Istnieje mnóstwo narzędzi, które powstały po to, by ułatwić życie osobom tworzącym w sieci. Jednym z rodzajów tego typu narzędzi są generatory hashtagów dla Instagrama. Czy warto z nich korzystać i czy to bezpieczne? Które generatory hashtagów są godne polecenia? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w moim dzisiejszym wpisie. Zapraszam 🙂

Generator hashtagów — co to jest i jak działa?

jak pisać i pozycjonować bloga ebookGenerator hashtagów to narzędzie, które przygotowuje gotowe zestawy hashtagów do postów na Instagram. Istnieje wiele tego typu programów i aplikacji, a ich działanie różni się między sobą. Na przykład niektóre generatory dobierają hashtagi na podstawie podglądu postu, a inne podpowiadają podobne hashtagi do #, który wpisaliśmy. Niektóre narzędzia są całkowicie darmowe, a inne płatne lub częściowo płatne.

Głównym celem tego typu programów jest ułatwianie życia użytkownikom Instagrama i umożliwienie im oszczędzenie czasu. Wybieranie hashtagów z poziomu Instagrama bywa czasochłonne i niewygodne. Zwłaszcza że aplikacja ta jest pełna błędów.

O tym czy generatory hashtagów rzeczywiście spełniają swoją funkcję, opowiem za chwilę. 🙂

Czy korzystanie z generatorów hashtagów jest bezpieczne?

Kluczową kwestią, nad którą warto się w pierwszej kolejności zastanowić, jest bezpieczeństwo korzystania z generatorów hashtagów. Aplikacje i programy tego typu powstają jak grzyby po deszczu. Przeglądając internet i sklepy z aplikacjami, znalazłam ich mnóstwo. Nie wiadomo czy wszystkie są bezpieczne i nie narażą nas na niemiłe konsekwencje.

Żeby jednak mieć pewność, że nie zaszkodzimy naszej prywatności i bezpieczeństwu, warto trzymać się prostej zasady. Nie należy korzystać z generatorów hashtagów, ani innych programów, które wymagają logowania się przez Instagram lub podawania danych logowania. Jeśli pobrałeś aplikację, która prosi Cię o login i hasło do IG, od razu ją usuń i przeskanuj urządzenie. Tego typu narzędzia mogą być używane przez hakerów w celu przejęcia kont użytkowników.

Kolejną kwestią jest wybór odpowiedniego źródła. Jeśli pobierasz aplikację na swój telefon, to tylko z zaufanych sklepów, takich jak Play Store czy App Store. Omijaj podejrzane i nieznane strony internetowe. Zawsze też sprawdzaj opinie na temat wybranej aplikacji. Zobacz jak inni użytkownicy ocenili poszczególne generatory hashtagów. Im wyższa ocena i im więcej opinii, tym większe prawdopodobieństwo, że aplikacja rzeczywiście jest dobra.

Darmowe generatory hashtagów — czy warto z nich korzystać?

Przejdę teraz do kluczowej kwestii, czyli do tego czy korzystanie z generatorów hashtagów w ogóle ma sens. Na potrzeby tego wpisu przetestowałam dwa darmowe narzędzia, o których słyszałam pozytywne opinie wśród znajomych. Najpierw pobrałam ze sklepu Play aplikację HashtagInspector. Narzędzie to generuje pokrewne hasthagi do wybranego przez nas tagu.

1. Generator HashtagInspector

Po wpisaniu hasthagu #własnafirma otrzymałam obszerną listę podobnych hashtagów, uporządkowanych według wielkości (od największego do najmniejszego). Trafność hashtagów pozytywnie mnie zaskoczyła. Spodobało mi się to, że generator dobierał głównie polskie hashtagi.

Spośród propozycji można wybierać ulubione # i tworzyć własne zestawy, które następnie łatwo i wygodnie przekopiowuje się do Instagrama. Generator hashtagów HashtagInspector oceniam więc jak najbardziej na plus. Rzeczywiście pomaga oszczędzać czas i jest bezpieczny.

Drugim generatorem hashtagów, który przetestowałam było narzędzie online Tagsfinder.

2. Generator hashtagów Tagsfinder

Aby korzystać z tego narzędzia wystarczy otworzyć stronę: www.tagsfinder.com. Po wpisaniu wybranego tagu otrzymujemy zestaw 30 podobnych hashtagów. Tagsfinder jest bardziej ograniczony niż HashtagInspector, ale spełnia swoją funkcję. Nie wszystkie hashtagi zaproponowane przez to narzędzie były jednak według mnie trafione.

Z tych dwóch narzędzi wybrałabym więc zdecydowanie generator HashtagInspector.

Płatne generatory hashtagów — czy warto wykupować subskrypcje?

Oprócz wspomnianych przeze mnie wyżej, darmowych generatorów hasthagów, istnieją również inne, dużo bardziej zaawansowane. Wymagają one rejestracji i są płatne. Nie testowałam ich, ale przyjrzałam się ich działaniu. Poniżej opisałam te, które cieszą się dobrą opinią.

1. Generator RiteTag

RiteTag to generator hashtagów dobierający # na podstawie wgranego przez użytkownika zdjęcia. Wersja płatna otwiera drogę do dużo bardziej zaawansowanych raportów, takich jak pełne statystyki hashtagów (ilość wyświetleń # na godzinę), popularne hashtagi, podobne i zbanowane hashtagi, lista profili, które najczęściej używają danego hashtagu itp.

Z opinii w internecie dowiedziałam się, że narzędzie to nie zawsze podpowiada trafne hashtagi. Może jednak dać nam ciekawą informację na temat tego, jak roboty i algorytmy interpretują nasze zdjęcia. Nie sądzę jednak, by dla tej informacji warto było wydawać pieniądze i wykupywać subskrypcję.

2. Generator Hashtagify

Hashtagify to narzędzie, którego można używać z poziomu przeglądarki. Generator dobiera hashtagi na podstawie postu na Instagramie. Propozycje hashtagów od Hashtagify są dość trafne, ale narzędzie oczywiście nie jest wolne od wad i zdarzają się mu wpadki. Hashtagify umożliwia analizę hashtagów i kont biznesowych w czasie rzeczywistym, podpowiada podobne hashtagi oraz umożliwia analizę profilu – ocenia wskaźnik zaangażowania i sprawdza jakość followersów.

Myślę, że korzystanie z bezpłatnych generatorów hashtagów ma sens, ponieważ stanowi oszczędność czasu i pozwala tworzyć różne zestawienia hashtagów. Kupowanie dostępu do płatnych generatorów, uważam jednak za zbędne. Hashtagi są ważne, ale to tylko dodatek do treści. Nawet najlepszy zestaw hashtagów nie pomoże, jeśli post lub zdjęcie będzie niedopracowane. Dużo mówi się też o tym, że znaczenie hashtagów na Instagramie jest coraz mniejsze i że teraz liczy się przede wszystkim obecność na karcie Eksploruj.

Gdybym miała przeznaczyć jakiś budżet na działania na Instagramie, to myślę, że wydałabym go na reklamę u influencera, zamiast na narzędzie do hashtagów. To jest oczywiście tylko moja osobista opinia. Moje działania i tak koncentrują się w 99,9% na blogu.

Podsumowując, polecam darmową aplikację HashtagInspector. Jest to według mnie wystarczające narzędzie do generowania hashtagów. Pozwala oszczędzać czas i ułatwia życie, a więc spełnia swoją najważniejszą funkcję. 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz