Choć marka Pier One działa na rynku modowym od wielu lat, to w internecie nie ma na jej temat zbyt wielu informacji. Gdyby nie fakt, że marka sprzedaje odzież i obuwie przez Zalando, ciężko byłoby stwierdzić, czy jest to rzetelna firma. W dzisiejszym wpisie przybliżam więc nieco więcej informacji na jej temat, które udało mi się znaleźć. Jeśli zastanawiasz się, co to za marka Pier One, jaką ma historię, opinie i marketing, przeczytaj wpis.

Pier One – z jakiego kraju pochodzi?

Ustalenie pochodzenia produktów marki Pier One nie było proste. Choć oficjalna strona pieronewear.com wskazuje na to, że jest to firma z Wielkiej Brytanii (siedziba, ceny w funtach itd.), to na stronach takich jak Zalando czy 7BUTY można znaleźć informacje, że jest to marka niemiecka.

Pier One co to za marka - oficjalna stronaZ informacji, do jakich udało mi się dotrzeć, okazało się, że za produkcję ubrań, butów i akcesoriów Pier One odpowiada niemiecki koncern zLabels. Firma ta zajmuje się typowo produkcją odzieży i obuwia dla Zalando, zatem nie dziwi fakt, że produkty Pier One można kupić na tej platformie. Na metkach wielu produktów marki Pier One można znaleźć adnotację „MADE IN INDIA” zatem prawdopodobnie to tam delegowany jest proces produkcji.

Marketing i wartości marki Pier One

W przypadku Pier One ciężko mówić o jakimkolwiek marketingu, ponieważ marka nie jest nawet aktywna w żadnych mediach społecznościowych. Brand promowany jest za to dość intensywnie przez platformę Zalando (np. w Google). Jest to jednak z pewnością marka z wartościami – promuje ideę recyklingu i świadomego konsumpcjonizmu. Produkty Pier One częściowo produkowane są z materiałów z odzysku, co czyni ją marką proekologiczną.

Pier One – opinie na temat produktów marki

W ofercie marki Pier One znajdziemy głównie odzież męską, taką jak t-shirty, polówki, spodnie, swetry, koszule, bluzy i kurtki płaszcze; obuwie, takie jak sztyblety, mokasyny, buty wiązane, sportowe i slip’ony. Wśród akcesoriów z kolei marka oferuje czapki, paski, torby, rękawiczki, szale krawaty oraz zegarki. Pier One reprezentuje minimalistyczny i elegancki styl połączony ze sportowym charakterem. Jest to więc kombinacja ponadczasowa.

W internecie ciężko jest znaleźć jakiekolwiek opinie na temat marki. Jedynym miejscem, z którym znalazłam opinie i recenzje jest strona https://7buty.pl/pier-one

Pier One - opinieJak widać, marka uzyskała wysoką ocenę – 4,0/5 na prawie 3500 głosów, jednak nie wiadomo, w jakim stopniu dane na tej stronie są prawdziwe. Wśród recenzji na stronie znajdziemy jednak zarówno te pozytywne, jak i negatywne, więc być może opinie są rzetelne.

Zadowoleni klienci zachwalają elegancję, ponadczasowy styl, dobre materiały i rozsądne ceny. Niepochlebne opinie dotyczą zazwyczaj jakości wykonania.

Pier One co to za marka – podsumowanie

Podsumowując, marka Pier One, choć istniejąca na rynku odzieżowym od dłuższego czasu, jest dość enigmatyczna. Informacje o niej są rozproszone i niespójne, a główny przekaz promocyjny pochodzi z platformy Zalando.

Firma Pier One promuje ideę recyklingu i świadomego konsumpcjonizmu, co czyni ją marką proekologiczną. Ubrania są minimalistyczne, proste, w eleganckim i sportowym stylu.

Za produkcję ubrań, butów i akcesoriów odpowiada niemiecki koncern zLabels, a produkty dostępne są przede wszystkim na platformie Zalando. Oferta marki to głównie odzież męska, ale także obuwie zarówno męskie, jak i damskie, a także akcesoria.

W internecie nie ma zbyt wiele opinii na temat marki. Te dostępne na stronie 7BUTY.pl wydają się sugerować raczej pozytywne nastawienie do marki.

Niemniej jednak brak większej liczby opinii sprawia, że rzetelna ocena marki nie jest możliwa.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz