W każdej firmie co jakiś czas przychodzi moment, w którym musimy pożegnać się z niektórymi naszymi kolegami i koleżankami. Niekiedy odchodzą oni z własnej woli, czasami jednak to pracodawca decyduje o zakończeniu współpracy.

W związku z tym, że w wielu firmach nawiązują się bliskie relacje, zwłaszcza w żeńskich teamach, na dziś przygotowałam różne przykłady kilku słów na pożegnanie koleżanki z pracy. Przykłady te podzieliłam na takie, które warto napisać w sytuacji, gdy koleżanka została zwolniona oraz na takie, na które można sobie pozwolić, kiedy odchodzi ona z własnej inicjatywy.

Ponadto w artykule znajdziesz też przykład pożegnania koleżanki z pracy w formie zabawnego wierszyka, a także ciekawe cytaty, które sprawdzą się na tę okoliczność. Zachęcam do przeczytania wpisu. 🙂

Kilka słów na pożegnanie koleżanki z pracy, która została zwolniona – przykłady

Kilka słów na pożegnanie koleżanki z pracy - przykład 1. Jeżeli koleżanka została zwolniona i odejście nie jest decyzją, warto odpuścić sobie humor i żarty, a zamiast tego napisać kilka słów realnego wsparcia. Nie należy jednak emanować litością czy współczuciem, tylko dać koleżance do zrozumienia, że wierzymy w jej potencjał i jesteśmy pewni, że wkrótce znajdzie nową pracę.

Poniżej zamieściłam 3 przykłady kilku słów na pożegnanie koleżanki z pracy, które sprawdzą się w sytuacji, jeżeli została ona zwolniona przez pracodawcę.

Pożegnanie zwolnionej koleżanki z pracy – przykład 1.

Kochana [imię koleżanki],

bardzo nam przykro, że opuszczasz nasze szeregi. Stanowisz dla nas niezwykle cenną część naszego teamu i ciężko nam będzie go sobie wyobrazić bez Ciebie. Uważamy, że Twoje odejście to ogromna strata dla firmy, nie tylko z uwagi na kwestie zawodowe, ale także przyjacielskie. Będzie nam ogromnie brakować Twojej energii, entuzjazmu, śmiechu i koleżeńskości. Wierzymy jednak, że jest to dla Ciebie szansa na rozpoczęcie zupełnie nowego, bardziej satysfakcjonującego i wartościowego okresu na Twojej drodze zawodowej. Życzymy Ci, żebyś spełniała swoje marzenia i dotarła tam, gdzie tylko zechcesz. Nie zapominaj o nas i koniecznie pozostań z nami w kontakcie.

Pożegnanie zwolnionej koleżanki z pracy – przykład 2.

Droga [imię koleżanki],

niespodziewanie przyszedł dla nas trudny czas pożegnań. Wiedz, że Twoje odejście będzie dla nas ogromną stratą. Nie tylko wprowadziłaś do naszej firmy wiele potrzebnych i wartościowych zmian, ale także dbałaś o przemiłą atmosferę i zawsze służyłaś pomocą. Będzie nam brakować wspólnych lunchy, spotkań przy kawie i spacerów wokół budynku. 🙂Życzymy Ci samych sukcesów i powodzenia na dalszej drodze zawodowej. Obiecaj, że będziemy się regularnie widywać. 🙂

Pożegnanie zwolnionej koleżanki z pracy – przykład 3.

Kochana [imię koleżanki],

nasze drogi się rozchodzą, ale tylko te zawodowe, bo prywatnie nadal będziemy się spotykać. 🙂 Bardzo nam przykro, że nasza wspólna przygoda w firmie musi się skończyć. Naszym zdaniem jesteś niezastąpiona i nic już nie będzie takie samo bez Ciebie. Wiemy jednak, że Twoje odejście jest jednocześnie Twoją szansą na coś dużo lepszego i bardziej satysfakcjonującego. Życzymy Ci, żebyś znalazła wymarzoną pracę, w której będziesz doceniana.

Kilka słów na pożegnanie koleżanki z pracy, która sama odchodzi – przykłady

Kilka słów na pożegnanie koleżanki z pracy - przykład 2. Jeżeli koleżanka sama zdecydowała się na złożenie wypowiedzenia, jej pożegnanie może być luźniejsze, a nawet możemy sobie pozwolić na odrobinę humoru i dowcipu.

Poniżej znajdziesz 3 przykłady kilku słów na pożegnanie koleżanki z pracy, które świetnie sprawdzą się w sytuacji, jeżeli to ona sama postanowiła odejść.

Śmieszne pożegnanie koleżanki z pracy, która sama odchodzi – przykład 1.

Kochana wiedźmo!

Nawet nie wiesz, jak będzie nam brakować Ciebie i Twoich ciętych ripost. Kawki i lunche nigdy już nie będą takie same. Przykro nam, że nie będziemy już mogły z Tobą plotkować na przerwach, ale za to wiemy, że nadrobimy to sobie po godzinach. 🙂 Powodzenia w nowej pracy, pamiętaj o nas i niech Ci sodówka nie uderzy do głowy od tej kariery! 😉

Śmieszne pożegnanie koleżanki z pracy, która sama odchodzi – przykład 2.

Droga [imię koleżanki],

w związku z tym, że postanowiłaś nas opuścić (duuuży błąd :P), chcemy Ci podziękować za wspólne chwile i zapewnić, że postaramy się jak najlepiej kontynuować Twoje dzieło. Wznoś się, rozwijaj, baw się życiem i nie zapominaj o kumplach i kumpelach ze starej roboty. Wszystkiego dobrego 🙂

Wierszyk na pożegnanie koleżanki z pracy, która odchodzi – przykład 3.

Choć Ty jesteś jedną z nas,
to rozstania nadszedł czas!
Choć poniekąd się smucimy,
bo już lunchu nie wmłócimy,
to bynajmniej wiemy już,
będziesz w naszych myślach tu!

Cytaty na pożegnanie koleżanki z pracy

Do tekstu pożegnania koleżanki z pracy można także dodać miły, motywujący lub zabawny cytat, który doda jej skrzydeł lub sprawi, że poczuje się wyjątkowo. Poniżej przykłady:

  • „Miliardy ludzi przychodzą na ten świat i z niego odchodzą […] Ale nigdy nie będzie drugiej takiej jak ty.” (Marie Lu, Patriota)
  • „Kiedy sięgasz do gwiazd, być może nie dotkniesz żadnej z nich, ale na pewno nie skończysz z garściami pełnymi błota.” (Leo Burnett)
  • „Pracę należy wybierać dużo ostrożniej niż współmałżonka, ponieważ będzie się w niej spędzać więcej czasu niż w jego towarzystwie.” (Jonathan Carroll, Na pastwę aniołów).

Mam nadzieję, że moje przykłady kilku słów na pożegnanie koleżanki z pracy przypadły Ci do gustu i że wykorzystasz je, do sformułowania swojego tekstu.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz