Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z możliwości prowadzenia tajnych konwersacji na Messengerze. Dużo mówi się o braku prywatności w komunikatorze Mety, tymczasem istnieje funkcja pełnego szyfrowania wiadomości.

Jak działa ta funkcja, jak włączyć tajne wiadomości i w jakim stopniu są one rzeczywiście tajne? Jak znaleźć historię tajnych konwersacji? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w moim dzisiejszym wpisie. 🙂

Jak działają tajne konwersacje na Messengerze?

Tajne konwersacje na Messengerze w przeciwieństwie do zwykłych, są w pełni szyfrowane. W praktyce oznacza to, że wiadomości i połączenia mogą zostać odczytane lub odsłuchane jedynie przez rozmówców.

Jak można przeczytać w Centrum pomocy Facebooka, nawet Meta nie ma dostępu do tajnych wiadomości – link. Czy jednak zawsze tak jest?

Czy tajne konwersacje rzeczywiście są tajne? Kiedy Meta ma dostęp?

Jak wspomniałam, z tekstu w Centrum pomocy Facebooka wynika, że nawet Meta nie ma wglądu do tajnych konwersacji. Na tej samej stronie, kilka nagłówków niżej znajduje się jednak informacja o możliwości zgłaszania szyfrowanych wiadomości.

W momencie, gdy nasz rozmówca uzna, że nasze wiadomości łamią Standardy społeczności i zgłosi to administratorom serwisu, Meta zobaczy i zweryfikuje 30 ostatnich wiadomości z tajnej konwersacji. Warto więc mieć to na uwadze.

Jak włączyć tajną konwersację na Messengerze?

Włączanie tajnych konwersacji na Messengerze jest bardzo proste i można to zrobić na 2 sposoby. Instrukcje znajdziesz poniżej.

Sposób I. Włączanie tajnej konwersacji z poziomu ustawień Messengera

Aby uruchomić tajną konwersację z poziomu ustawień Messengera, wykonaj poniższe kroki:

 1. otwórz aplikację Messenger i kliknij ikonę ołówka w prawym górnym rogu,screen 1. Włączanie tajnych konwersacji Messenger
 2. tuż obok nagłówka „Nowa wiadomość” aktywuj suwak z symbolem kłódki,screen 2. Włączanie tajnych konwersacji messenger
 3. wpisz imię i nazwisko osoby, z którą chciałbyś rozpocząć tajną konwersację na Messengerze. Gotowe!

Sposób II. Włączanie tajnej konwersacji z poziomu czatu ze znajomym

Aby włączyć tajną konwersację z poziomu czatu ze znajomym, zastosuj poniższą instrukcję:

 1. otwórz aplikację Messenger i przejdź do rozmowy ze znajomym,
 2. kliknij ikonę z symbolem „i” znajdującą się w prawym górnym rogu,screen 3. włączanie tajnych wiadomości na messengerze
 3. przewiń w dół i wybierz opcję „Przejdź do tajnej konwersacji”. Gotowe!screen 4. Włączanie tajnych konwersacji w messenger

Jak włączyć znikanie wiadomości w tajnej konwersacji?

Aby jeszcze bardziej chronić prywatność użytkowników, Meta udostępniła również opcję znikania wiadomości. Polega ona na tym, że wiadomości, które wyślemy do naszego odbiorcy, przestaną mu się wyświetlać po ustalonym przez nas czasie.

Jak włączyć opcję znikających wiadomości?

 1. Otwórz aplikację Messenger i przejdź do tajnej konwersacji,
 2. kliknij ikonę z symbolem litery „i” znajdująca się w prawym górnym rogu,screen 1 włączanie znikających wiadomości Messenger
 3. wybierz opcję „Znikające wiadomości”,screen 2. Włączanie znikających wiadomości Messenger
 4. ustaw czas, po jakim wiadomości mają zniknąć.

Historia tajnych konwersacji na Messengerze – jak ją znaleźć?

Jak znaleźć historię tajnych konwersacji na Messengerze? Czy zawsze jest to możliwe? Poniżej zamieściłam 2 sposoby i niezbędne informacje.

Sposób I. Odszukiwanie tajnych konwersacji z poziomu sekcji Czaty:

Aby odszukać historię tajnych konwersacji na Messengerze z poziomu sekcji Czaty, wykonaj poniższe kroki:

 1. otwórz aplikację Messenger i przejdź do sekcji Czaty,
 2. odszukaj wszystkie konwersacje, przy których znajduje się symbol kłódki. Te właśnie są tajne.screen 1. Historia tajnych wiadomości messenger

Sposób II. Przeglądanie tajnych konwersacji z innego telefonu przy pomocy aplikacji

Rodzice mają prawo, a nawet obowiązek czuwać nad swoimi dziećmi w internecie. Dlatego też powstało wiele aplikacji do kontroli rodzicielskiej, które umożliwiają przeglądanie wiadomości tekstowych na telefonach dzieci.

Aplikacje te działają w taki sposób, że za każdym razem, gdy dziecko otrzymuje powiadomienie, pojawia się ono również na telefonach rodziców. Dotyczy to nawet tajnych konwersacji na Messengerze. Warto przypomnieć, że Messenger dostępny jest dla dzieci powyżej 13 roku życia.

Czy da się odnaleźć usunięte tajne konwersacje na Messengerze?

Historii tajnych konwersacji, które zostały usunięte, nie da się odzyskać. Możemy uzyskać dostęp jedynie do tych rozmów, które zostały zarchiwizowane. Opcja archiwizacji w przypadku tajnych konwersacji nie jest jednak dostępna.

Jak usunąć tajną konwersację na Messengerze?

Prowadziłeś tajną konwersację na Messengerze i nie chcesz, by dłużej wyświetlała się ona na Twoim koncie? W tej sytuacji najlepiej ją usunąć. Aby to zrobić, wykonaj kroki z poniższej instrukcji:

 1. przejdź do sekcji Czaty w aplikacji Messenger i odszukaj tajną konwersację (ikona kłódki),
 2. przytrzymaj konwersację do momentu, aż otworzy się lista opcji
  wybierz opcję Usuń. Gotowe!

Mam nadzieję, że mój kompleksowy poradnik oraz instrukcje dotyczące korzystania z opcji tajnych konwersacji na Messengerze, okazały się dla Ciebie pomocne i wystarczające. Jeśli jednak masz jakieś pytanie lub potrzebujesz dodatkowych informacji, opisz swoje wątpliwości w komentarzu. 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz