Domyślnie na Instagramie dostępna jest tylko jedna czcionka, a na Instagram Stories – kilka różnych fontów. Nie oznacza to jednak, że zmiana czcionki na Instagramie na inną nie jest możliwa. Z pomocą bezpłatnych narzędzi i aplikacji dostępnych w internecie, zmiana czcionki na Instagramie to nic trudnego. W dzisiejszym wpisie pokażę Ci instrukcję, jak zmienić czcionkę na Instagramie zarówno w bio, na story jak i w opisach do postów za pomocą jednego z narzędzi.

Jeśli więc chcesz tworzyć bardziej urozmaicone teksty na Instagramie i odmienić wygląd swojego profilu, przeczytaj mój dzisiejszy wpis.

Zmiana czcionki na Instagramie w bio – instrukcja

Zmiana czcionki na Instagramie w bio możliwa jest dzięki narzędziu lingojam.com. Aby zmienić czcionkę w bio na Instagramie, wykonaj poniższe kroki:

 1. otwórz stronę lingojam.com,
 2. wpisz w górne okno tekst do bio,
 3. zobacz propozycje czcionek w dolnym oknie i wybierz napis, który Ci się podoba,zmiana czcionki na Instagramie w bio
 4. następnie skopiuj tekst posta,
 5. otwórz aplikację Instagram i przejdź do swojego profilu,
 6. wybierz opcję „Edytuj profil”, a następnie „Biogram”,
 7. wklej skopiowany tekst ze zmienioną czcionką i dwukrotnie potwierdź wybór ikoną ptaszka,zmiana czcionki na Instagramie w bio - 2
 8. w Twoim bio znajdzie się tekst zapisany inną czcionką. 🙂

Zmiana czcionki na Instagramie w poście – instrukcja

Zmiana czcionki na Instagramie możliwa jest nie tylko w bio, ale także w postach. Aby dodać do posta tekst ze zmienioną czcionką, również można posłużyć się narzędziem lingojam.com. W tym celu wykonaj poniższe kroki:

 1. otwórz stronę lingojam.com,
 2. wpisz w górne okno tekst posta,
 3. spośród propozycji widocznych w dolnym oknie skopiuj tę, która najbardziej Ci się podoba,zmiana czcionki na Instagramie w poście
 4. przejdź do Instagrama i kliknij ikonę plusa, by dodać post,
 5. dodaj zdjęcie lub grafikę, a następnie wklej treść posta ze zmienioną czcionką. Opcjonalnie dodaj emotikony, by urozmaicić tekst,zmiana czcionki na Instagramie w poście - 2
 6. wybierz opcję „Udostępnij”, a na swoim profilu zobaczysz tekst ze zmienioną czcionką.

Zmiana czcionki na Instagram story – instrukcje

Na Instagram stories dostępnych jest kilka różnych czcionek, możemy więc zmienić ją zarówno z poziomu samego Instagrama, jak i (w przypadku gdy liczba dostępnych opcji nie będzie dla nas satysfakcjonująca) skorzystać ze wspomnianego już przeze mnie wcześniej narzędzia lingojam.com. Zobacz instrukcje poniżej.

Zmiana czcionki na Instastory z poziomu Instagrama

Aby zmienić czcionkę na Instastory z poziomu Instagrama (wybrać czcionkę z domyślnej bazy czcionek), wykonaj poniższe kroki:

 1. otwórz aplikację Instagram i przejdź do tworzenia Instastory,
 2. dodaj zdjęcie lub film, a następnie kliknij ikonę liter i wpisz tekst,
 3. na dolnym pasku przewijaj i testuj różne warianty napisu. Wybierz czcionkę, która najbardziej Ci się podoba.zmiana czcionki na Instagram stories

Zmiana czcionki na Instastory na inną spoza Instagrama

Aby zmienić czcionkę na Instastory na inną spoza Instagrama, wykonaj poniższe kroki:

 1. otwórz stronę lingojam.com,
 2. wpisz w górne okno tekst, który będziesz chciał dodać na Instastory,
 3. spośród propozycji czcionek poniżej wybierz tą, która Ci się podoba i skopiuj tekst,
 4. otwórz aplikację Instagram i przejdź do tworzenia Instastory,
 5. dodaj zdjęcie lub film, a następnie kliknij ikonę liter,
 6. wklej skopiowany tekst i dodaj Relację. W ten sposób zmienisz czcionkę na Instagram story z domyślnej, na inną.zmiana czcionki na Instagram stories - 2

Ograniczenia związane ze zmianą czcionki na Instagramie

Większość programów i aplikacji oferujących inne czcionki na Instagram to zagraniczne narzędzia. W związku z tym, czcionki często nie uwzględniają polskich znaków. Aby więc tekst ze zmienioną czcionką dobrze wyglądał na Instagramie, trzeba w miarę możliwości unikać polskich liter. O ile w krótkich tekstach, takich jak bio czy napis na Instastory nie powinno to sprawiać większych problemów, tak w przypadku dłuższych postów może być to niemożliwe. Narzędzia do zmiany czcionki na Instagramie najlepiej więc wykorzystywać do krótkich opisów do zdjęć.

Aplikacja do zmiany czcionki na Instagramie

W Sklepie Play i App Store dostępne są również aplikacje do zmiany czcionki na Instagramie. Przetestowałam kilka z nich i niestety korzystanie z nich w wersji darmowej jest bardzo uciążliwe. Wyskakujące reklamy i ograniczona liczba darmowych czcionek praktycznie to uniemożliwiają. Dlatego też warto rozważyć subskrypcję pro tego typu aplikacji – na przykład wykupić dostęp do Letter Fonts – Stylish Text.

Podsumowanie

Podsumowując, aby zmienić domyślną czcionkę na Instagramie najlepiej użyć zewnętrznego, bezpłatnego narzędzia online. Jednym z takich narzędzi jest na przykład lingojam.com. Ponadto istnieje też wiele aplikacji do zmiany czcionki, jednak wśród darmowych propozycji nie znalazłam niczego ciekawego i pomocnego. Korzystanie z tych narzędzi ma sens w wersji pro.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz