Wystawiałeś firmom opinie w Google i chciałbyś je znaleźć? Chcesz się upewnić, czy nie napisałeś czegoś zbyt pochopnie? A może zdałeś sobie sprawę, że popełniłeś błąd i wolałbyś zmienić wystawioną ocenę?

Na szczęście jest taka możliwość. W każdej chwili możesz wrócić do swoich opinii w Google i wedle własnego uznania edytować je lub usunąć. Dziś pokażę Ci jak to zrobić.

Moje opinie Google – gdzie je znaleźć, zmienić lub usunąć?

Aby sprawdzić swoje opinie w Google wystarczy kliknąć w ten LINK, a następnie zalogować się do konta Google.

Po lewej stronie zobaczysz wszystkie wystawione przez siebie opinie. Jeśli chcesz je edytować lub usunąć, musisz kliknąć ikonkę trzech pionowych kresek. Znajduje się ona przy nazwie każdego ocenionego przez Ciebie miejsca.

moje opinie google screenDo wyboru masz trzy opcje:

1. Edytuj opinię

2. Usuń opinię

3. oraz Dodaj zdjęcie

Ja często wracam do moich opinii Google. Zdarzyło mi się zmienić treść lub całkowicie usunąć kilka z nich. Dawniej, gdy jakieś miejsce mnie rozczarowało, od razu ostrzegałam przed nim inne osoby. Dziś staram się dawać firmom drugą szansę. Dużo częściej też wystawiam pozytywne opinie.

Niestety my internauci mamy tendencję do wystawiania opinii firmom jedynie wtedy, gdy te nie spełnią naszych oczekiwań. Myślę, że warto nad tym pracować i wspierać polskich przedsiębiorców.

Dlaczego warto sprawdzać swoje opinie w Google?

Często bywa tak, że gdy w jakimś miejscu spotka nas niemiła sytuacja lub zostaniemy źle potraktowani przez obsługę, pod wpływem emocji opisujemy swoje pretensje w opiniach Google.

Jeśli należysz do osób porywczych, upewnij się czy nie użyłeś w którejś ze swojej opinii zbyt ostrego języka. Choć Google usuwa wulgarne treści, lepiej i tak sprawdzić, czy gdzieś nie przesadziliśmy. W zasadzie do tego by kogoś urazić lub sprawić mu przykrość nie potrzeba wulgaryzmów.

Warto pamiętać o tym, że w sieci nikt nie jest anonimowy. Każda aktywność pozostawia po sobie ślad. Dodając opinię w Google udostępniasz publicznie takie dane jak:

1. Twoja nazwa (imię i nazwisko) widoczna na stronie O mnie w podstawowych informacjach na temat Twojego konta google

2. inne multimedia (zdjęcia i filmy) dodane przez Ciebie w Mapach Google

3. wszystkie opinie dodane przez Ciebie w Mapach Google

Najlepiej więc wystawiać jedynie takie opinie, których nie powstydziliśmy się przed znajomymi, kontrahentami czy pracodawcą. Oczywiście nie oznacza to, że oceny wystawiane w Google muszą być zawsze pozytywne. Wręcz przeciwnie, powinny być szczere, ale przy tym zawsze merytoryczne i grzeczne.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz