W każdej firmie co jakiś czas dochodzi do pożegnań. Część kolegów odchodzi, by rozpocząć nowy etap na swojej drodze zawodowej. Rozstania z kolegami z pracy nigdy nie są łatwe, dlatego podczas pożegnania warto dodać sobie otuchy i napisać coś wesołego.

W dzisiejszym wpisie znajdziesz 8 przykładów tekstów na pożegnanie kolegi z pracy na wesoło, zarówno w formie wierszyka, jak i zwykłe. Zachęcam do przeczytania wpisu. 🙂

Pożegnanie kolegi z pracy na wesoło – kiedy warto?

Nim przejdę do przykładów śmiesznych tekstów na pożegnanie kolegi z pracy, kilka słów na temat tego, kiedy warto zdecydować się na odrobinę humoru. Dowcipne pożegnania sprawdzą się, jeśli w Twojej firmie panuje miła, przyjacielska atmosfera, a ludzie są wyluzowani. Ponadto na pożegnanie kolegi z pracy na wesoło można sobie pozwolić wtedy, gdy odejście jest wynikiem jego decyzji, a nie na przykład przełożonych. Utrata pracy dla nikogo z pewnością nie jest zabawna.

Kiedy pożegnanie kolegi z pracy na wesoło nie jest dobrym pomysłem?

Jak wspomniałam przed chwilą, utrata pracy nie jest dla nikogo zabawna, zatem jeżeli kolega został zwolniony, a nie odchodzi z własnej woli, śmieszny tekst na jego pożegnanie może nie być najlepszym pomysłem. Zamiast silić się na dowcip, lepiej wykazać się empatią i napisać kilka słów wsparcia.

Ponadto pożegnanie kolegi z pracy na wesoło może nie być dobrym rozwiązaniem, jeśli w naszej firmie panuje bardzo oficjalna, sztywna atmosfera. Trzeba dostosować się do charakteru przedsiębiorstwa i pracujących w nim ludzi.

Pożegnanie kolegi z pracy na wesoło – 8 przykładów

Poniżej znajdziesz 8 przykładów tekstów pożegnań dla kolegów z pracy na wesoło. Przykłady podzieliłam na dwie grupy – pierwsze to wierszyki, a drugie to zwykłe pożegnania.

Pożegnanie kolegi z pracy na wesoło w formie wierszyka:

 1. Pożegnanie kolegi z pracy na wesoło - wierszykChoć rozstania nadszedł czas,
  zawsze będziesz jednym z nas!
  Rób karierę, baw się, ucz,
  bo to jest potęgi klucz!
  Ale gdy już zmęczysz się,
  zajrzyj do nas, sam wiesz gdzie!
 2. Choć kariera wzywa Cię,
  nam jest przykro – to się wie,
  to życzymy Ci sukcesów,
  samych wzlotów, bez frazesów,
  szefa co ozłoci Cię,
  i energię w Ciebie tchnie.
 3. Nowa praca, nowi ludzie,
  nowe szanse w nowej budzie,
  gdy już wzniesiesz się na szczyt,
  nie zapomnij o nas zbyt!
 4. By robota szła jak z płatka,
  lekka była jak sałatka,
  szef i ludzie zawsze mili,
  Ty nie żałuj żadnej chwili!
 5. Sukces sobie wymarzyłeś
  i kolegów zostawiłeś!
  Lecz urazy nie chowamy,
  bo sto razy się spotkamy!
 6. Tak nam przykro, tak nam źle,
  że nie będzie z nami Cię!
  Twoich żartów będzie brak
  i robienia nam na wspak,
  chociaż byłeś czasem krnąbrny,
  to Twój dowcip był wyborny!

Śmieszne słowa na pożegnanie kolegi z pracy:

 1. Pożegnanie kolegi z pracy na wesoło - przykładDrogi [imię kolegi]
  Cieszymy się z Twojego sukcesu i możliwości na nowej drodze zawodowej. Jednocześnie wyrażamy ubolewanie, że postanowiłeś zostawić nas dla lepszej pensji. 😉
  Mamy jednak nadzieję, że o nas nie zapomnisz i będziesz nas odwiedzał. Życzymy Ci samych sukcesów!
 2. Drogi [imię kolegi]
  Choć czasem ciężko było z Tobą wytrzymać, to niezmiernie nam przykro, że opuszczasz nasze szeregi. Będzie nam brakować Twoich cennych uwag, szaleństwa, wspólnych przerw i rozmów o głupotach. Baw się dobrze w nowej pracy, rozwijaj na nowej drodze zawodowej i nie zapominaj o starych kumplach. Mamy nadzieję, że nasze drogi jeszcze się połączą.

Jak napisać pożegnanie kolegi z pracy na wesoło? Wskazówki

Na koniec jeszcze kilka wskazówek, jak napisać własne pożegnanie kolegi z pracy na wesoło. Pisząc pożegnanie kolegi z pracy na wesoło, warto odnieść się do:

 1. zabawnych sytuacji, z których razem się śmialiście,
 2. charakteru i cech kolegi, których będzie Wam brakować,
 3. rzeczy i wartości, które wnosił do firmy,
 4. Waszego żalu z powodu nadchodzącego rozstania.

Warto jednak pamiętać, że pożegnanie na wesoło nie polega na tym, by kogoś ośmieszać czy obrażać. Zawsze należy dbać o to, by żegnana osoba czuła się w danej sytuacji komfortowo. Nie można od nikogo oczekiwać nadmiernego dystansu do siebie.

Mam nadzieje, że moje przykłady tekstów pożegnań kolegi z pracy na wesoło przypadły Ci do gustu i że wykorzystasz je lub się nimi zainspirujesz.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz