W kontaktach międzyludzkich konflikty są nieuniknione. To, że ludzie się kłócą, jest całkowicie normalne. Zdarza, że pod wpływem emocji jedna strona decyduje się przerwać relację z drugą, na przykład poprzez zablokowanie jej na Facebooku czy Messengerze. Oczywiście nie jest to jedyny powód, dla którego ludzie nie chcą utrzymywać ze sobą kontaktu. Jeżeli ktoś jest natarczywy lub agresywny, mamy pełne prawo zerwać z nim wszelkie kontakty i poinformować o zagrożeniu policję.

Mam nadzieję, że Ty nie chcesz nikogo stalkować i fakt, że zostałeś zablokowany na Messengerze wynika ze zwykłej sprzeczki 🙂 Jeśli tak jest, zapraszam Cię do przeczytania mojego dzisiejszego wpisu. Jeśli jednak masz złe intencje, opuść proszę moje miejsce w sieci.

Sprawdź, czy zostałeś zablokowany tylko na Messengerze, czy również na Facebooku

jak pisać i pozycjonować bloga ebookNa początek warto sprawdzić, czy zostaliśmy zablokowani tylko na Messengerze, czy także na Facebooku. Jeśli osoba, z którą chciałbyś utrzymywać kontakt zablokowała Cię jedynie na Messengerze, możesz nadal oglądać jej posty i Relacje. Ponadto masz możliwość reagowania i komentowania jej publikacji, a nawet pisania postów na jej tablicy.

Jeśli ktoś zablokował Cię na Messengerze, ale nie usunął z grona znajomych i nie zablokował na FB, prawdopodobnie nie chciał trwale kończyć Waszej relacji. Jest więc spora szansa na to, że po wyjaśnieniu sprzeczki, wszystko wróci między Wami do normy. Możliwe jednak, że użytkownik ten nie wiedział, że samo zablokowanie na Messengerze nie jest równoznaczne z usunięciem z Facebooka. Warto mieć to na uwadze.

Jeżeli zostałeś zablokowany na Facebooku, w ogóle nie zobaczysz profilu tej osoby w serwisie. Blokada z Facebooka obejmuje również Messengera. Jeśli Twój znajomy zdecydował się na ten krok, jego intencją było prawdopodobnie trwałe ucięcie z Tobą kontaktu.

Jak sprawdzić, czy zostałem zablokowany na Messengerze lub/i Facebooku?

Przekonanie się o tym, czy zostaliśmy zablokowani na Facebooku lub Messengerze jest dość proste. Jak wspomniałam wcześniej, osoba zablokowana na Facebooku nie widzi profilu użytkownika, który się na to zdecydował. Wasze profile przestają dla siebie istnieć.

Jeśli więc nie możesz znaleźć konta swojego znajomego na Facebooku i nie widzisz go na liście kontaktów w Messengerze, najprawdopodobniej zostałeś przez niego zablokowany.

Możliwe jednak, że Twój znajomy po prostu usunął konto na Facebooku i przez to nie możesz go odnaleźć. Zapytaj zaufaną osobę z grona Waszych wspólnych znajomych, czy widzi jego profil, czy nie. Wtedy sprawa stanie się jasna.

Jeśli z kolei Twój znajomy zablokował Cię tylko na Messengerze, dalej będziesz widzieć go na swojej liście kontaktów. Ponadto bez problemu zobaczysz jego status aktywności, czyli sprawdzisz czy jest dostępny online czy nie. Stracisz jedynie możliwość wysyłania do niego wiadomości. Po takiej próbie otrzymasz na Messengerze wiadomość zwrotną o treści “nie możesz odpowiedzieć na tę konwersację”. Nie stracisz jednak dostępu do Waszych starszych wiadomości.

Jak napisać do osoby, która mnie zablokowała na Messengerze?

Przechodzimy do sedna sprawy, czyli do tego jak napisać do osoby, która zablokowała nas na Messengerze. Niezależnie od tego, czy zostałeś zablokowany na Facebooku, czy też na samym Messengerze, opcje są takie same.

Najlepiej skontaktować się ze znajomym poza Facebookiem. Na Messengerze i tak nie wyślesz mu wiadomości, a pisanie przez znajomych czy, co gorsza, spamowanie na jego tablicy, tylko pogorszy sprawę. Odradzam też zakładanie fejkowych kont i próbę kontaktowania się z drugą stroną z nie swojego profilu.

Jeśli masz numer telefonu do osoby, która Cię zablokowała, po prostu wyślij jej sms-a. Napisz, że przykro Ci z powodu zepsucia Waszej relacji i że chciałbyś naprawić sytuację. Wspomnij, że masz dobre intencje i nie chcesz się kłócić. To ważne, ponieważ druga strona może obawiać się konfrontacji. Poproś o spotkanie lub rozmowę telefoniczną i na spokojnie wyjaśnijcie nieporozumienie.

Jeśli nie masz numeru telefonu osoby, która Cię zablokowała, możesz poszukać jej w innych mediach społecznościowych i tam wysłać podobną wiadomość. W ostateczności możesz też poprosić kogoś z Waszych wspólnych znajomych o przekazanie liściku, w którym zawrzesz kilka miłych słów i chęć pojednania.

Pamiętaj jednak, że nawet jeśli pierwszy wyciągniesz rękę na zgodę, Twój znajomy nie będzie zobowiązany do utrzymywania z Tobą relacji. Druga strona ma prawo odmówić i zerwać z Tobą kontakt, a Ty musisz to uszanować.

Wierzę jednak, że poprzez szczerą rozmowę i prawdziwą chęć pojednania można rozwiązać każdy konflikt. Mam nadzieję, że uda Ci się napisać do osoby, która zablokowała Cię na Messengerze i że z powodzeniem odnowicie Waszą relację.

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz