Nie wszystkie wiadomości na Instagramie są bezpośrednio widoczne dla użytkownika. Aplikacja domyślnie ukrywa niektóre z nich.

W dzisiejszym wpisie wyjaśniam, które wiadomości na Instagramie są ukrywane oraz jaki jest tego cel. Dowiesz się też, jak odnaleźć ukryte wiadomości oraz jak nimi zarządzać i przenosić je do folderu głównego. Na koniec zapoznam Cię z instrukcją, jak ukrywać wybrane wiadomości, czyli decydować, które z nich mają trafiać do niewidzialnej skrzynki.

Jakie wiadomości na Instagramie są ukrywane?

Baner z ebookiemInstagram ukrywa wiadomości, które podejrzewa za spam. Ponadto do ukrytej skrzynki odbiorczej trafiają wiadomości naruszające zasady społeczności oraz zawierające słowa oznaczone przez użytkownika, jako niechciane.

Czasami użytkownik może nie zdawać sobie sprawy z otrzymania danej wiadomości, ponieważ aplikacja nie pokazuje powiadomień dotyczących tych ukrytych.

W jakim celu Instagram ukrywa wiadomości?

Instagram ukrywa wiadomości w celu ochrony użytkowników przed naciągaczami, oszustwami phishingowymi, wirusami i obraźliwymi treściami. Celem ukrywania wiadomości jest również ograniczanie rozpowszechniania się spamu w serwisie oraz przeciwdziałanie treściom łamiącym regulamin i zasady społeczności.

Niestety na Instagramie, jak na każdej platformie społecznościowej, aktywnych jest mnóstwo oszustów, naciągaczy i trolli internetowych. Ponadto nie jest tajemnicą, że właściciele platformy od lat borykają się z uciążliwymi botami rozsyłającymi spam i niebezpieczne linki.

Czy wszystkie ukryte wiadomości na Instagramie są niebezpieczne?

Nie wszystkie wiadomości, które trafiają do ukrytej skrzynki odbiorczej na Instagramie, są niebezpieczne. Nie każda z nich też jest spamem.
Do ukrytej skrzynki często trafiają wiadomości mylnie uznane przez algorytm za stanowiące zagrożenie. Algorytm cały czas się uczy, ale błędy zawsze się zdarzają.

Gdzie znaleźć ukryte wiadomości na Instagramie?

Warto co jakiś czas sprawdzać wiadomości w ukrytym folderze, ponieważ jak wspomniałam wcześniej, Instagram o nich nie powiadamia. Odszukanie ukrytych wiadomości na Instagramie jest bardzo proste. Aby to zrobić, należy wykonać dwa poniższe kroki:

 1. dotknąć ikonę wiadomości (papierowego samolotu lub Messengera) znajdującą się w prawym górnym rogu Aktualności,
 2. przejść do sekcji Prośby > Ukryte prośby.

Jak zarządzać ukrytymi wiadomościami na Instagramie?

Z poziomu sekcji „Ukryte prośby” istnieje możliwość zarządzania zawartością ukrytej skrzynki odbiorczej. Wybrane wiadomości można blokować, usuwać lub akceptować.

Akceptując ukrytą prośbę, automatycznie przenosisz wiadomość do głównego folderu.

Jak ukrywać wybrane wiadomości na Instagramie?

W ustawieniach Instagrama można indywidualnie określać, które wiadomości mają być ukrywane. Konkretnie można stworzyć listę niechcianych słów, zwrotów, a nawet ikon emoji, po których Instagram będzie filtrował i ukrywał wiadomości. Dzięki temu nie będą one trafiać do folderu głównego.

W tym celu należy kolejno:

 1. kliknąć ikonę wiadomości znajdującą się w prawym górnym rogu Aktualności,
 2. wybrać kolejno zakładki: „Prośby” > „Ukryte prośby”,
 3. wybrać opcję „Zarządzaj preferencjami ukrytych słów” (niebieski napis). Jest ona widoczna, gdy sekcja z ukrytymi prośbami jest pusta,
 4. w sekcji „Niestandardowe słowa w wiadomościach i komentarzach” kliknąć „Zarządzaj niestandardowymi słowami i frazami”,
 5. dodać niechciane wyrazy i zwroty.

Dodatkowo, aktywując opcję „Ukryj prośby o zgodę na otrzymywanie wiadomości” przestaniemy otrzymywać jakiekolwiek prośby o zgodę na przesyłanie wiadomości, które zawierają niechciane przez nas słowa i frazy. Włączy się więc ich automatyczny filtr i blokada.

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy wpis okazał się dla Ciebie pomocny i uzyskałeś pożądane informacje na temat ukrytych wiadomości na Instagramie.
Jak już wiesz, możesz z łatwością zarządzać ukrytymi wiadomościami na swoim koncie i samodzielnie decydować, co ma się z nimi dalej wydarzyć.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

2 komentarze

 1. Witam
  Moje pytanie , czy jak odczytałam wiadomość ukryta wiadomość ale nie zezwoliłam na wysyłanie wiadomości nadawca widzi ze ja odczytałam ?
  Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz
  Dziekuje !

Napisz komentarz