Temat dotyczący działania statusu aktywności na Messengerze nurtuje wielu użytkowników, dlatego też poświęcam mu już trzeci z kolei wpis. 🙂 Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, co to jest status aktywności na Messengerze oraz kiedy dokładnie Messenger pokazuje aktywność.

Co to jest status aktywności na Messengerze?

Zacznę od wyjaśnienia, czym jest status aktywności na Messengerze oraz jak działa.

Status aktywności przy profilu danej osoby informuje innych użytkowników o tym, kiedy aktywnie korzystała ona z komunikatora.

Kiedy jesteśmy aktywni, obok naszego zdjęcia profilowego wyświetla się charakterystyczna zielona kropka. Kiedy z kolei w danej chwili nie korzystamy z aplikacji, kropka przestaje być widoczna. Zamiast niej wyświetla się licznik czasu, który informuje innych użytkowników o tym, kiedy ostatnio byliśmy aktywni.

Kiedy Messenger pokazuje aktywność?

1. Kiedy Messenger pokazuje aktywnośćPrzechodzę do odpowiedzi na tytułowe pytanie, a mianowicie kiedy Messenger pokazuje aktywność, czyli zieloną kropkę.

Messenger pokazuje aktywność gdy:

 • użytkownik aktywnie korzysta z komunikatora, np. prowadzi konwersację czy przegląda czaty,
 • ma otwartą aplikację Messenger na smartfonie bądź tablecie.

Niekiedy też Messenger pokazuje aktywność „przez pomyłkę”, czyli gdy w rzeczywistości użytkownik w ogóle nie korzysta z aplikacji. Dzieje się tak w dwóch przypadkach:

 • gdy użytkownik ma otwartą aplikację Messenger w tle, ale jej nie używa,
 • gdy niedawno przestał korzystać z aplikacji*.

*Informacje o aktualnym statusie użytkownika na Messengerze pokazują się z pewnym opóźnieniem. Może to między innymi zależeć od szybkości łącza internetowego, odpowiedzi serwera czy usterek po stronie samej aplikacji. Szacuje się, że opóźnienia w pokazywaniu aktywności na Messengerze mogą trwać do około 5 minut.

Aktywność na Messengerze a aktywność na Facebooku

Kolejną kwestią, która często budzi wątpliwości wśród użytkowników jest to, czy korzystanie z samej aplikacji Facebook powoduje, że automatycznie Messenger także pokazuje aktywność.

Warto wiedzieć, że choć do obu aplikacji logujemy się tymi samymi danymi oraz że są one ze sobą ściśle powiązane, to jednak są to dwie odrębne aplikacje. Jeśli więc w danym momencie korzystamy jedynie z Facebooka, zielona kropka na Messengerze nie powinna być widoczna.

I odwrotnie, jeśli na przykład ukryjemy status aktywności wyłącznie na Facebooku, a w Messengerze nie, status pokazujący aktywność w komunikatorze powinien nadal się wyświetlać.

Prościej mówiąc, status aktywności na Messengerze a status aktywności na Facebooku to dwie odrębne rzeczy.

Co zrobić, żeby Messenger przestał pokazywać naszą aktywność?

Jeśli z jakichś powodów nie chcemy, by inni użytkownicy byli informowani o tym, kiedy korzystamy bądź ostatnio korzystaliśmy z komunikatora, możemy to wyłączyć. W tym celu konieczne jest ukrycie status aktywności. Aby to zrobić, należy wykonać kroki z poniższych instrukcji.

Instrukcja I. Wyłączanie aktywności na Messengerze w aplikacji na telefonie

 1. Otwórz aplikację mobilną Messenger,
 2. kliknij ikonę trzech poziomych kresek (menu) znajdującą się w lewym górnym rogu ekranu,
 3. kliknij ikonę koła zębatego tuż obok zdjęcia profilowego i nazwy użytkownika,
 4. odszukaj i wybierz zakładkę „Status aktywności”,
 5. 1. Co zrobić, żeby Messenger przestał pokazywać aktywność
 6. przesuń suwak w lewo,
 7. kliknij niebieski przycisk „WSTRZYMAJ”.2. Co zrobić, żeby Messenger przestał pokazywać aktywność

Instrukcja II. Wyłączanie aktywności na Messengerze na komputerze

 1. Zaloguj się do Facebooka przez przeglądarkę komputera,
 2. kliknij ikonę Messengera znajdującą się w prawym górnym rogu,
 3. kliknij ikonę trzech kropek znajdującą się obok napisu „Czaty”,3. Co zrobić, żeby Messenger przestał pokazywać aktywność
 4. wybierz zakładkę „Status aktywności”,4. Co zrobić, żeby Messenger przestał pokazywać aktywność
 5. przesuń suwak w lewo.

Podsumowując wpis, Messenger najczęściej pokazuje aktywność, czyli zieloną kropkę, wtedy gdy użytkownik aktywnie korzysta z aplikacji lub po prostu ma ją otwartą na telefonie bądź tablecie. W wielu jednak przypadkach (które opisałam powyżej) Messenger pokazuje aktywność błędnie, czyli wtedy, gdy użytkownik w ogóle jej nie używa. Warto więc mieć to na uwadze i na przykład nie dziwić się, gdy nasz znajomy, przy którego zdjęciu profilowym widać zieloną kropkę, nie odpisuje na nasze wiadomości. Być może w danym momencie wcale nie korzysta on z aplikacji.

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy wpis okazał się dla Ciebie pomocny. Jeśli masz dodatkowe pytania, zadaj je w komentarzu. 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz