Użytkownicy aplikacji WhatsApp zwykle widzą przy nazwach swoich kontaktów dwie informacje: „Aktywny(-a)” lub „Widziano”. Status „Aktywny(-a)” oznacza, że użytkownik ma w danym momencie otwartą aplikację i połączenie z internetem. Status „Widziano” odnosi się do czasu, w którym ostatnio używał aplikacji.

Nie zawsze jednak aktywność innych użytkowników na WhatsApp jest widoczna. Dlaczego przy niektórych lub przy wszystkich kontaktach na WhatsApp możemy nie widzieć informacji o ich dostępności? Wyjaśniam to w moim dzisiejszym wpisie.

Dlaczego nie widać aktywności na WhatsApp przy niektórych użytkownikach?

Baner z ebookiemNim przejdę do meritum, kilka słów wyjaśnienia na początek. Status „Aktywny(-a)” różni się od statusu „Widziano” tym, że nie da się go ukryć w ustawieniach prywatności.
Nie ma więc możliwości zmiany informacji o tym, czy kontakt jest aktywny lub pisze. Informacja ta będzie się wyświetlać zawsze, z jednym wyjątkiem, do którego przejdę za chwilę.

Dlaczego na WhatsApp przy niektórych użytkownikach nie widać informacji „Widziano”?

Jeżeli przy nazwach niektórych z naszych znajomych nie widzimy informacji “Widziano” odnoszącej się do czasu, w którym ostatnio używali oni aplikacji, powody mogą być dwa:

  1. użytkownik zablokował wyświetlanie tej informacji w swoich ustawieniach prywatności,
  2. użytkownik nas zablokował.

To, czy przyczyną braku widoczności informacji „Widziano” są ustawienia prywatności danego użytkownika czy też fakt, że nas zablokował, można dość łatwo sprawdzić. Jeżeli wyślemy do tej osoby wiadomość i zostanie ona oflagowana tylko jednym haczykiem (wysłano), a nie dwoma (dostarczono) i nie zmieni się to w dłuższej perspektywie czasu, możemy podejrzewać, że osoba ta nas zablokowała.

Ponadto możemy to również zweryfikować, wykonując do tej osoby połączenie – jeśli nie uda nam się go nawiązać, najprawdopodobniej będzie to oznaczało, że zostaliśmy zablokowani.

Jak wspomniałam we wstępie akapitu, istnieje jeden wyjątek, kiedy możemy nie widzieć u innego użytkownika informacji o tym, czy jest on aktywny lub pisze. Powodem tego stanu rzeczy również będzie nałożona na nas przez niego blokada.

Więcej na ten temat tego, co widzi osoba zablokowana na WhatsApp, pisałam w jednym z moich ostatnich wpisów.

Dlaczego nie widać aktywności na WhatsApp przy wszystkich użytkownikach?

Jeżeli przy wszystkich naszych kontaktach nie wyświetla się nam informacja o ich aktywności, najbardziej prawdopodobne przyczyny są następujące:

  1. w swoich ustawieniach prywatności zablokowaliśmy udostępnianie informacji „Widziano” innym użytkownikom,
  2. nie mamy stabilnego połączenia z internetem.

Jeśli przy żadnym z naszych kontaktów nie widzimy informacji o aktywności, przyczyna najprawdopodobniej leży po naszej stronie. Warto w swoich ustawieniach prywatności sprawdzić, czy udostępniamy informację „Widziano” innym użytkownikom*. Jeśli tego nie robimy, sami również nie zobaczymy przy ich profilach adnotacji o tym, kiedy ostatnio byli dostępni. Na WhatsApp działa zasada fair play.

*Aby sprawdzić, czy i komu wyświetlamy informację „Widziano” przy naszym profilu na WhatsApp, należy w sekcji Czaty wybrać ikonę trzech pionowych kropek, znajdującą się po prawej strony u góry, a następnie wybrać kolejno: Ustawienia >> Konto >> Prywatność >>Widziano.

Nawet jeśli zablokowaliśmy wyświetlanie informacji „Widziano” innym użytkownikom, nadal powinniśmy widzieć przy ich profilach informacje „Aktywny(-a)” lub „pisze…..”. Jak wspomniałam wcześniej, poza nałożeniem blokady na użytkownika, nie ma możliwości ukrycia tych informacji.

Jeśli przy wszystkich naszych kontaktach nie widzimy ani informacji „Widziano” ani Aktywny(-a)” lub „pisze…..”, najbardziej prawdopodobną przyczyną tego stanu rzeczy jest brak połączenia z internetem lub to, że jest ono niestabilne i się zrywa. W takim przypadku warto sprawdzić, jak działa nasze wi-fi lub sieć komórkowa i w razie potrzeby naprawić usterkę.

Podsumowując wpis, to dlaczego nie widać aktywności na WhatsApp, może mieć różne przyczyny. Zazwyczaj powodem są indywidualne ustawienia prywatności użytkowników, w których określają oni, czy i komu będą wyświetlać informacje o swojej ostatniej aktywności.

Rzadziej, fakt, że nie widzimy u innych użytkowników ich statusu aktywności, wynika z nałożonej na nas przez nich blokady.

Jeśli nie widzimy aktywności u wszystkich użytkowników, przyczyna najprawdopodobniej leży po naszej stronie. Mogliśmy w swoich ustawieniach prywatności zablokować wyświetlanie informacji “Widziano” innym użytkownikom, przez co sami również nie widzimy ich statusu aktywności. Przyczyną może też być słabe połączenie z internetem.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz