Wymyślanie kreatywnych zdjęć na Instagram nie jest proste. Co więcej, szukanie pomysłów i inspiracji bywa czasochłonne. Twórcy, którzy publikują regularnie, a zwłaszcza Ci, którzy robią to codziennie, często mają z tym problem.

W moim dzisiejszym wpisie znajdziesz 10 pomysłów na zdjęcia na Instagram, które idealnie sprawdzą się wtedy, gdy nie wiesz, co opublikować. Zapraszam 🙂

10 pomysłów na zdjęcia na Instagram

Bez zbędnego przedłużania – poniżej znajdziesz listę 10 pomysłów na zdjęcia na Instagram. Oczywiście zdjęcia najlepiej łączyć tematycznie z treściami, które chcemy przekazywać. W gorszy dzień jednak fotka z krótkim opisem czy też opatrzona kilkoma hashtagami zdecydowanie wystarczy. Może być nawet ciekawą i intrygującą odskocznią. 😉

1. Zdjęcie typu flatlay

pomysł na zdjęcie na IG - flatlay

Zdjęcia typu flatlay, czyli z lotu ptaka może i są oklepane, ale z pewnością stanowią idealną opcję, gdy nie wiadomo co opublikować. Żeby było bardziej kreatywnie, zamiast popularnej kawy lub świeczek można użyć bardziej wyszukanych dodatków, na przykład suszonych kwiatów. Warto też używać akcesoriów, które najbardziej kojarzą się z nami lub naszą marką.

2. Selfie z telefonu

pomysł na zdjęcie na IG - selfie z telefonuKolejna opcja to zwykłe selfie z telefonu. Czasami, zamiast silić się na kreatywność w dni, w których nie jesteśmy w stanie jej z siebie wykrzesać, lepiej postawić na autentyczność. Selfie odzwierciedlające nasz aktualny stan i samopoczucie może okazać się dla odbiorców ciekawsze, niż fotka, do której pozowalibyśmy godzinę. Odbiorcy lubią autentyczność, nie ma więc sensu ukrywać gorszych dni.

3. Połowiczne zdjęcie twarzy

połowiczne zdjęcie twarzyJeżeli zwykłe selfie ze zbliżeniem na twarz to zbyt banalna propozycja, lepszą może okazać się zdjęcie ukazujące połowę twarzy lub jej mniejszy fragment, np. oczy bądź usta. Planując tego typu ujęcia najlepiej skupić się na swoich atutach. Zdjęcia części twarzy są intrygujące, artystyczne i tajemnicze. Z pewnością też się wyróżniają.

4. Zdjęcie przestrzeni

zdjęcie przestrzeni pomysł na zdjęcie na IGKiedy nie mamy pomysłu na zdjęcia na Instagram, dobrym pomysłem może okazać się zwykłe ujęcie przestrzeni, w której przebywamy. Jeśli jesteśmy na zewnątrz, wystarczy znaleźć ładny kadr, a jeżeli w domu – uporządkować miejsce wokół siebie i upolować dobre światło. Zdjęcia z chwili są często dla odbiorców ciekawsze, niż te pozowane.

5. Ujęcie sylwetki z góry na dół

Zdjęcie sylwetki z góry na dół to idealna opcja, gdy mamy fajną stylówkę, ale nie chcemy pokazywać twarzy. Takie zdjęcia najlepiej wyglądają na zewnątrz, ponieważ dają efekt robionych w biegu, „przy okazji”. Co więcej, sylwetka ukazana z góry na dół zawsze prezentuje się lepiej – nogi wydają się dłuższe, a talia i biodra drobniejsze.

6. Zdjęcie w oknie

zdjęcie w oknie pomysł na IGKolejny pomysł to fotografia w oknie. Tego typu zdjęcia idealnie się sprawdzają wtedy, gdy pogoda nie rozpieszcza. Krople na deszczu na szybie i odbijająca się w niej, zamyślona twarz nadają efekt tajemniczości i ciekawy klimat.

7. Widok na miasto

pomysł na zdjęcie na IG - widok na miastoWidok na miasto to jedna z najprostszych opcji, gdy nie mamy pomysłu na zdjęcie. O ile oczywiście mieszkamy w mieście i mamy czas na wyjście z domu. 😉 Zdjęcia wysokich budynków i drapaczy chmur prezentują uroki miejskiego życia. Nadają też fajny efekt „światowości”.

8. Fotka w kawiarni

pomysł na zdjęcie na IG - kawiarniaGdy w domu panuje totalny bałagan, a pogoda nie zachęca do robienia zdjęć na dworze, nie pozostaje nic innego, jak udać się do jakiegoś lokalu, najlepiej uroczej, klimatycznej kawiarni. Zdjęcia pięknych i nietuzinkowych wnętrz zawsze przyciągają wzrok, a jeszcze bardziej w połączeniu z pięknie podanymi i pysznie wyglądającymi słodkościami. 😉

9. Zdjęcie z kolorowym oświetleniem

Z mniej banalnych i powszechnych propozycji mogę jeszcze zaproponować zdjęcie z kolorowym oświetleniem. Kolorowe lampki led nie są drogie, a dają spektakularny efekt. W dodatku można je wykorzystywać wielokrotnie. Jeżeli będziemy publikować zdjęcia z kolorowym światłem regularnie, mogą one stać się wyróżnikiem naszego profilu.

10. Zdjęcie tłumu

pomysł na zdjęcie na IG- tłumPraktycznie każde ujęcie przedstawiające tłum ludzi jest na swój sposób interesujące. Tłum ma w sobie coś wyjątkowego i intrygującego. Być może jest to fakt, że ludzie, którzy na co dzień stanowią osobne indywiduum, w danej chwili tworzą jeden wspólny organizm. W każdym razie, zdjęcie tłumu opatrzone ciekawym, niebanalnym opisem, może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Co robić, gdy zupełnie nie masz weny na zdjęcia na Instagram?

Powyżej opisałam wybrane pomysły na zdjęcia na Instagram. Jeśli jednak naprawdę nie masz pomysłu oraz chęci, by cokolwiek wstawiać, po prostu tego nie rób. Zrób sobie wolne, odpocznij i zaczekaj, aż nowe pomysły pojawią się same. Wtedy nie będziesz musiał na siłę szukać inspiracji w sieci.

Aby pozostać w kontakcie z odbiorcami, zamiast zdjęcia możesz też nagrać krótką relację. Wielu ekspertów od social mediów jest zdania, że obecnie bardziej opłaca się częściej wstawiać stories, niż posty, ponieważ te oglądane są przez większą liczbę osób.

To tyle, jeśli chodzi o moje pomysły na zdjęcia na Instagram. Mam nadzieję, że wśród nich znalazłeś coś dla siebie. 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz