Dziś kolejny post na potrzeby mniej zaawansowanych użytkowników Facebooka i Messengera. 🙂 Być może podczas korzystania z Facebooka i Messengera zaintrygowało Cię tajemnicze kółko wokół zdjęć profilowych niektórych znajomych. Kółko to czasami ma kolor niebieski, a czasami szary.

Z dzisiejszego wpisu dowiesz się, co oznaczają owe kółka, od czego zależy ich kolor i jak sprawić, by na Twoim profilu również się wyświetlały. 🙂

Facebook zdjęcie profilowe w kółku – co oznacza?

To, że wokół zdjęcia profilowego osoby lub firmy na Facebooku widzimy charakterystyczne kółko oznacza, że dany użytkownik dodał do swojego profilu relację.

Facebook zdjęcie profilowe w kółkuRelacja na Facebooku to ciąg krótkich publikacji w formie filmików i/lub zdjęć, które znikają po upływie 24 godzin (w przeciwieństwie do zwykłych postów, które są widoczne na tablicy przez cały czas).

Jak wyświetlić relację danego użytkownika?

Aby wyświetlić relację danego użytkownika, wystarczy kliknąć jego zdjęcie profilowe w środku kółka.

Poniżej wyjaśniam, dlaczego u niektórych użytkowników widzimy niebieskie, a u niektórych szare kółko. 🙂

Niebieskie kółko wokół zdjęcia na Facebooku – znaczenie

Facebook zdjęcie profilowe w niebieskim kółkuJeśli widzisz niebieskie kółko wokół zdjęcia profilowego znajomego lub obserwowanej firmy, oznacza to, że relacja danego użytkownika nie została przez Ciebie do tej pory wyświetlona.

Kiedy obejrzysz publikację, czyli klikniesz zdjęcie profilowe w środku owego kółka i poczekasz do samego końca relacji, niebieska obwódka wokół awatara przestanie się wyświetlać. Nie zniknie ona jednak całkowicie, tylko utraci swój intensywny, niebieski kolor.

Szare kółko wokół zdjęcia na Facebooku – znaczenie

Facebook zdjęcie profilowe w szarym kółkuJak wspomniałam powyżej, dopóki nie obejrzysz relacji danego użytkownika, kółko wokół jego zdjęcia profilowego będzie wyświetlać się dla Ciebie w kolorze niebieskim. Kiedy jednak wyświetlisz relację i obejrzysz ją do końca, kółko zmieni kolor na szare.

Szare kółko wokół zdjęcia profilowego na Facebooku oznacza więc, że obejrzałeś daną relację, ale nadal jest ona obecna na profilu znajomego. Możesz więc wyświetlić ją ponownie, klikając zdjęcie profilowe danej osoby.

Kółko na Messengerze wokół zdjęcia – co oznacza?

W związku z tym, że Facebook i Messenger są ze sobą ściśle powiązane, kółka wokół zdjęć profilowych w obu aplikacjach oznaczają dokładnie to samo. Mianowicie świadczą one o tym, że ktoś dodał do swojego profilu relację.

Relacje można dodawać zarówno z poziomu aplikacji Facebook, jak i Messenger, o czym możesz przeczytać na oficjalnej stronie serwisu. Dodane relacje widoczne są w aktualnościach na Facebooku i w skrzynce odbiorczej Messengera. Niezależnie od tego, z poziomu której aplikacji dodamy relację, kółko wokół zdjęcia niezwłocznie się pojawi.

Messenger niebieskie kółko wokół zdjęcia – znaczenie

Messenger niebieskie kółko wokół zdjęciaNiebieskie kółko wokół zdjęcia na Messengerze oznacza dokładnie to, co niebieskie kółko na Facebooku. Mianowicie świadczy ono o tym, że relacja danej osoby lub firmy nie została jeszcze przez nas obejrzana. Kiedy klikniemy zdjęcie profilowe w kółku i obejrzymy do końca relację danego użytkownika, kółko utraci swój niebieski kolor.

Messenger szare kółko wokół zdjęcia – znaczenie

messenger szare kółko wokół zdjęciaPo obejrzeniu do końca relacji danego użytkownika, niezależnie od tego, czy zrobimy to z poziomu aplikacji Messenger, czy Facebook, kółko wokół jego zdjęcia profilowego zmieni kolor z niebieskiego na szare.

Jeśli więc widzimy wokół czyjegoś zdjęcia na Messengerze szare kółko, oznacza to, że wcześniej wyświetliliśmy jego relację. Dopóki kółko całkowicie nie zniknie, możemy ponownie ją obejrzeć.

Dlaczego na niektórych profilach na Facebooku i Messengerze nie widać kółek?

Profile, przy zdjęciach których nie widać niebieskich i szarych kółek nie dodały w ciągu ostatnich 24 godzin żadnych nowych relacji. W momencie gdy opublikują relacje, wokół ich zdjęć profilowych niezwłocznie pojawią się obwódki.

Tak samo jeśli Ty nie dodałeś żadnej relacji na swój profil, inni użytkownicy będą widzieć jedynie Twoje zdjęcie profilowe bez kółka. Gdy opublikujesz relację, tym, którzy jej nie widzieli będzie się wyświetlać niebieskie kółko, a tym, którzy ją obejrzeli do końca – szare.

Co zrobić, by wokół mojego zdjęcia na Facebooku i Messengerze wyświetlało się kółko?

Jak wspomniałam wcześniej, aby wokół Twojego zdjęcia profilowego na Facebooku i Messengerze pojawiało się kółko, musisz dodać relację. Najprostszym sposobem na dodanie relacji po raz pierwszy, jest udostępnienie zdjęcia z galerii. 🙂

Poniżej instrukcja, jak to zrobić:

  1. otwórz aplikację Facebook na telefonie,
  2. w aktualnościach wybierz opcję „Utwórz relację”,1. jak dodać relację z kółkiem na Facebooku
  3. gdy wyświetli się okno z Twoimi zdjęciami z galerii, odszukaj i kliknij to, które chcesz dodać (możesz przewijać w dół do starszych zdjęć),2. Jak dodać relację z kółkiem na Facebooku
  4. wybierz niebieski przycisk „Udostępnij”.3. Jak dodać relację z kółkiem na Facebooku

W powyższy sposób dodasz swoją pierwszą, najprostszą z możliwych relację. Gdy to zrobisz, inni użytkownicy zobaczą kółko przy Twoim zdjęciu profilowym, a gdy je klikną – udostępnione przez Ciebie zdjęcie.

Oczywiście przed udostępnieniem zdjęcia możesz się jeszcze pobawić efektami – np. dodać muzykę, tekst, czy naklejki. Jeśli jednak nie czujesz się na tyle pewny i biegły w temacie, samo zdjęcie w zupełności wystarczy. 🙂

Podsumowując, kółka wokół zdjęć profilowych innych użytkowników na Facebooku i Messengerze informują nas o tym, że dodali oni na swój profil relacje. Kolor kółek zależy od tego, czy dana relacja została przez nas obejrzana (w całości), czy też nie.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz