Utraciłeś konto na TikTok i nie możesz się zalogować?

Przyczyny problemów z kontem na TikToku mogą być różne. W zależności od tego, co dokładnie uniemożliwia zalogowanie się do aplikacji, inna będzie metoda rozwiązania problemu.

W dzisiejszym wpisie omawiam najczęstsze powody, dlaczego użytkownicy napotykają trudności z zalogowaniem się bądź korzystaniem ze swojego konta w aplikacji. Ponadto podpowiadam, jak od odzyskać konto na TikTok w przypadku jego utraty, w zależności od przyczyny, która spowodowała problem.

Zachęcam do przeczytania pomocnego wpisu. 🙂

Najczęstsze przyczyny utraty konta na TikTok lub problemów z logowaniem

Jak wspomniałam na wstępie, metoda odzyskania konta na TikTok będzie zależała od przyczyny jej utraty. W niektórych przypadkach odzyskanie konta na TikTok będzie banalnie proste i szybkie, w innych bardziej skomplikowane. Poszczególne przyczyny utraty konta na TikTok lub problemów z logowaniem wymieniam poniżej:

 1. użytkownik wpisuje złe dane logowania,
 2. użytkownik sam usunął swoje konto,
 3. konto użytkownika zostało tymczasowo zawieszone,
 4. konto użytkownika zostało zablokowane przez TikTok,
 5. konto użytkownika zostało przejęte przez osoby trzecie.

W kolejnych akapitach znajdziesz rozwiązania problemów z logowaniem bądź utratą konta dopasowane do poszczególnych przyczyn.

Jak odzyskać konto na TikTok w przypadku problemów z hasłem bądź loginem

Najczęstszym powodem, dlaczego użytkownicy nie mogą zalogować się do aplikacji TikTok, jest po prostu wpisywanie złego hasła bądź nazwy użytkownika. Jeśli to jest przyczyną problemu, żadne skomplikowane procedury odzyskiwania konta nie będą potrzebne. Jeżeli jesteś przekonany, że wpisujesz prawidłowe hasło i login, a mimo to po jego wprowadzeniu wyświetla się informacja „Nieprawidłowe konto lub hasło”, zastosuj się do poniższych rad:

 1. wpisz swoje hasło w innym oknie, byś mógł je zobaczyć. W oknie logowania do TikToka nie zobaczysz swojego hasła, ponieważ jest ono ukryte. Pisząc na telefonie, często robimy błędy, ponieważ literki na klawiaturze ekranowej są małe i umiejscowione blisko siebie,
 2. jeśli nie pamiętasz nazwy użytkownika, wpisz swój adres e-mail. Jeżeli masz kilka adresów email i nie wiesz, który z nich jest połączony z Twoim kontem na TikTok, zaloguj się do wszystkich skrzynek i wpisz w wyszukiwarkę poczty słowo „TikTok”. Podczas rejestracji z pewnością przyszedł e-mail potwierdzający. Jeśli go odnajdziesz, dowiesz się, z którym adresem powiązane jest Twoje konto.

Jeżeli całkowicie zapomniałeś swojego hasła, nadal bez problemu będzie mógł odzyskać swoje konto. 🙂 Wystarczy, że skorzystasz z funkcji „Nie pamiętam hasła”. Poniżej instrukcja krok po kroku, jak to zrobić:

 1. kliknij komunikat „Nie pamiętasz hasła?” w oknie logowania,1. Jak odzyskać konto na TikTok w przypadku problemów z hasłem
 2. wybierz opcje „Numer telefonu” lub „E-mail” w zależności od tego, czy przy rejestracji podałeś numer czy adres skrzynki,2. Jak odzyskać konto na TikTok w przypadku problemów z hasłem
 3. podaj numer telefonu lub e-mail,3. Jak odzyskać konto na TikTok w przypadku problemów z hasłem
 4. sprawdź sms lub zaloguj się do skrzynki pocztowej i skopiuj otrzymany od TikTok kod
 5. weryfikacyjny składający 6 cyfr,
 6. wpisz kod w okno logowania,
 7. ustal nowe, silne hasło.

Jak odzyskać konto na TikTok po jego usunięciu

Jeśli z jakichś przyczyn sam zdecydowałeś się na usunięcie swojego konta na TikTok, a teraz zmieniłeś zdanie i chciałbyś je odzyskać, wiedz, że jest to możliwe. 🙂
Można to jednak zrobić jedynie wtedy, jeżeli od czasu usunięcia konta nie minęło 30 dni.

Jeśli więc miesiąc jeszcze nie minął, wykonaj kroki z poniższej instrukcji:

 1. otwórz aplikację TikTok i przejdź do okna logowania,
 2. wprowadź swoje dane logowania, czyli nazwę użytkownika, numer telefonu bądź email, a następnie hasło,
 3. gdy wyświetli się komunikat o treści „Reaktywuj konto na TikTok wybierz przycisk „Reaktywuj”,Jak odzyskać konto na TikTok po jego usunięciu?
 4. ciesz się odzyskanym kontem na TikTok. 🙂

Jak odzyskać konto na TikTok, gdy zostało ono tymczasowo zawieszone

Konto użytkownika na TikTok może zostać tymczasowo zawieszone, gdy publikowane przez niego treści zostaną uznane przez algorytmy za szkodliwe i niezgodne z zasadami społeczności. Do zakazanych treści zaliczają się oczywiście te typowo kontrowersyjne, czyli na przykład nacechowane przemocą czy nawołujące do nienawiści. To dla większości osób jest oczywiste, natomiast mniej użytkowników zdaje sobie sprawę z tego, że TikTok zakazuje również takich tematów jak m.in. marketing wielopoziomowy (network marketing) czy wszelkie oferty inwestycyjne. Jeśli więc publikujesz tego typu treści na swoim koncie, miej świadomość, że jest to niedozwolone.

Pełny opis nieakceptowanych publikacji znajdziesz tutaj.

Niekiedy jednak konto może zostać zawieszone przez pomyłkę, mimo że nie zrobiliśmy nic złego. Algorytmy nie są idealne i niekiedy błędnie odczytują przekaz z filmików.

Gdy konto użytkownika zostanie zawieszone, otrzyma on od TikToka wiadomość na pocztę e-mail. Blokada trwa zazwyczaj 24-48 godzin i powoduje, że nie można się zalogować na swoje konto w aplikacji. Czasami zalogowanie się jest możliwe, ale ograniczona jest możliwość korzystania z platformy, np. publikowanie filmików, wysyłanie wiadomości, czy pisanie komentarzy. Powiadomienia o nałożonych ograniczeniach znajdziesz w wiadomościach przychodzących w sekcji Powiadomienia systemowe >> Aktualizacje konta.

Aby odzyskać konto, w przypadku gdy zostało ono tymczasowo zawieszone, możesz wykorzystać którąś z poniższych możliwości:

 1. Skorzystaj z formularza w sekcji „Share your feedback” – link. Opisz swój problem jak najdokładniej, najlepiej po angielsku. Uzasadnij, że Twoje konto zostało zawieszone przez pomyłkę, a Ty nie złamałeś zasad serwisu. Jeśli nie znasz angielskiego, skorzystaj z tłumacza Google bądź deepl. W sekcji topic formularza wybierz „Account ban/suspension”.Jak odzyskać konto na TikTok gdy zostało zawieszone
 2. Wyślij maila z opisem sytuacji na adres [email protected] lub [email protected],

Pamiętaj, by skorzystać powyższych opcji tylko wtedy, gdy rzeczywiście nie złamałeś zasad TikToka i Twoje konto zostało zawieszone przez pomyłkę. Możesz też po prostu przeczekać tymczasową blokadę.

Jak odzyskać konto na TikTok, gdy zostało ono zablokowane na stałe

Nawet jeśli otrzymałeś powiadomienie, że Twoje konto zostało zablokowane na stałe, możesz się od tej decyzji odwołać. Będzie to jednak możliwe tylko wtedy, gdy Twoje treści zostały uznane za szkodliwe przez pomyłkę.

Jeżeli jednak celowo publikowałeś filmiki, które były niezgodne z zasadami, bądź rozsyłałeś obraźliwe lub spamerskie wiadomości i komentarze, raczej nie masz co liczyć na odzyskanie konta.

O tym, jakie treści są niedozwolone w serwisie, pisałam w poprzednim punkcie.

Aby odzyskać konto, gdy zostało ono zbanowane, możesz wykorzystać którąś z poniższych możliwości:

 1. Skorzystaj z opcji odwołania przy powiadomieniu – jeżeli Twoje konto zostało zbanowane, podczas próby logowania wyświetli się informujący o tym komunikat. Znajduje się na nim przycisk umożliwiający odwołanie. Wybierz go, a następnie postępuj według dalszych instrukcji TikToka,
 2. Skorzystaj z formularza w sekcji „Share your feedback”. Podobnie jak w przypadku zawieszonego konta, w przypadku bana również możesz skorzystać z formularza. W tym celu wybierz temat „Account ban/suspension” i po angielsku opisz problem. Wyjaśnij, że nie złamałeś zasad społeczności i że Twoje konto zostało zablokowane omyłkowo. Staraj się podać solidne argumenty.
 3. Napisz maila – zamiast formularza możesz również wysłać zwykłego maila z opisem sytuacji na adres [email protected] lub [email protected]. Pamiętaj, że wiadomość powinna być po angielsku.

W przypadku, jeśli konto zostało zablokowane z powodu poważnych naruszeń, jego odzyskanie może wręcz okazać się niewykonalne. Wtedy jedyną opcją będzie założenie nowego konta i skrupulatne przestrzeganie zasad serwisu.

Jak odzyskać zhakowane / przejęte konto na TikTok?

Jeżeli ktoś niepowołany otrzymał dostęp do Twojego konta na TikToku i zauważyłeś na nim podejrzane działania, jak najszybciej reaguj. Do rzeczy, które powinny wzbudzić Twoją czujność, należą:

 • zmiana hasła bądź numeru telefonu,
 • zmiana nazwy użytkownika,
 • pojawianie się na profilu filmików, których nie opublikowałeś,
 • utrata kontroli nad wiadomościami (z Twojego profilu wysyłane są wiadomości bez Twojego udziału).

Co możesz zrobić w przypadku, gdy ktoś przejął lub zhakował Twoje konto:

 1. zresetuj swoje hasło – zresetuj hasło według instrukcji, którą zamieściłam w punkcie „Jak odzyskać konto na TikTok w przypadku problemów z hasłem bądź loginem”,
 2. połącz konto z nr telefonu – jeżeli jesteś zalogowany, przejdź do swojego profilu i wybierz menu (ikona trzech kresek). Następnie przejdź do sekcji „Ustawienia i prywatność” i „Konto”. Wybierz zakładkę „Dane konta” i wpisz swój nr telefonu,1. Jak odzyskać konto na TikTok, gdy zostało przejęte
 3. usuń podejrzane urządzenia – TikTok daje możliwość sprawdzenia, jakie urządzenia mają dostęp do naszego konta. Ponadto z poziomu aplikacji użytkownik może usunąć niechciane i podejrzane urządzenia. Aby to zrobić, należy przejść do swojego profilu, wybrać ikonę trzech kresek, przejść do sekcji „Ustawienia i prywatność”, a następnie „Bezpieczeństwo”. W dalszej kolejności należy wybrać pozycję „Twoje urządzenia” i usunąć niechciane z nich.2. Jak odzyskać konto na TikTok, gdy zostało przejęte

W kolejnym punkcie omówię co robić, jeżeli całkowicie utraciłeś dane logowania do konta i nie możesz przejść do swojego profilu.

Jak odzyskać konto na TikTok bez maila telefonu?

Jeżeli haker zmienił nazwę użytkownika, adres e-mail i hasło na Twoim koncie i przez to nie możesz się zalogować i odzyskać konta, wypróbuj poniższe rozwiązania:

 1. Skorzystaj z formularza w sekcji „Share your feedback” (sugerowane) – link podawałam powyżej w punkcie „Jak odzyskać konto na TikTok, gdy zostało ono tymczasowo zawieszone”. Możesz też wpisać „TikTok Share your feedback” w Google i wybrać pierwszy link z wyników wyszukiwania. Opisz po angielsku swój problem z kontem i podaj e-mail, z którym wcześniej powiązane było Twoje konto,
 2. wyślij maila na adres [email protected] lub [email protected] – pamiętaj, by wysłać maila z adresu e-mail, z którym wcześniej powiązane było Twoje konto na TikToku. Pisz po angielsku (możesz skorzystać z translatora Google lub deepl).

Podsumowując wpis, metoda odzyskiwania konta na TikToku będzie zależała od przyczyny jego utraty. Pamiętaj, by kontaktując się z TikTokiem pisać po angielsku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, zadaj je w komentarzu. 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz