieSposób nr 2, czyli sprawdzenie propozycji znajomych może okazać się skuteczny, gdy właściciel profilu nie przyznaje się otwarcie do posiadania drugiego konta, a więc trzyma je w tajemnicy. Inne konta naszych znajomych na Instagramie często wyświetlają się w propozycjach znajomych. Aby przejść do tej sekcji, należy:

  1. otworzyć aplikację Instagram i przejść do swojego profilu,
  2. w sekcji „Poznawaj ludzi” wybrać opcję „Wyświetl wszystkie”,
  3. przeszukać propozycje znajomych w celu odszukania konta, które może należeć do naszego znajomego (np. posiadające znany nam nick, to samo imię i nazwisko, zdjęcie czy charakterystyczny obrazek).

3. Skorzystaj z funkcji „Połącz kontakty”

Grafika 3. Jak sprawdzić, czy ktoś ma dwa konta na InstagramieInstagram umożliwia użytkownikom łączenie kontaktów z telefonu z aplikacją. Gdy skorzystamy z tej opcji, w propozycjach znajomych będą nam się wyświetlać bardziej dopasowane wyniki.

Konkretniej mówiąc, zaczną nam się pojawiać konta osób, których numery mamy w swoich kontaktach w telefonie. Dzięki temu łatwiej będzie nam odnaleźć drugie konto znajomego na Instagramie.

4. Skorzystaj z wyszukiwarki Instagrama

Szybką i łatwą metodą na sprawdzenie, czy ktoś ma dwa konta na Instagramie, jest skorzystanie z wbudowanej w aplikację wyszukiwarki. Sposób ten będzie skuteczny, o ile znajomy nie posłużył się fałszywymi danymi. Wystarczy wpisać różne wersje imienia i nazwiska danej osoby albo jej pseudonim, a jest wysoce prawdopodobne, że trafimy na jej drugie konto.

5. Przejrzyj listę Obserwowanych i Obserwujących znajomego

Kolejnym sposobem na sprawdzenie, czy znajomy ma dwa konta na Instagramie, jest przejrzenie jego list Obserwowanych i Obserwujących. Sposób ten, podobnie jak poprzednie, zadziała tylko wtedy, gdy będziemy w stanie rozpoznać jego drugie konto.

Jeśli więc na drugim koncie znajomy posłużył się prawdziwym nazwiskiem, bądź też użył znanego nam pseudonimu, sposób ten na pewno będzie skuteczny. Minusem tej metody jest to, że jest czasochłonna, a zwłaszcza w przypadku znajomych, którzy mają dużo followersów.

6. Skorzystaj z wyszukiwarki Google

Szóstym sposobem, dzięki któremu możemy sprawdzić, czy nasz znajomy ma drugie konto na Instagramie, jest skorzystanie z wyszukiwarki Google. Wystarczy wpisać wyszukiwarkę imię i nazwisko znajomego oraz słowo Instagram, a najprawdopodobniej otrzymamy różne wyniki. Wśród nich, możemy odnaleźć jego drugie konto.

7. Skorzystaj z telefonu znajomego (tylko za jego zgodą)

Jeśli znajomy posłużył się na drugim koncie fałszywym imieniem i nazwiskiem, jego odnalezienie za pomocą powyższych sposobów może okazać się niewykonalne. W takim wypadku jedyną opcją będzie sprawdzenie konta na Instagramie z jego telefonu. Do tego oczywiście musimy uzyskać jego zgodę, ponieważ w przeciwnym razie będzie to nielegalne. Aby sprawdzić wszystkie konta na Instagramie znajomego, należy:

  1. otworzyć aplikację Instagram na jego telefonie,
  2. przejść do jego profilu,
  3. kliknąć jego imię i nazwisko znajdujące się na samej górze. Jeśli znajomy ma dodatkowe konta, zobaczysz je na rozwijanej liście.

Podsumowując wpis, istnieją sposoby, dzięki którym można sprawdzić, czy ktoś ma dwa lub więcej kont na Instagramie. Jest to proste, o ile na drugim koncie nasz znajomy posłużył się prawdziwym imieniem i nazwiskiem bądź też znanym nam pseudonimem. Sytuacja znacznie komplikuje się, gdy konto zostało założone na fałszywe dane. W tej sytuacji pozostaje nam jedynie posłużyć się telefonem znajomego. Aby to zrobić, niezbędna będzie oczywiście jego zgoda.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz