Instagram to jedna z najszybciej zmieniających się platform społecznościowych. Jej twórcy regularnie wprowadzają nowe funkcje i inne dodatki, które z jednej strony dają użytkownikom nowe możliwości, a z drugiej – sprawiają im różne trudności w obsługiwaniu aplikacji. Ostatnio dużo mówi się na przykład o notatkach na Instagramie, jednak wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z istnienia tej funkcji lub jej nie widzi. Jeśli myślisz, że nie masz notatek na Instagramie, przeczytaj mój dzisiejszy wpis – pokażę Ci jak je znaleźć lub włączyć.

Co to są notatki na Instagramie i gdzie się znajdują?

Notatki na Instagramie to krótkie myśli, informacje lub tak zwane statusy, które pojawiają się u góry skrzynek odbiorczych naszych kontaktów. Działają trochę jak dymki myślowe bądź opisy na GG i pojawiają się w skrzynkach odbiorczych użytkowników. Notatki na IG nie mogą być dłuższe, niż 60 znaków i widoczne są tylko przez 24 godziny (podobnie jak relacje zwane inaczej insta stories). Notatki to świetny sposób na przekazywanie krótkich, istotnych wiadomości i przemyśleń swoim obserwującym.

Notatki na Instagramie - co to i gdzieDlaczego nie mam notatek na Instagramie? Możliwe przyczyny

Jeśli nie masz dostępu do notatek na Instagramie, istnieje kilka potencjalnych przyczyn, dlaczego tak się dzieje. Poniżej przedstawiam najczęstsze z nich:

Przyczyna nr 1: Nieaktualna wersja aplikacji Instagram

Dlaczego nie mam notatek na Instagramie - nieaktualna wersja aplikacjiJedną z przyczyn, dlaczego możesz nie mieć notatek na Instagramie na swoim koncie, jest korzystanie z nieaktualnej wersji aplikacji. Starsze wersje nie posiadają wszystkich funkcji, a ponadto zawierają błędy.

Przyczyna nr 2: Nieaktualny system operacyjny

Dlaczego nie mam notatek na Instagramie - brak aktualnej wersji systemuNotatki na Instagramie mogą być dostępne tylko dla użytkowników korzystających z odpowiedniej, czyli aktualnej wersji systemu operacyjnego. Brak notatek może wynikać z nieprzeprowadzenia aktualizacji systemu smartfona.

Przyczyna nr 3: Brak dostępu do funkcji

Jeśli nie widzisz opcji „Notatki” na swoim koncie na Instagramie, może to oznaczać, że po prostu nie masz dostępu do tej funkcji. Instagram udostępnia niektóre funkcje jedynie wybranym grupom użytkowników.

Przyczyna nr 4: Nie wiesz, gdzie szukać

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz notatki na Instagramie, ale nie możesz ich znaleźć. 🙂 Widoczne są one w skrzynce odbiorczej nad Twoim zdjęciem profilowym u góry (obrazek nr 1).

Jak włączyć notatki na Instagramie? Kroki

Pytanie to nie jest to końca precyzyjne, ponieważ to Instagram może włączyć nam notatki na Instagramie, a nie my sami. Jednak z uwagi na fakt, że notatki na Twoim koncie na IG mogą nie być widoczne z powodu pewnych niedopatrzeń, jak na przykład brak aktualizacji systemu, jest kilka kroków, które możesz podjąć, by pojawiły się one na Twoim profilu:

1. Zaktualizuj aplikację Instagram na swoim urządzeniu

Otwórz sklep z aplikacjami na swoim urządzeniu (App Store dla urządzeń Apple, Google Play dla urządzeń z systemem Android), wyszukaj aplikację Instagram i sprawdź, czy jest dostępna aktualizacja. Jeśli tak, zaktualizuj aplikację do najnowszej wersji.

2. Sprawdź, czy Twój system operacyjny jest aktualny i spełnia wymagania Instagrama

Przejdź do ustawień swojego telefonu, wybierz opcję „Aktualizacje systemu” lub podobną, aby sprawdzić, czy masz zainstalowaną najnowszą wersję systemu operacyjnego. Jeśli jest dostępna aktualizacja, zaktualizuj swój system operacyjny.

3. Znajdź funkcję notatek w skrzynce odbiorczej

Upewnij się, czy rzeczywiście nie masz notatek na swoim Instagramie, czy jedynie ich nie widzisz. Przejdź do skrzynki odbiorczej (ikona papierowego samolotu) i sprawdź, czy widzisz dymek z notatką.

4. Poczekaj, aż funkcja będzie dostępna

Jeśli Instagram nie udostępnił jeszcze tej funkcji na Twoim koncie, nie pozostaje Ci nic innego, jak poczekać. Być może jesteś w grupie użytkowników, którzy otrzymają notatki w późniejszym terminie.

Jak korzystać z notatek na Instagramie?

Teraz gdy już masz dostęp do notatek na Instagramie, warto dowiedzieć się, jak z nich korzystać. Proces ten jest na szczęście niezwykle prosty. W pierwszej kolejności należy przejść do skrzynki odbiorczej i kliknąć dymek z notatką nad zdjęciem profilowym. Następnie wystarczy już tylko uzupełnić tekst (liczący do 60 znaków) i wybrać opcję “Udostępnij”. Notatka pojawi się obok Twojego zdjęcia profilowego i będzie widoczna u innych użytkowników przez 24 godziny.

Jak korzystać z notatek na Instagramie?Podsumowanie

Notatki na Instagramie to przydatna funkcja, która umożliwia przekazywanie krótkich myśli i informacji swoim obserwującym. Jeśli nie masz dostępu do notatek, zwróć uwagę na możliwe przyczyny, takie jak między innymi brak aktualnej wersji aplikacji czy nieaktualna wersja systemu operacyjnego. Pamiętaj jednak, że przyczyna braku notatek na IG nie zawsze leży po stronie użytkownika – czasami to Instagram nie udostępnia niektórych funkcji wszystkim profilom. Ponadto upewnij się, że nie szukasz notatek w złym miejscu – opcja odpowiadająca za ich dodawanie znajduje się w Twojej skrzynce odbiorczej.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz