Messenger umożliwia użytkownikom dostosowanie ustawień prywatności do swoich potrzeb. Mogą oni między innymi zdecydować, czy chcą, by ich znajomi widzieli, kiedy korzystają z komunikatora, czy też nie.

Jeśli należysz do tych osób, które preferują pozostać niewidoczne, wiedz, że jest to jak najbardziej możliwe. W dzisiejszym poradniku pokażę Ci, jak być niewidocznym na Messengerze, dzięki czemu będziesz mógł swobodniej korzystać z aplikacji. Poniżej znajdziesz instrukcję wraz ze screenami. 🙂

Co musisz wiedzieć, jeśli chcesz być niewidocznym na Messengerze

Zanim przejdę do właściwej instrukcji, kilka ważnych słów wyjaśnienia na początek. Z Messengera można korzystać zarówno z poziomu aplikacji mobilnej, np. na telefonie, jak przeglądarki na komputerze. Jeśli chcesz być niewidocznym na Messengerze na każdym urządzeniu, musisz ustawić tę opcję zarówno w aplikacji, jak i w przeglądarce.

Jeśli ustawisz ją jedynie w aplikacji na telefonie, podczas korzystania z Messengera na komputerze nadal będziesz widoczny. I na odwrót – zmieniając to ustawienie jedynie na komputerze, będziesz widoczny podczas używania aplikacji mobilnej.

Poniżej zamieszczam więc dwie instrukcje jak być niewidocznym na Messengerze – zarówno na telefon, jak i komputer. Jeśli korzystasz z Messengera zarówno w aplikacji, jak i przez przeglądarkę, pamiętaj, by ustawić tę opcję w obu miejscach, czyli wykonać kroki z obydwu poniższych instrukcji.

Jak być niewidocznym na Messengerze na telefonie?

W związku z tym, że najwięcej osób korzysta z Messengera z poziomu aplikacji mobilnej, na początek zamieszczam instrukcję na telefony.

Krok 1. Otwórz aplikację Messenger na telefonie

Odszukaj i otwórz aplikację Messenger na swoim telefonie. Najszybszym sposobem na odnalezienie dowolnej aplikacji na smartfonie jest skorzystanie z wbudowanej w interfejs wyszukiwarki. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę Messenger, a aplikacja od razu się wyświetli.

1. Jak być niewidocznym na Messengerze - instrukcja na telefonKrok 2. Wybierz ikonę menu

Kliknij ikonę menu (trzech poziomych kresek) znajdującą się na górze po lewej stronie. Otworzy się okno z opcjami.

2. Jak być niewidocznym na Messengerze - instrukcja na telefonKrok 3. Otwórz Ustawienia

Kliknij ikonę koła zębatego znajdującą się po prawej stronie tuż obok Twojego imienia i nazwiska lub innej nazwy użytkownika, którą utworzyłeś. W ten sposób przejdziesz do Ustawień.

3. Jak być niewidocznym na Messengerze - instrukcja na telefonKrok 4. Wybierz opcję Status aktywności

Przewiń w dół i w sekcji Profil odszukaj i wybierz opcję Status aktywności. Opcja ta oznaczona została zieloną ikonką.

4. Jak być niewidocznym na Messengerze - instrukcja na telefonKrok 5. Wyłącz informowanie o swojej aktywności

Kolejnym krokiem jest przesunięcie w lewo suwaka odpowiadającego za informowanie o aktywności. Wyłączając tę opcję, staniesz się niewidoczny na Messengerze.

5. Jak być niewidocznym na MessengerzeKrok 6. Określ na jak długo chcesz być niewidoczny

Ostatnim krokiem jest określenie, na jak długo chcesz pozostać niewidoczny dla innych kontaktów na Messengerze. Do wyboru masz 4 opcje:

  • Do momentu, gdy sam zmienisz to ustawienie,
  • na 1 godzinę,
  • na 8 godzin,
  • do 8:00 rano kolejnego dnia

Możesz też wybrać ustawienie niestandardowe i samodzielnie wybrać określoną datę. Zaznacz w nowo otwartym oknie preferowaną opcję i kliknij Wstrzymaj.

6. Jak być niewidocznym na Messengerze - instrukcja na telefon

Jak być niewidocznym na Messengerze na komputerze?

Jeśli oprócz aplikacji korzystasz również z Messengera w wersji przeglądarkowej na komputerze, zmień ustawienia również tam. Poniżej instrukcja krok po kroku, jak być niewidocznym na Messengerze podczas korzystania z komputera.

Krok 1. Zaloguj się do Facebooka

Otwórz stronę logowania Facebooka i jeśli nie byłeś wcześniej zalogowany, wprowadź login i hasło do swojego konta.

Krok 2. Przejdź do ustawień Messengera

Wybierz ikonę z logo Messengera znajdującą się w prawym górnym rogu. Następnie w nowo otwartym oknie wybierz ikonę trzech kropek, znajdującą się na górze.

1. Jak być niewidocznym na Messengerze - instrukcja na komputerKrok 3. Wybierz opcję Status aktywności

Po wybraniu ikony 3 kropek otworzy się kolejne okno. Odszukaj w nim i wybierz opcję Status aktywności.

2. Jak być niewidocznym na Messengerze - instrukcja na komputerKrok 4. Wyłącz informowanie o swojej aktywności

W kolejnym oknie przesuń suwak odpowiadający za status aktywności w lewo. W ten sposób sprawisz, że będziesz niewidoczny na Messengerze. Potwierdź ustawienie przyciskiem Zapisz.

3. Jak być niewidocznym na Messengerze - instrukcja na komputerJak być niewidocznym na Messengerze dla wybranych osób?

Messenger daje także możliwość zmiany ustawień widoczności tylko dla wybranych kontaktów. Opcja ta dostępna jest wyłącznie w przeglądarkowej wersji Messengera na komputerze. Jeśli zależy nam na tym, by być niewidocznym jedynie dla niektórych osób, na przykład dla szefa, współpracownika, nauczyciela czy któregoś z członków rodziny, bez problemu możemy to zrobić.

W tym celu należy:

  1. Otworzyć Facebooka w przeglądarce komputera,
  2. wybrać ikonę Messengera znajdującą się po prawej stronie na górze,
  3. wybrać ikonę trzech kropek, a następnie Status aktywności,
  4. jeśli do tej pory status był wyłączony dla wszystkich, włączyć go,
  5. obok opcji status aktywności: wyłącz dla wybranych, kliknąć edytuj i wytypować osobę lub osoby, przed którymi chcemy być niewidoczni na Messengerze,Jak być niewidocznym na Messengerze dla wybranych osób
  6. kliknąć Zapisz.

Gotowe, wykonując kroki z powyższej instrukcji, staniesz się niewidoczny na Messengerze dla wybranej osoby.

Jak być niewidocznym na Messengerze, ale widzieć innych?

Jedynym sposobem, żeby być niewidocznym na Messengerze dla wybranych kontaktów, ale widzieć całą resztę, jest skorzystanie z opcji ukrywania statusu tylko dla wybranych osób, o której wspomniałam powyżej. W ustawieniach statusu aktywności trzeba więc wybrać opcję wyłącz status aktywności dla wybranych.

Następnie w ustawieniach edycji zaznaczyć osoby z listy. Opcja ta dostępna jest wyłącznie z poziomu przeglądarki komputera.

W ten sposób sprawimy, że staniemy się niewidoczni dla niechcianych osób, a całą resztę będziemy widzieć.

Szczegółową instrukcję jak to zrobić zamieściłam w artykule pt. jak ukryć aktywność na Messengerze dla jednej osoby.

Widoczność na Messengerze – podsumowanie

Podsumowując wpis, Messenger daje użytkownikom pełną swobodę jeśli chodzi o ustawienia widoczności. Mogą oni tak je dostosować, by być niewidoczni zarówno dla wszystkich, jak i tylko wybranych znajomych. Zastanów się więc którą opcję Ty preferujesz i wykonaj kroki z moich dzisiejszych instrukcji. Jeśli masz pytania, zadaj je w komentarzu. 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz