Choć pisanie bloga to moja pasja, wiem, że to wymagające i czasochłonne zajęcie. Nie ukrywam więc, że dążę do czerpania jak największych zysków ze swojej strony internetowej i testuję różne metody jej monetyzacji.

Po dwóch latach mojej przygody z blogowaniem mam świadomość, że możliwości zarabiania na własnej stronie jest wiele. Dziś zapoznam Cię jednak z jednym z fajniejszych sposobów, a mianowicie – z programem partnerskim LeadStar. 🙂

Zachęcam do przeczytania wpisu. 🙂

Co to jest LeadStar?

Zacznę od tego, czym jest LeadStar i na czym polega. LeadStar, to jak wspomniałam na wstępie, program partnerski. Jeśli nie wiesz co to za twór, już spieszę z wyjaśnieniem. 😉 Program partnerski to system łączący reklamodawców i wydawców, który pierwszym umożliwia dotarcie do nowego grona odbiorców, a drugim – możliwość zarabiania na reklamach wyświetlanych na ich stronach internetowych.

LeadStar – jak zacząć? Jak zarabiać?

Dołączenie do programu jest bardzo proste. Rejestrujesz się na stronie LeadStar, wybierasz kampanie, które Cię interesują (na przykład opierając się na branżach czy formach rozliczenia) i umieszczasz na swoim blogu odnośnik do promocji w formie linku prostego bądź baneru. Oczywiście wszelkie kreacje graficzne dostarcza Ci LeadStar, więc Ty nie musisz się niczym martwić, tylko czerpać zyski. 🙂

W LeadStar stosowane są różne formy rozliczenia:

  • CPL – prowizja za lead, czyli dostarczenie reklamodawcy danych kontaktowych potencjalnego klienta,
  • CPS – prowizja od sprzedaży,
  • CPA – prowizja za „akcję”, na przykład zapis do newslettera czy wypełnienie ankiety,
  • CPC – prowizja za samo kliknięcie reklamy.

Samodzielnie możesz filtrować modele, które Cię interesują. 🙂

1. Jak zarabiać na blogu z LeadStarTym, co wyróżnia LeadStar od innych programów partnerskich, jest możliwość wypłaty prowizji już od 1 zł. Wypłata realizowana jest w kolejnym dniu roboczym od jej zlecenia, zatem pieniądze szybko trafiają do Ciebie. Ponadto, jeśli zależy Ci na czasie, możesz skorzystać z przelewu błyskawicznego – wtedy środki zostaną wypłacone na Twoje konto w ciągu 15 minut.

W przypadku większości sieci afiliacyjnych zarabiasz dopiero wtedy, gdy na Twoim koncie uzbiera się większa kwota. Często jest ona tak wysoka, że wiele osób nigdy nie otrzymuje swojego wynagrodzenia. LeadStar jest więc zdecydowanie lepszym wyborem.

LeadStar – czy to bezpieczne?

Przed dołączeniem do jakiegokolwiek projektu, którego twórcy zapewniają nas o możliwości dodatkowego zarobku, warto zachować ostrożność i dokładnie sprawdzić, z czym mamy do czynienia. W internecie nie brakuje bowiem oszustów, z którymi współpraca mogłaby się dla nas zakończyć tragicznie.

Jeśli więc zapaliła Ci się lampka ostrzegawcza, jest to bardzo dobry znak, ponieważ świadczy o Twojej odpowiedzialności.

W przypadku programu LeadStar na szczęście nie ma powodów do obaw. Za platformą stoi ekipa pracowników agencji marketingowej AJA Media Sp. z o.o, która funkcjonuje na rynku już od 2015 roku.

Najważniejsze jednak jest to, że podczas rejestracji nie trzeba podawać żadnych wrażliwych danych, a jedynie imię i nazwisko, adres, nr konta i PESEL. Nie ma więc opcji, by ktoś, mając tylko te dane, wziął na Ciebie pożyczkę, czy zaciągnął kredyt.

Nawet PESEL z punktu widzenia RODO nie jest daną osobową, o czym świadczy na przykład to, że na stronie ministerstwa sprawiedliwości można łatwo odszukać numery wszystkich członków zarządów spółek. 🙂

LeadStar - czy bezpieczne? Skąd biorą się więc podejrzenia, że LeadStar to oszuści?

Większość opinii na forach na temat LeadStar jest pozytywnych, jednak można natknąć się również na negatywne. Jedną z przyczyn jest to, że niektórzy zwyczajnie nie rozumieją sposobu działania programów partnerskich, nie zdają sobie sprawy z tego, że można bezpiecznie zarabiać na prowizjach i dlatego z góry zakładają oszustwo.

Drugim powodem jest obawa wielu osób przed podaniem nr PESEL. Jak wspomniałam wcześniej, PESEL nie jest daną wrażliwą, a LeadStar wymaga jego podania tylko po to, by w razie kontroli z urzędu móc udowodnić, do kogo trafiły pieniądze z programu.

Podsumowując wpis, LeadStar jest w pełni bezpiecznym programem partnerskim, któremu można zaufać. 🙂 Przed podjęciem decyzji o dołączeniu do sieci warto zapoznać się z opiniami osób, które rzeczywiście korzystają z programu, a nie z opiniami użytkowników forów, którzy nie mają pojęcia o afiliacji.

Program LeadStar polecam głównie z uwagi na minimalny (1 zł) próg wypłaty, przejrzyste i bezpieczne warunki uczestnictwa oraz ciekawe kampanie, które dają realną możliwość zarobku.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz