W zależności od przyczyny Meta blokuje konta użytkowników na Facebooku i Messengerze na różny czas. W przypadku drobnych przewinień użytkownik może mieć zablokowany dostęp tymczasowo, a w przypadku poważniejszych naruszeń już nigdy nie odzyskać konta.

Z jakich powodów Meta blokuje konta? Jak dowiedzieć się, czy nasze konto zostało zablokowane? Jak sprawdzić, ile zostało blokady na Facebooku i Messengerze? Przeczytaj wpis 🙂

Z jakich powodów nakładana jest blokada na Facebooku i Messengerze?

Meta nakłada blokady na użytkowników Facebooka i Messengera, gdy Ci złamią Regulamin lub Standardy społeczności serwisu. Do najczęstszych powodów, które skutkują blokadą konta, należą:

 • posługiwanie się fałszywymi danymi osobowymi,
 • podszywanie się pod inne osoby,
 • publikowanie kontrowersyjnych, szkodliwych treści niezgodnych z Regulaminem i Standardami społeczności,
 • nękanie innych osób, przesyłanie spamu, rozsyłanie reklam, masowe wysyłanie wiadomości.

Jak sprawdzić, czy moje konto zostało zablokowane?

O blokadzie konta dowiesz się podczas logowania do Facebooka lub Messengera. Jeżeli Twoje konto zostało zablokowane, nie będzie to możliwe. Wyświetli się za to komunikat jasno informujący o tym, że Twoje konto zostało zablokowane.

Jeśli więc nie możesz zalogować się do serwisu lub komunikatora, a nie widzisz komunikatu o blokadzie, oznacza to, że problem spowodowany jest inną przyczyną – np. tymczasową awarią serwisu lub wpisywaniem niepoprawnego loginu bądź hasła.

Ile trwa blokada na Facebooku i Messengerze?

Ciągłe próby logowania bez jakiejkolwiek wiedzy na temat tego, na jak długo Facebook i Messenger mogą zostać zablokowane, może być przytłaczające. Dlatego warto wiedzieć, że pierwsza blokada na Facebooku i Messengerze trwa zazwyczaj od 24 do 48 godzin, druga 7 dni, kolejna 30 dni, a jeszcze kolejne kilka miesięcy.

Nierzadko niektóre lub powtarzające się blokady skutkują usunięciem konta. Dlatego też nie należy bagatelizować ostrzeżeń na Facebooku i Messengerze i reagować od razu.

Jak sprawdzić, ile zostało blokady na Facebooku i Messengerze?

Infografika - Jak sprawdzić, ile zostało blokady na Facebooku i MessengerzeFacebook nie informuje użytkowników o tym, na jaki czas blokuje ich konta. Jak można przeczytać na stronie Facebooka, każdy przypadek analizowany jest indywidualnie. Aby przekonać się, czy Twoje konto na Facebooku i Messengerze jest jeszcze zablokowane, czy nie, co jakiś czas po prostu podejmij próbę logowania.

Radzę Ci jednak nie robić tego przed upływem 48 godzin. Jeżeli po upływie 48 godzin Twoje konto nadal będzie zablokowane, kolejną próbę podejmij dopiero po tygodniu.

Co robić, gdy blokada na Facebooku i Messengerze została nałożona niesłusznie?

Jakim cudem Facebook może zablokować konto przez pomyłkę? Niestety często się zdarza, ponieważ niektóre „życzliwe” osoby zgłaszają cudze treści lub konta niesłusznie. W takich sytuacjach Facebook umożliwia użytkownikom odwołanie się i udostępnia w tym celu specjalny formularz.

Jeżeli jesteś pewien, że Twoje konto zostało zablokowane przez pomyłkę, koniecznie to zgłoś i to przed upływem 30 dni. Po tym czasie będzie to niemożliwe.

Podsumowując wpis blokada na Facebooku i Messengerze nakładana jest z powodów naruszeń Regulaminu i Standardów społeczności. O blokadzie użytkownik dowiaduje się podczas logowania, ponieważ wyświetla mu się wtedy jasny komunikat z taką informacją.

Pierwsza blokada na Facebooku znika zwykle po upływie 24 – 48 godzin, a kolejne są wydłużane. Niekiedy kończą się trwałym usunięciem konta. Aby sprawdzić, czy blokada na Facebooku i Messengerze jeszcze trwa, należy podjąć próbę logowania, najlepiej po upływie co najmniej dwóch dni.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

4 komentarze

 1. ALICJA BILONOWICZ Odpowiedz

  Z powodów standardów społeczności zostałam zablokowana na mesenger ,moje złe wpisy nie wynikały ze złej woli a tylko ze strachu że wojna przeniesie się do Polski bardzo przepraszam to się więcej nie powtórzy

  • Jola Odpowiedz

   mam nadzieję, że blokada wrótce zostanie usunięta, niestety blokady na Messengerze nie zależą ode mnie 🙂

 2. Witam wczoraj zablokowano mi częściowo profil FB ,często korzystam z grupy porady komputerowe, gdzie odpisuje innym osobom co i jak mają zrobić jak mają problemy z z sprzętem lub oprogramowaniem, wiem że nie każdy musi się z czymś lub kimś zgadzać , ale nikt tam się nawet nie obraża , tak było do tej pory , nie naruszyłem standardów społecznych FaceBook pisząc na tej grupie, tak samo na swojej tablicy nie mam nic udostępnionego zo było by nie zgodne . Więc mam zapytanie czemu FB nie informuje o blokadzie i przyczynie jej założenia , tak jak Np. YouTube. I czemu nie sprawdzacie zgłoszeń czy są prawdziwe ?

  • Witam, to nie ja decyduję o nakładanych blokadach, tylko Facebook. Mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany. 🙂 Pozdrawiam

Napisz komentarz