Podczas próby logowania na Instagramie pojawia się u Ciebie błąd: „Wystąpił problem z zalogowaniem Cię na Instagramie. Spróbuj wkrótce”? Najczęstszą przyczyną trudności z logowaniem są problemy z serwerami Instagrama, niekiedy jednak wynikają one z zaśmieconej pamięci aplikacji lub korzystania z jej nieaktualnej wersji. Poniżej szerzej opisuję najczęstsze przyczyny pojawienia się błędu, a także możliwe rozwiązania problemu. 🙂

Przyczyny błędu „Wystąpił problem z zalogowaniem Cię na Instagramie. Spróbuj wkrótce”:

Wystąpił problem z zalogowaniem Cię na Instagramie. Spróbuj wkrótce - przyczyny błęduDo najczęstszych przyczyn pojawienia się błędu: „Wystąpił problem z zalogowaniem Cię na Instagramie. Spróbuj wkrótce”, należą:

Problem z serwerami Instagrama (awaria Instagrama)

Błąd „Wystąpił problem z zalogowaniem Cię na Instagramie. Spróbuj wkrótce” najczęściej pojawia się w sytuacji, gdy serwery Instagrama są przeciążone. Awarie na Instagramie nie są rzadkością, ponieważ przy tak obleganym serwisie trudno ich uniknąć. Z Instagrama korzysta już ponad 2 miliardy użytkowników miesięcznie.

Zbyt częste próby logowania

Każda próba logowania do Instagrama wymaga odpowiedzi serwera. Jeżeli zbyt często logujemy się i wylogowujemy z aplikacji, serwis może profilaktycznie wstrzymać nasze próby po to, by chronić swoje serwery przed przeciążeniem. Z tego powodu w naszej aplikacji może pojawić się komunikat o treści „Wystąpił problem z zalogowaniem Cię na Instagramie. Spróbuj wkrótce”.

Zaśmiecona pamięć aplikacji

Kolejną kwestią, która może powodować różnego rodzaju problemy z działaniem Instagrama, w tym problemy z logowaniem, jest zapchana pamięć podręczna aplikacji (cache). Choć w krótkim czasie użytkowania pamięć podręczna jest przydatna i umożliwia szybsze ładowanie aplikacji, to w dłuższej perspektywie może powodować problemy. Dlatego też warto co jakiś ją czyścić.

Brak aktualnej wersji Instagrama

Kolejną przyczyną, dlaczego możemy mieć problem z zalogowaniem się do aplikacji i napotykać błąd: „Wystąpił problem z zalogowaniem Cię na Instagramie. Spróbuj wkrótce” jest posiadanie nieaktualnej wersji aplikacji mobilnej. Korzystanie ze starszych wersji Instagrama wiąże się z występowaniem różnych usterek i błędów, od których wolne są nowsze wersje.

Wystąpił problem z zalogowaniem Cię na Instagramie. Spróbuj wkrótce – co robić?

Wystąpił problem z zalogowaniem Cię na Instagramie. Spróbuj wkrótce - rozwiązania problemuGdy już wiesz, jakie są przyczyny pojawiania się błędu „Wystąpił problem z zalogowaniem Cię na Instagramie”, czas przejść do jego możliwych rozwiązań problemu. Oto one:

1. Sprawdź, czy Instagram boryka się z awarią

W pierwszej kolejności warto przejść na stronę Downdetector, by przekonać się, czy inni użytkownicy również mają problemy z Instagramem. Duża liczba zgłoszeń będzie świadczyć o tym, że problem leży po stronie serwisu. Warto też przejrzeć sekcję komentarzy i poczytać, czy inni opisują ten sam problem, z którym borykamy się my. W takim przypadku nie trzeba się martwić komunikatem, tylko poczekać, aż właściciele aplikacji naprawią usterkę.

2. Zaktualizuj aplikację

Sprawdź, czy korzystasz z aktualnej wersji Instagrama. W tym celu otwórz sklep Google Play lub App Store (w zależności od tego, czy korzystasz z urządzenia z Androidem, czy z iPhone’a) i sprawdź, czy są dostępne aktualizacje. Wystarczy, że wyszukasz aplikację Instagram w wyszukiwarce sklepu – jeżeli obok jej nazwy zobaczysz przycisk „Aktualizuj” lub „Uaktualnij”, zamiast otwórz, będzie to oznaczało, że aktualnie korzystasz ze starszej wersji. W takim przypadku po prostu zaktualizuj aplikację i spróbuj ponownie się zalogować.

3. Odczekaj 24-48 h

Nawet jeżeli na stronie Downdetector nie ma większej liczby zgłoszeń, a Ty korzystasz z aktualnej wersji aplikacji, warto odczekać 24-48 h przed przejściem do kolejnych działań. Jeśli przyczyną pojawienia się komunikatu „Wystąpił problem z zalogowaniem Cię na Instagramie. Spróbuj wkrótce” była np. zbyt duża liczba logowań w krótkim czasie, będzie to najlepsza rzecz, jaką można zrobić.

4. Wyczyść pamięć podręczną aplikacji

Jeżeli problem z komunikatem o treści „Wystąpił problem z zalogowaniem Cię na Instagramie. Spróbuj wkrótce” nie mija, możesz także wypróbować rozwiązanie polegające na wyczyszczeniu pamięci podręcznej aplikacji Instagram. Na przykład w moim telefonie Samsung robi się to następująco:

  1. należy otworzyć Ustawienia telefonu,
  2. przejść do sekcji „Aplikacje”,
  3. odszukać i wybrać aplikację Instagram,
  4. kliknąć pozycję „Domyślna pamięć”,
  5. wybrać opcję „Wyczyść pamięć”.

Problem z zalogowaniem na Instagramie – podsumowanie

Podsumowują wpis, komunikat o treści „Wystąpił problem z zalogowaniem Cię na Instagramie. Spróbuj wkrótce” bardzo często wynika z awarii Instagrama, ale może też być spowodowany zbyt dużą liczbą logowań w krótkim czasie, korzystaniem z nieaktualnej wersji aplikacji oraz wynikać z zaśmieconej pamięci podręcznej. W zależności od przyczyny inne będzie rozwiązanie problemu, najczęściej jednak pomaga przeczekanie problemu.

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz