Dziś kolejny wpis z cyklu „ciekawe marki”. Tym razem przyjrzę się firmie Papaya, jeśli więc zastanawiasz się co to za marka, jakie produkty oferuje i jaki jest jej model biznesowy, przeczytaj mój dzisiejszy wpis. 🙂

Papaya co to za marka

Papaya co to za marka - sklep odzieżowyPapaya, a właściwie Papaya Clothing to amerykańska marka odzieżowa specjalizująca się w produkowaniu i dystrybucji odzieży dla młodych i drobnych kobiet. Grupą docelową marki są dziewczęta i kobiety w wieku 16-25 lat. Marka należy do spółki Cornerstone Apparel Inc. zarejestrowanej w Kalifornii. Choć powstała już w 1984 roku, w naszym kraju popularność zyskuje dopiero od niedawna m.in. dzięki Vinted, Olx, i Allegro. Sklepy detaliczne marki zlokalizowane są jednak wyłącznie w Stanach Zjednoczonych – Kalifornii, Florydzie, Georgii, Maryland, New Jersey, Teksasie, Wirginii, Waszyngtonie i na Hawajach, a także w Portoryko.

Marka Papaya – gdzie szyje?

Marka Papaya niechętnie dzieli się szczegółami na temat swojej działalności. Na oficjalnej stronie nie znalazłam żadnej wzmianki na temat dostawców i krajów, w jakich szyte są ubrania. Na stronie marki można jedynie natknąć się na informacje, że sklepy zaopatrzone są w odzież prosto od producenta.

Na stronie ethicaloo znalazłam jednak na wzmiankę, że Papaya szyje m.in. w Chinach, Indiach, Bangladeszu i Pakistanie.
Papaya Clothing to typowa marka fast fashion.

Marka Papaya – jakie produkty sprzedaje?

Papaya tworzy i sprzedaje praktycznie każdy rodzaj odzieży dla dziewcząt i kobiet – sukienki, bluzki, t-shirty, koszule, topy, spodnie, szorty, spódnice, body, bieliznę, odzież wierzchnią, a także buty oraz dodatki – akcesoria do włosów, torebki, czy biżuterię.

Nie są to z pewnością produkty premium – ubrania i akcesoria oferowane są w przystępnych cenach, a jak wspomniałam wcześniej, oferta kierowana jest do nastolatek i młodych kobiet.

Produkty marki Papaya – jakość i opinie

Papaya co to za marka - opiniePrzejrzałam różne miejsca w sieci z opiniami na temat marki Papaya i z reguły nie są one przychylne. Klienci zarzucają marce przede wszystkim niską jakość i to, że produkty w rzeczywistości znacząco różnią się od zdjęć na stronie. Kolejnym częstym zarzutem jest problem z dokonywaniem zwrotów. Klienci opisują trudności ze skontaktowaniem się z obsługą klienta. Przykładowe opinie można znaleźć tutaj.

Możliwe więc, że właśnie z tego powodu ubrania marki Papaya coraz częściej pojawiają się na Vinted, Olx, czy Allegro. W związku z tym, że klienci mają problemy ze zwrotami, starają się pozbyć ubrań w inny sposób.

Gdzie kupić produkty marki Papaya?

Papaya nie wysyła towaru poza teren Stanów Zjednoczonych oraz Portoryko. Ponadto, jak wspomniałam wcześniej, firma nie sprzedaje przez pośredników. W Polsce możemy nabyć więc odzież Papaya wyłącznie z drugiej ręki. Ubrania marki można z powodzeniem znaleźć na Vinted, Allegro czy OLX.

Charakterystyka marki Papaya – podsumowanie

Podsumowując, Papaya to amerykańska marka odzieżowa, która kieruje swoją ofertę do młodych i drobnych kobiet. Targetem brandu są dziewczęta i kobiety w wieku 16-25 lat. Ubrania Papaya reprezentują młodzieżowy i dziewczęcy styl. W ofercie marki jest nie tylko szeroka gama ubrań, ale także buty i akcesoria.

Papaya to typowa marka fast fashion nastawiona na masową sprzedaż tanich produktów. Towary z pierwszej ręki można nabyć jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych i Portoryko.

Opinie na temat produktów marki Papaya raczej nie są przychylne. Klienci zarzucają firmie kiepską jakość i problem z dokonywaniem zwrotów. Prawdopodobnie to właśnie z tego powodu tak wiele ubrań tej marki pojawia się na Vinted, Allegro czy OLX.

Choć nie można znaleźć takiej informacji na oficjalnej stronie, z innych źródeł można się dowiedzieć, że marka szyje między innymi w Chinach, Indiach, Bangladeszu i Pakistanie.

Mam nadzieję, że udało mi się przybliżyć Ci, jaką marką jest Papaya i rozwiać Twoje wątpliwości. Jeśli masz pytania – zadaj je w komentarzu.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz