Dzisiejszy wpis to praktyczny poradnik dla osób, które chciałyby tworzyć bardziej zróżnicowane i ciekawsze Instastories. Znajdziesz w nim instrukcje, jak zmienić tło na Instastory z poziomu Instagrama, jak wrzucać gotowe tła na Instagram z zewnątrz, gdzie szukać gotowych teł oraz jak samemu tworzyć ładne tła na Instastories. Zachęcam do przeczytania wpisu. 🙂

Jak zmienić tło na Instastory z poziomu Instagrama?

Po wrzuceniu zdjęcia do Relacji na Instagramie tło automatycznie dopasowuje się do jego kolorystyki. Nie jest ono jednak jednolite, tylko gradientowe, a to nie każdemu się podoba. Jeśli chciałbyś zmienić gradientowe tło na Instagramie na jednolite w wybranym kolorze, wykonaj kroki z poniższej instrukcji.

Jak zmienić tło na Instastory z gradientowego na jednolite i jak zmienić jego kolor?

Instrukcja krok po kroku:

 1. przejdź do swojego profilu na Instagramie i kliknij swoje zdjęcie profilowe,
 2. wybierz opcję „Dodaj do relacji”,
 3. wybierz zdjęcie z galerii
 4. kliknij opcję z ikoną rysowania widoczną na poniższym screenie,1. Jak zmienić tło na Instagramie
 5. kliknij opcję z ikoną serduszka,2. Jak zmienić tło na Instagramie
 6. wybierz znaczek pipety znajdujący się w prawym dolnym rogu,
 7. najedź na kolor na zdjęciu, który chcesz uzyskać i kliknij,3. Jak zmienić tło na Instagramie
 8. przytrzymaj dłużej palec na Relacji, aż do momentu, gdy uzyskasz jednolite tło. Jednolite tło pokryje całe Instastory, więc zdjęcie nie będzie dłużej widoczne. Aby je przywrócić, wykonaj dalsze kroki,
 9. wybierz ikonę naklejki,
 10. odszukaj i kliknij znaczek dwóch kart z plusem,4. Jak zmienić tło na Instagramie
 11. wybierz zdjęcie.5. Jak zmienić tło na Instagramie

Jak zmienić tło na Instastory na gotowe, pobrane z zewnątrz?

W internecie można znaleźć mnóstwo pięknych teł na Instastory. Zamiast korzystać z opcji dostępnych na Instagramie, można wrzucać do Relacji gotowe grafiki. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak korzystać z gotowych teł na Instastory z zewnętrznych źródeł:

 1. pobierz do galerii telefonu tło, które Ci się spodoba,
 2. przejdź do aplikacji Instagram i wybierz opcję „Dodaj do relacji”,
 3. na tło możesz dodawać dowolne elementy – napisy, naklejki, czy inne zdjęcia. Aby dodać zdjęcie na gotowe tło, wybierz ikonę naklejki,
 4. odszukaj i kliknij znaczek dwóch kart z plusem,
 5. a na koniec wybierz zdjęcie.

Gdzie znaleźć gotowe tła na Instastory?

Jak wspomniałam, w sieci dostępny jest ogrom gotowych teł na Instastory. Co więcej, istnieje mnóstwo aplikacji, które dysponują bogatą biblioteką instagramowych grafik. Od kiedy Instagram umożliwił dodawanie wielu zdjęć do jednej Relacji, korzystanie z nich jest jeszcze wygodniejsze. Poniżej znajdziesz 3 źródła najładniejszych teł na Instastory wraz z krótkim opisem.

1. Pinterest

Pinterest to kopalnia grafik i zdjęć. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę serwisu „tło na instastory” czy „Instastory background”, a otrzymamy multum propozycji. Trzeba jednak zaznaczyć, że Pinterest nie jest właścicielem praw autorskich do dzieł, które przypinają w nim użytkownicy. Teoretycznie więc, by bezpiecznie z nich korzystać, trzeba zapytać o zgodę autora.

2. Canva

Canva dysponuje kolekcją gotowych szablonów do niemal każdego rodzaju grafik. W jej bibliotece nie brakuje również teł na Instastory. Jest to darmowe narzędzie online, do którego wystarczy zalogować się przez konto Google lub Facebooka albo też założyć konto na dowolnego maila. Aby znaleźć gotowe tła na Instastory, wystarczy w wyszukiwarkę Canvy wpisać „Instagram background”. Na podstawie gotowych szablonów w Canvie można też projektować własne tła. Instrukcję jak to zrobić znajdziesz w dalszej części wpisu.

3. Unfold

Unfold to aplikacja, która powstała z myślą o tworzeniu wyjątkowych Instastories. Aplikacja ta jest bardzo prosta w obsłudze i zawiera mnóstwo wzorów, kolekcji i czcionek. Nie brakuje w niej oczywiście pięknych teł na Instastories. Całą Relację od A do Z można przygotować w aplikacji, a do Instagrama wrzucać już gotowe slajdy.

Jak tworzyć własne tła na Instastory?

Jak wspomniałam wcześniej, tła na Instastory można przygotować w Canvie.
Aby to zrobić, należy kolejno:

 1. przejść na canva.com i założyć konto lub zalogować się za pomocą konta Google lub Facebooka,
 2. w wyszukiwarkę Canvy wpisać „Relacja na Instagramie” i kliknąć “enter”,
 3. wybrać dany szablon i kliknąć „Dostosuj ten szablon”,
 4. pojawi się wiele opcji edycji, na przykład:
  zaznaczając elementy na grafice i klikając kolorowy kwadracik, można zmieniać kolorystykę, wybierając opcję „Elementy” można dodawać różne grafiki i zdjęcia.

Program jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze, więc nawet początkujący użytkownicy bez problemu sobie poradzą.

Podsumowując wpis, Instagram nie daje zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o tła na Instastory. W aplikacji tło jest gradientowe i automatycznie dostosowuje się do zdjęcia. Z poziomu aplikacji tło można zmienić z gradientowego na jednolite i dostosować jego kolorystykę do swoich potrzeb. Jeśli jednak zależy nam na większym wyborze, możemy skorzystać z gotowych teł z Pinteresta, Canvy, czy aplikacji Unfold. W Canvie można też tworzyć własne tła na Instastories od zera lub na podstawie gotowych szablonów, które można edytować.

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz