Komunikat o treści „Aby chronić naszą społeczność, ograniczamy pewną aktywność” na Instagramie najczęściej oznacza, że użytkownik platformy wykonywał masowe działania, takie jak na przykład lajkowanie i komentowanie wielu zdjęć w krótkim czasie oraz obserwowanie dużej liczby kont.

Ponadto komunikat ten może pojawić się, jeżeli użytkownik korzysta z aplikacji firm trzecich wymagających dostępu do konta na IG. Kolejną przyczyną pojawienia się komunikatu jest złamanie zasad społeczności serwisu. Rzadziej pojawia się on z powodu błędów technicznych, ale niekiedy również i to może być powodem.

Szczegółowo poszczególne przyczyny pojawienia się komunikatu „Aby chronić naszą społeczność, ograniczamy pewną aktywność” wyjaśniam poniżej. W dalszej części wpisu znajdziesz też wskazówki, co robić, by rozwiązać ten problem.

Dlaczego widzę komunikat „Aby chronić naszą społeczność, ograniczamy pewną aktywność”? Przyczyny

Aby chronić naszą społeczność, ograniczamy pewną aktywność - przyczynyPoniżej szczegółowo omawiam przyczyny pojawienia się komunikatu „Aby chronić naszą społeczność, ograniczamy pewną aktywność”. Sprawdź, czy któraś z przyczyn może dotyczyć Twojego konta.

1. Masowe działania

Jak wspomniałam na wstępie, najczęstszą przyczyną pojawienia się komunikatu „Aby chronić naszą społeczność, ograniczamy pewną aktywność” są masowe działania wykonywane przez użytkowników. Lajkowanie dużej liczby zdjęć w krótkim czasie, masowe komentowanie i obserwacje to dla algorytmów Instagrama znak, że konto może być fałszywe. Nie jest tajemnicą, że Instagram od lat walczy z fejkowymi kontami zakładanymi nie przez ludzi, a przez programy komputerowe (boty).

2. Aplikacje firm trzecich

Korzystanie z aplikacji firm zewnętrznych, np. do zwiększania liczby lajków i followersów czy nadzorowania obserwatorów (np. sprawdzania, kto przestał nas obserwować) na Instagramie jest zakazane i może wzbudzić podejrzliwość algorytmów. Aplikacje do zwiększania lajków i obserwatorów w zasadzie sprowadzają się do masowych działań, o których wspominałam przed chwilą, z tą różnicą, że użytkownik, zamiast robić to ręcznie, robi to za pomocą programu. Wszelkie aplikacje wymagające podania danych dostępu do konta na Instagramie mogą zostać wykryte i spowodować tymczasową blokadę konta.

3. Złamanie zasad społeczności

Instagram ma jasno sprecyzowane zasady społeczności. Niektóre działania i rodzaje treści są zakazane, a algorytmy są w stanie je wychwycić nawet bez zgłaszania ich przez innych użytkowników. Dlatego też warto przeczytać od początku do końca listę zasad społeczności i ich przestrzegać, by uniknąć pojawienia się blokady wraz z komunikatem: „Aby chronić naszą społeczność, ograniczamy pewną aktywność”.

4. Błędy techniczne

Okno z komunikatem „Aby chronić naszą społeczność, ograniczamy pewną aktywność” zwykle pojawia się z powodów, które opisałam powyżej. Na Instagramie nie brakuje jednak usterek, więc może się zdarzyć, że komunikat ten wyświetli się przez pomyłkę z powodu chwilowego błędu lub awarii aplikacji. Takie przypadki są jednak naprawdę rzadkie, dlatego też przyczyn powinniśmy przede wszystkim dopatrywać się w swoich działaniach.

„Spróbuj później. Aby chronić naszą społeczność, ograniczamy pewną aktywność” – co robić? Rozwiązania

Aby chronić naszą społeczność, ograniczamy pewną aktywność - rozwiązaniaCo robić, gdy nasze konto zostało zablokowane i widzimy komunikat o treści “Aby chronić naszą społeczność, ograniczamy pewną aktywność”? Zobacz pomocne wskazówki:

1. Zrób sobie przerwę od Instagrama i poczekaj

Jeżeli wykonywałeś masowe działania i Twoje konto zostało uznane za algorytmy Instagrama za podejrzane, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest wstrzymanie się od jakichkolwiek działań. Masowe obserwowanie innych profili (tzw. metoda followforfollow) czy też lajkowanie (likeforlike) i tak nie mają sensu, ponieważ rozdmuchane w ten sposób konta bardzo łatwo jest zdemaskować. Firmy dysponują narzędziami badającymi współczynnik zaangażowania i wykrywającymi masowe działania, dlatego też konta budowane w ten sposób nie zarabiają na współpracach.

2. Usuń zewnętrzne aplikacje

W przypadku, gdy korzystasz z aplikacji firm trzecich do zdobywania lajków i obserwatorów lub monitorowania followersów, usuń je. Pamiętaj, by niezwłocznie usunąć też uprawnienia aplikacji na koncie, zmienić dane logowania (hasło) do Instagrama i ustawić uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Jeżeli tego nie zrobisz, właściciele aplikacji dalej będą mieć pełny dostęp do Twojego konta i tym samym możliwość czytania Twoich prywatnych wiadomości, pisania do znajomych, a nawet – publikowania spamu w Twoim imieniu.

3. Usuń treści łamiące zasady społeczności

Jeśli publikowałeś treści niezgodne z zasadami społeczności serwisu, niezwłocznie je usuń. Przeczytaj dokładnie wszystkie reguły, ponieważ może się zdarzyć, że łamiesz zasady, nawet o tym nie wiedząc.

4. Jeśli konto jest nowe, załóż inne

Jeśli Twoje konto jest nowe, a już dostało ostrzeżenie, sugeruję założenie kolejnego z „czystą kartą”. Instagram często karze za masowe działania ucinając zasięgi. To sprawia, że rozwijanie takiego konta w dłuższej perspektywie jest bardzo trudne, a czasami nawet staje się niemożliwe. Jak wspomniałam powyżej metody takie jak followforfollow czy likeforlike przysparzają więcej szkód. niż korzyści.

5. Sprawdź usterki aplikacji

Jak wspomniałam, w bardzo rzadkich przypadkach pojawienie się komunikatu „Aby chronić naszą społeczność, ograniczamy pewną aktywność” może wynikać z błędów i usterek aplikacji. Choć w pierwszej kolejności sugeruję przyjrzeć się własnym działaniom, jeśli jesteśmy pewni, że w żaden sposób nie złamaliśmy zasad serwisu, warto sprawdzić czy problem nie leży po stronie Instagrama. W tym celu należy przejść na stronę Downdetector, sprawdzić liczbę zgłoszeń awarii i przeczytać komentarze. Jeśli inni użytkownicy także aktualnie borykają się z tym problemem, z pewnością to opiszą. Wtedy nic nie trzeba robić, tylko poczekać lub ewentualnie zaktualizować aplikację.

Ograniczona aktywność na Instagramie – podsumowanie

Podsumowują wpis, komunikat „Aby chronić naszą społeczność, ograniczamy pewną aktywność” na Instagramie oznacza zazwyczaj, że użytkownik wykonywał masowe działania, takie jak obserwowanie wielu kont i lajkowanie oraz komentowanie dużej liczby zdjęć w krótkim czasie. Blokada ta może też być wynikiem korzystania z aplikacji firm zewnętrznych czy łamania zasad serwisu.

Problem najlepiej przeczekać wstrzymując się od jakichkolwiek działań, a jeśli konto jest nowe, najkorzystniejszym wyjściem jest założenie kolejnego. Oczywiście w przypadku korzystania z aplikacji firm trzecich, konieczne jest zrezygnowanie z nich oraz usunięcie im uprawnień do konta na Instagramie.

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz