Chciałbyś zmienić swój dotychczasowy nick na Instagramie, ale nie wiesz, jak to zrobić? W dzisiejszym wpisie pokażę Ci instrukcję krok po kroku, jak łatwo dokonać edycji. Podpowiem też co zrobić, w przypadku, gdy jednak zechcesz powrócić do swojego starego nicku.

Przestrzegam Cię jednak, że decyzję o zmianie nicku na Instagramie warto dobrze przemyśleć. Nick to identyfikator, po którym kojarzą nas inni użytkownicy. Więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej.

Co to jest nick na Instagramie?

Nick na Instagramie to po prostu nazwa użytkownika, którą ten wybiera podczas zakładania konta w platformie. Jest to pewnego rodzaju identyfikator, który pozwala na rozpoznawanie użytkownika zarówno w obrębie platformy, jak i poza nią. Dodając znak „@” przed nickiem możemy oznaczać dane osoby w serwisie, a te z kolei otrzymają powiadomienie, że zostały otagowane. Ponadto za pomocą nicku możemy łatwo wyszukiwać użytkowników Instagrama przy pomocy wbudowanej wyszukiwarki.

Nick na InstagramieNick może składać się nie tylko z liter, ale także z cyfr, kropek, myślników czy podkreślników. Nie może on jednak zawierać spacji. Zaleca się jednak unikanie znaków specjalnych w nickach, ponieważ utrudniają one ich zapamiętanie. Ciekawy, a jednocześnie łatwy do zapamiętania nick to klucz do budowania rozpoznawalności w serwisie. Z tego też powodu warto poświęcić czas na wybór trafnej i przyciągającej nazwy użytkownika.

Imię i nazwisko (nazwa) a nick na Instagramie – różnice

Oprócz nicku, a więc nazwy użytkownika, użytkownicy platformy mają możliwość wpisania swojego imienia i nazwiska, bądź inaczej mówiąc – nazwy. Nick służy przede wszystkim do identyfikacji w serwisie, na przykład w interakcjach, komentarzach i innych miejscach w platformie. Sekcja „imię i nazwisko” to z kolei bardziej informacja dla grona naszych obserwatorów. W sekcji tej niekoniecznie musimy wpisywać nasze imię i nazwisko – może to być też na przykład pseudonim. Ponadto, w przypadku gdy prowadzimy konto firmowe, powinna to być oczywiście nazwa marki.

Nick, czyli nazwa użytkownika wyświetla się w profilu nad zdjęciem profilowym. Sekcja „imię i nazwisko” z kolei widoczna jest pod zdjęciem profilowym w sekcji z bio.

Jak zmienić nick na Instagramie? Instrukcja krok po kroku

Zmiana nicku na Instagramie jest bardzo prosta. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, jak to zrobić:

  1. otwórz aplikację Instagram i zaloguj się,
  2. przejdź do profilu – aby edytować swój nick, przejdź do swojego profilu, klikając na awatar w prawym dolnym rogu ekran,
  3. zmień swój nick – kliknij przycisk „Edytuj profil” znajdujący się pod bio i nad wyróżnionymi relacjami. Przeniesie Cię on do okna, w którym będziesz mógł dokonać zmian,Jak zmienić nick na Instagramie - 1
  4. wprowadź nowy nick: w sekcji „Nazwa użytkownika” wpisz swój nowy, oryginalny nick. Spróbuj wybrać coś wyjątkowego, co odzwierciedli Twój charakter i pasje, Jak zmienić nick na Instagramie - 2
  5. zatwierdź zmiany – po wprowadzeniu nowego nicku, kliknij przycisk potwierdzający zmianę, czyli ikonę ptaszka.Jak zmienić nick na Instagramie - 3

Czy i kiedy warto zmienić nick na Instagramie?

Zmiana nicku na Instagramie to krok, który lepiej dobrze przemyśleć. Twój nick to identyfikator, po którym rozpoznają Cię i kojarzą inni użytkownicy platformy. Przed dokonaniem zmiany, warto więc rozważyć kilka kwestii:

  1. Spójność: Jeśli masz już inne konta w mediach społecznościowych, dobrze jest posiadać na nich jednakowe nicki, by Twoi obserwujący mogli Cię łatwo wyszukiwać i rozpoznawać. Spójność służy budowaniu marki osobistej.
  2. Rozpoznawalność: Jeśli zmienisz swój nick, możesz utracić część swojej dotychczasowej społeczności. Niektórzy obserwujący mogą nie skojarzyć nowego nicku z Twoim wcześniejszym profilem i cofnąć obserwacje. Ponadto po zmianie nicku Twoje konto utraci wszystkie dotychczasowe oznaczenia w komentarzach czy w postach.
  3. Rebranding i nowe cele: Jeśli planujesz rebranding lub masz nowe cele, zmiana nicku może być uzasadniona i zadziałać na Twoją korzyść. Przed zmianą nicku warto jednak kilkukrotnie uprzedzić o tym obserwujących.
  4. Pamiętaj o innych atrybutach profilu: Nick to tylko jeden z elementów Twojego profilu. Pamiętaj, że zdjęcie profilowe, biografia i treści, które publikujesz, również tworzą całość Twojego wizerunku.

Co, jeśli będę chciał wrócić do starego nicku na Instagramie?

Instagram umożliwia cofnięcie swojej decyzji o zmianie nazwy użytkownika i powrót do poprzedniego nicku, jednak istnieje co do tego ograniczenie czasowe. Mianowicie, masz tylko 14 dni od momentu zmiany, aby powrócić do poprzedniej nazwy użytkownika. Po upływie tego terminu stary nick może nie być już dostępny, ponieważ może się zdarzyć, że „przygarnie” go inny użytkownik.

Zmiana nicku na Instagramie – podsumowanie

Jak widzisz, zmiana nicku na Instagramie nie jest skomplikowana, jednak przed podjęciem takiej decyzji, warto dobrze ją przemyśleć. Nick na Instagramie to kluczowy element rozpoznawalności w serwisie. Zmieniając nazwę użytkownika, narażasz się na utratę części swojej społeczności.
Jeżeli jednak postanowiłeś już o zmianie nicku i nie masz co do tego wątpliwości, koniecznie uprzedź o tym swoich odbiorców – najlepiej kilkukrotnie. Pamiętaj też, by wykorzystać do tego różne rodzaje publikacji – stories, posty, czy nawet rolki. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko utraty followersów.

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy wpis okazał się dla Ciebie pomocny. Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące zmiany nicku na Instagramie, koniecznie zadaj je w komentarzu. 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz