Prowadzenie konta na Instagramie to nie tylko sposób na dzielenie się zdjęciami i przeżyciami ze swoimi znajomymi, ale również szansa na zbudowanie własnej marki czy zdobycie popularności jako influencer. Jednym z pierwszych kroków podczas tworzenia konta na tej platformie jest wybór odpowiedniej nazwy. To właśnie ona będzie wizytówką profilu i kluczem do rozpoznawalności wśród użytkowników.

W dzisiejszym wpisie przedstawiam aż 70 fajnych i oryginalnych propozycji nazw na IG, które pomogą Ci znaleźć tę jedyną, idealnie oddającą charakter Twojego konta.

Skąd wziąć pomysł na nazwę na IG?

Kluczem do stworzenia udanej nazwy na IG jest postawienie na swoją indywidualność i oryginalność, a także tożsamość, pasje lub cele. Nie ma jednego uniwersalnego klucza na znalezienie własnej, idealnej nazwy na Instagram. Warto zastanowić się nad celem swojego konta, posłuchać swojej intuicji oraz dokładnie przemyśleć, która nazwa najlepiej będzie nas reprezentować.

Oto kilka sposobów, jak możesz szukać inspiracji do stworzenia swojej wymarzonej nazwy na IG:

1. Twoje imię i nazwisko

Najprostszą opcją jest oczywiście wybór swojego imienia i nazwiska czy też inicjału i nazwiska. Wybór nazwy ze swoim nazwiskiem ma podstawową korzyść – ułatwia budowanie marki osobistej w sieci.

2. Zainteresowania

Skup się na swoich pasjach i zainteresowaniach. Jesteś podróżnikiem, artystą, miłośnikiem mody lub fitnessu? Wykorzystaj to w nazwie, by od razu mówiła o tym, co lubisz i co Cię interesuje. Dzięki temu będzie bardziej autentyczna.

3. Ksywki

Znajomi i rodzina często nadają nam różne pseudonimy. Jeśli taki masz i go lubisz, możesz go wykorzystać w swojej nazwie na IG. Wcześniej oczywiście upewnij się, czy konto o takiej nazwie już nie istnieje.

4. Anagramy

Zabaw się literami swojego imienia lub wybranego słowa, by stworzyć oryginalną nazwę na IG. Anagramy dodają tajemniczości i sprawiają, że nazwa nie jest oczywista.

5. Miejscowość

Jeśli zamierzasz prowadzić konto o charakterze lokalnym czy regionalnym, możesz połączyć w nazwie na IG to co Cię interesuje z nazwą danego miasta.

6. Zwierzęta

Jeśli masz zwierzaka, możesz stworzyć nazwę, która będzie do niego nawiązywać. Nazwa pochodząca od pupila może sprawić, że Twój profil będzie cieplej odbierany przez odbiorców.

7. Liczby

Jeśli wierzysz w moc liczb, możesz w nazwie na IG oprócz słów użyć ważnych dla Ciebie numerów. Pamiętaj jednak, by nie był to skomplikowany zestaw cyfr, ponieważ w przeciwnym razie nikt jej nie zapamięta.

8. Przyroda

Zainspiruj się naturą i jej elementami, które mają dla Ciebie szczególne znaczenie i wykorzystaj je w swojej nazwie na IG. Nazwy nawiązujące do przyrody, a zwłaszcza roślin, nadają elegancji.

9. Połączenia wyrazów

Połącz kilka słów w jedno, by stworzyć oryginalną i wyróżniającą się nazwę. Nie muszą to być oczywiste połączenia – przeczytaj swoje pomysły na głos i posłuchaj, co brzmi najlepiej.

10. Zagraniczne słowa

Użyj słów lub fraz z innych języków, które nawiązują do Twojej osobowości lub pasji. Zagraniczne słowa często dodają tajemniczości i elegancji (np. z języka francuskiego).

11. Archetypy

Skorzystaj z archetypów, które najlepiej oddają Twój charakter, np. podróżnik, marzyciel, czy artysta.

Jak wybrać nazwę na IG dla swojego konta? Czynniki, które warto wziąć pod uwagę

Wybór odpowiedniej nazwy na IG wymaga przemyślenia wizji swojej marki, jej celów oraz grupy docelowej. Oto kluczowe czynniki, które warto wziąć pod uwagę:

 1. Zgodność z tematyką: Nazwa powinna oddawać charakter Twojego konta i to, co chcesz przekazać obserwującym.
 2. Unikalność: Staraj się znaleźć oryginalną nazwę, która nie będzie banalna. To pomoże Ci wyróżnić się wśród innych kont.
 3. Łatwość zapamiętania: Prosta i krótka nazwa będzie łatwiej zapadała w pamięć obserwujących i ułatwi oznaczanie Cię w komentarzach czy publikacjach.
 4. Długość: Unikaj zbyt długich nazw, które mogą być trudne do zapamiętania czy oznaczania.
 5. Zgodność z celem: Upewnij się, że nazwa wspiera Twoje cele na Instagramie. Czy przyciągnie konkretną grupę docelową?
 6. Dopasowanie do marki: Jeśli prowadzisz konto firmowe, nazwa powinna oddawać charakter Twojego biznesu i być spójna z marką.

Nazwa na IG – polska czy zagraniczna?

Decyzja, czy użyć nazwy w języku polskim, czy innym, zależy od Twoich preferencji oraz grupy docelowej. Jeśli chcesz dotrzeć do międzynarodowej widowni, nazwa w języku angielskim będzie najlepszym rozwiązaniem. Natomiast jeśli Twoje konto jest skierowane głównie do polskich użytkowników, polska nazwa może być bardziej zrozumiała i przystępna. Nie oznacza to jednak, że użycie zagranicznej nazwy w takiej sytuacji będzie błędem – może być ona bardziej przyciągające i oryginalna dla odbiorców.

Znaki specjalne w nazwie na IG – czy warto?

Dodawanie znaków specjalnych, takich jak kropki czy myślniki z jednej strony ułatwia rozdzielanie wyrazów, a z drugiej – utrudnia zapamiętanie i wyszukiwanie nazwy w wyszukiwarce Instagrama. Lepiej więc, w miarę możliwości, unikać nadmiaru znaków specjalnych w nazwie.

Pomysł na nazwę na IG – 70 propozycji:

Oto 70 różnorodnych propozycji nazw na IG, które Cię zainspirować. Nazwy podzieliłam polskie i angielskie.

Przed wykorzystaniem wybranej nazwy upewnij się, czy nie jest ona już zajęta. Możesz też wymyślić swoją nazwę, inspirując się poniższymi przykładami.

Pomysły na nazwę na IG po polsku:

 1. Pomysł na nazwę na IG - po polskubiznesova
 2. kreatywnapodrozniczka
 3. julkowewypieki
 4. budyniowazagadka
 5. marysiawswiecie
 6. modanasiebie
 7. samorozwojWedlugAnki
 8. jagodowacopywriterka
 9. aksamitnaapaszka
 10. melodiawparyzu
 11. zwiedzajzMonia
 12. KarolinoveObrazy
 13. Ankaipodroze
 14. mamazakladabiznes
 15. kreatywnaflorystka
 16. domwedlugHanki
 17. dziewczynazpomyslem
 18. wakacjewedlugKasi
 19. KawaIMarcepan
 20. rodzinkazmiasta

Pomysły na nazwę na IG po angielsku:

 1. Pomysł na nazwę na IG - po angielskuWanderlustWandererX
 2. FashionVoyageDiaries
 3. FitnessFusionTribeX
 4. CulinaryChroniclesX
 5. SoulfulSymphony
 6. ArtisticEuphoriaQuest
 7. TechGeniusGalaxy
 8. CoffeeEcstasyVibes
 9. AdrenalineBlitzX
 10. BookishEscapadesX
 11. PetWhiskersHaven
 12. MusicMindscapeFlow
 13. MindfulZenGuru
 14. GlobalNomadXplorer
 15. VintageGlamourNest
 16. UrbanWanderWanderer
 17. YogaSpiritSerenity
 18. NutritiousVitalityZone
 19. SerendipitySoulWaves
 20. AdventureEpicX
 21. CaptivatingInstaMoments
 22. NatureGlowNurturer
 23. MindfulMiracleMoments
 24. EternalRoamingSoul
 25. GastronomicGustoHaven
 26. FashionistaFablesX
 27. HarmoniousMelodicFlow
 28. BookwormTranquility
 29. FurryTalesHaven
 30. TranquilSerenityEscape
 31. FitnessBlissZone
 32. ArtisticCanvasDreams
 33. CulinaryDelicacyHeaven
 34. MusicEcstasyMelodies
 35. LiteraryWandererSaga
 36. PetSerenityHaven
 37. SereneSoulSanctum
 38. WellnessEmpowermentX
 39. InstaWhispersWanderer
 40. CityEscapeVoyage
 41. ThrillingEuphoriaX
 42. FashionistaRealm
 43. TechUniverseWizard
 44. CaffeineRushVibes
 45. CuriousWonderVoyage
 46. SoulfulExpressionsX
 47. GeekyEpicQuest
 48. CulinaryCulminationsX
 49. MindfulAwarenessX
 50. LitWandererChronicles

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej nazwy na IG to kluczowy krok na drodze do sukcesu na tej platformie. Pamiętaj, że nazwa powinna odzwierciedlać charakter Twojego konta, być łatwa do zapamiętania i unikalna. Nie zapominaj również o zgodności z marką, celem Twojego konta oraz odbiorcami, do których chcesz trafiać. Bądź kreatywny i pozwól swojej osobowości zaistnieć na IG.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz