Opcja dodawania białego tła na zdjęciu może się sprawdzić w wielu sytuacjach i okazać się przydatna zarówno w celach prywatnych, jak i komercyjnych. W dzisiejszym wpisie pokazuję szybkie i darmowe sposoby na zrobienie białego tła na zdjęciu z poziomu komputera, iPhone’a oraz telefonu z Androidem. Poznaj praktyczne i wygodne narzędzia i aplikacje, które umożliwiają zmianę tła na białe.

Kiedy warto zrobić białe tło na zdjęciu?

Jest wiele sytuacji, w których opcja zrobienia białego tła na zdjęciu może okazać się przydatna. Na przykład białe tło na zdjęciu jest niezbędne, gdy wystawiamy przedmiot na aukcji Allegro – platforma narzuca bowiem sprzedawcom określone standardy zdjęć.

Ponadto, nawet na tych platformach, na których standardy fotografii nie są z góry narzucone (np. na OLX, czy Facebook Marketplace) warto dodawać zdjęcia produktów z białym tłem – są one zwyczajnie bardziej profesjonalne, estetyczne i zachęcające do zakupu (skupiają wzrok na przedmiocie).

Opcja zmiany tła na białe może także przydać się w przypadku prywatnych zdjęć, gdy po prostu tło psuje efekt fotografii. Poniżej znajdziesz szybkie i wygodne sposoby, jak to zrobić.

Jak zrobić białe tło na zdjęciu? Sposób I. Narzędzie PhotoRoom

W internecie dostępnych jest wiele darmowych narzędzi online do robienia białego tła na zdjęciach. Jednym z lepszych jest PhotoRoom, dostępny na stronie photoroom.com. Aby zmienić tło na białe na zdjęciu przy jego pomocy z poziomu komputera lub telefonu, wykonaj poniższe kroki:

  1. przejdź na stronę photoroom.com/tools/white-background
  2. upuść obraz lub wybierz przycisk „+ Start from a photo” i wybierz zdjęcie z dysku lub galerii telefonu,Jak zrobić białe tło na zdjęciu - PhotoRoom 1.
  3. narzędzie automatycznie zamieni dotychczasowe na białe. Aby je pobrać, wybierz przycisk „Download”.Jak zrobić białe tło na zdjęciu - PhotoRoom 2.

Jak zrobić białe tło na zdjęciu? Sposób II. Narzędzie Fotor

Kolejnym, podobnie działającym narzędziem do robienia białego tła na zdjęciach, jest Fotor. Jest to darmowe narzędzie online z intuicyjnym interfejsem, które umożliwia zarówno zamianę tła zdjęcia na białe z poziomu komputera, jak i telefonu. Aby z niego skorzystać, wykonaj poniższe kroki:

  1. przejdź na stronę fotor.com/features/background-remover/upload
  2. upuść obraz lub wybierz przycisk „Upload image” i wybierz zdjęcie z dysku lub galerii urządzenia mobilnego,Jak zrobić białe tło na zdjęciu - Fotor 1.
  3. w sekcji „Colors” po prawej stronie wybierz kolor biały. Jak widzisz, do wyboru są także przeróżne inne kolory teł,Jak zrobić białe tło na zdjęciu - Fotor 2.
  4. wybierz przycisk „Download”, by pobrać fotografię.

Jak zrobić białe tło na zdjęciu na iPhonie?

Użytkownicy iPhone’ów są w uprzywilejowanej pozycji – nie muszą oni korzystać z żadnych zewnętrznych programów czy aplikacji, tylko skorzystać z wbudowanych opcji edycji zdjęć iPhone’a.

Aby zrobić białe tło na zdjęciu na iPhonie, wystarczy zaznaczyć dany obiekt na fotografii, a zostanie on obrysowany i wyodrębniony. Następnie obiekt można umieścić na białym tle lub przesyłać bez żadnego backgroundu.

Białe tło do zdjęć – aplikacja

Dla użytkowników preferujących korzystanie z aplikacji mobilnych przedstawiam kolejną alternatywę. Narzędzie do zmiany tła na zdjęciu na białe PhotoRoom dostępne jest nie tylko wersji online, ale także w formie aplikacji mobilnej dostępnej zarówno w Sklepie Play, jak i App Store.

Białe tło do zdjęć aplikacjaDziała ona praktycznie w taki sam intuicyjny sposób, jak narzędzie online – wystarczy wgrać zdjęcie z galerii telefonu, a białe tło zostanie dodane automatycznie.

Jak robić zdjęcia, by łatwo można było zmieniać ich tło na białe?

Aby ułatwić sobie proces zmiany koloru tła na białe, warto zastosować kilka prostych zasad podczas robienia zdjęć:

  1. wybierz odpowiednie oświetlenie – unikaj cieni i zbyt silnych kontrastów. Jasne, równomierne oświetlenie ułatwi późniejszą edycję,
  2. zachowaj kontrast – upewnij się, że obiekt na zdjęciu jest wyraźnie oddzielony od tła, co ułatwi jego usunięcie.
  3. używaj statywu – unikaj drgań aparatu, co pozwoli uzyskać ostre i wyraźne zdjęcia.

Mam nadzieję, że moje dzisiejsze instrukcje i wskazówki okazały się dla Ciebie pomocne i że skutecznie udało Ci się zamienić tło na wybranym zdjęciu na białe. Jeśli masz dodatkowe pytania związane z edycją tła na fotografiach, zadaj je w komentarzu.

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz