Dziś kolejny wpis dla mniej zaawansowanych internautów, którzy miewają trudności z korzystaniem z popularnych programów i aplikacji. 🙂 Jeśli chciałbyś korzystać z Messengera, ale nie potrafisz się zalogować, przeczytaj mój dzisiejszy poradnik.
Znajdziesz w nim instrukcję krok po kroku, jak zalogować się na Messengera zarówno z poziomu przeglądarki na komputerze, jak i aplikacji mobilnej na telefonie.

Ponadto pomogę Ci rozwiązać problemy z logowaniem, jeśli nie znasz hasła do aplikacji i podpowiem, jak zalogować się na Messengera na innym telefonie oraz bez konieczności korzystania z konta na Facebooku.

Zachęcam do przeczytania wpisu. 🙂

Jak zalogować się na Messengera?

Jeśli do tej pory nie korzystałeś ani z Facebooka, ani z Messengera, przeprowadzę Cię przez cały proces rejestracji. Aby logowanie na Messengerze było możliwe, musisz posiadać konto na Facebooku. Nie musisz jednak aktywnie z niego korzystać ani nie musi być ono widoczne dla innych osób. Więcej informacji o korzystaniu z Messengera bez Facebooka znajdziesz w dalszej części artykułu w punkcie „Jak zalogować się na Messengera bez Facebooka”. Tymczasem przechodzę do instrukcji zakładania konta na Facebooku i logowania na Messengera.

Krok 1. Załóż konto na Facebooku

Pierwszy krok do zalogowania się na Messengerze polega na założeniu konta na Facebooku. W tym celu wykonaj poniższe kroki:

 1. otwórz stronę facebook.com i kliknij zielony przycisk „Utwórz nowe konto”,1. Jak zalogować się na Messengera
 2. wypełnij formularz, tj. podaj swoje imię i nazwisko, numer telefonu lub e-mail, hasło, datę urodzenia i płeć. Następnie kliknij przycisk „Zarejestruj się”,2. Jak zalogować się na Messengera
 3. otwórz skrzynkę mailową, której adres podałeś w procesie rejestracji, odszukaj wiadomość od Facebooka i kliknij link aktywacyjny. Jeżeli podałeś nr telefonu – przepisz kod otrzymany w SMS.

Gotowe, masz już konto na Facebooku i możesz korzystać z Messengera z poziomu przeglądarki na komputerze. Aby jednak móc rozmawiać ze znajomymi, musisz najpierw dodać ich do znajomych. Skorzystaj z wyszukiwarki Facebooka, wpisz imiona i nazwiska osób, z którymi chcesz rozmawiać i zaproś ich do grona znajomych.

Krok 2. Pobierz i zainstaluj aplikację Messenger

Choć tuż po założeniu konta na Facebooku można rozmawiać na Messengerze z poziomu przeglądarki komputera, to jednak dużo wygodniej korzysta się z niego z poziomu aplikacji mobilnej na telefonie. Aby zalogować się na Messengera z poziomu telefonu, należy najpierw pobrać aplikację. Poniżej instrukcja, jak to zrobić.

 1. Przejdź do Sklepu Play. Jeśli korzystasz z iPhone’a, otwórz App Store,3. Jak zalogować się na Messengera
 2. wpisz w pole wyszukiwania słowo „Messenger”,
 3. kliknij przycisk „Zainstaluj” i poczekaj, aż aplikacja się zainstaluje.4. Jak zalogować się na Messenger

Krok 3. Przejdź do logowania

Gdy już pobrałeś i zainstalowałeś aplikację Messenger na swoim telefonie, możesz się zalogować. W tym celu:

 1. wybierz przycisk „Otwórz”,
 2. gdy otworzy się okno logowania, wpisz nr telefonu lub adres e-mail z Facebooka (do Messengera logujemy się danymi z konta na Facebooku),
 3. kliknij niebieski przycisk „Zaloguj się”.5. Jak zalogować się na Messengera

Gotowe, w tym momencie zalogowałeś się do Messengera i możesz wygodnie rozmawiać ze znajomymi z poziomu aplikacji mobilnej. 🙂

Jak zalogować się na Messengera bez hasła?

Użytkownicy zazwyczaj szukają informacji na temat logowania się na Messengera bez hasła w dwóch przypadkach – gdy zapomną swojego hasła lub gdy chcą zalogować się do Messengera innej osoby. Pierwszy przypadek praktycznie nie stanowi problemu, drugi jest nieco bardziej skomplikowany.

Oba te przypadki omówię osobno:

Jak zalogować się na Messengera, gdy nie znam swojego hasła?

Jeśli zwyczajnie zapomniałeś swojego hasła na Messengerze, bez problemu będziesz mógł je odzyskać. O ile oczywiście znasz swój e-mail lub nr telefonu, na który założyłeś konto na Facebooku. Jeśli tak, wystarczy, że skorzystasz opcji „nie pamiętasz hasła”.

 1. W oknie logowania wybierz opcję „Nie pamiętasz hasła?”,1. Jak zalogować się na Messengera bez hasła
 2. otworzy się okno „Znajdź swoje konto”,
 3. wpisz numer telefonu lub jeśli zakładałeś konto na e-mail, wybierz opcję „Zamiast tego wyszukaj przy użyciu adresu e-mail”. Następnie wpisz adres poczty elektronicznej,2. Jak zalogować się na Messengera bez hasła
 4. sprawdź kod w sms lub na poczcie i wybierz „Kontynuuj”,3. Jak zalogować się na Messengera bez hasła
 5. następnie wpisz otrzymany kod weryfikacyjny. Następnie ustaw nowe, silne hasło.

Jak zalogować się na Messengera innej osoby bez hasła?

Aby zalogować się na czyjegoś Messengera bez hasła, jedyną możliwością jest skorzystanie z opcji „Nie pamiętasz hasła”, a następnie sprawdzenie kodu weryfikacyjnego na poczcie e-mail tej osoby bądź w SMS na jej urządzeniu. Kolejnym krokiem jest oczywiście wpisanie kodu podczas logowania.

Aby móc się zalogować na Messengera innej osoby bez hasła, potrzebny jest więc albo dostęp do jej telefonu, albo dostęp do poczty e-mail powiązanej z jej kontem. Niezbędna jest też oczywiście zgoda danej osoby na to, abyś mógł zalogować się na jej konto. Jeśli z jakichś przyczyn chcesz uzyskać dostęp do czyjegoś Messengera, najlepiej poproś o podanie danych logowania.

Jak zalogować się na Messengera na innym telefonie?

Na Messengera możesz logować się z dowolnych telefonów i komputerów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zalogować się z nowego smartfona czy telefonu znajomego. Jedyne czego potrzebujesz, to zainstalowana aplikacja Messenger.

Jeśli więc na urządzeniu, z którego chcesz skorzystać, nie ma Messengera, pobierz go według instrukcji, którą zamieściłam w kroku 2 w punkcie „Jak zalogować się na Messenger”.

Jeśli z kolei na urządzeniu, na którym chcesz się zalogować, jest Messenger, podążaj za wskazówkami z poniższej instrukcji:

 1. odszukaj na innym telefonie aplikację Messenger i otwórz ją,
 2. gdy otworzy się okno logowania, wpisz nr telefonu lub adres e-mail i kliknij „Zaloguj się”,
 3. jeżeli jednak na Messengerze była zalogowana inna osoba, wybierz ikonę trzech kresek, znajdującą się na górze po lewej stronie, następnie ikonę strzałki skierowanej w dół obok nazwy użytkownika i w sekcji „Przełącz konto” wybierz „Dodaj konto”. Następnie wpisz swój nr telefonu lub adres e-mail i kliknij przycisk „Zaloguj się”.Jak zalogować się na Messengera na innym telefonie

Od teraz możesz korzystać ze swojego konta na Messengerze na innym telefonie. 🙂

Jak zalogować się na Messengera bez Facebooka?

Nie trzeba aktywnie korzystać z Facebooka, by móc logować się na Messengera. Co prawda utworzenie konta na Facebooku jest konieczne, ale po zalogowaniu się na Messengera można je dezaktywować. Nie trzeba też wcześniej uzupełniać profilu czy dodawać znajomych. Co się dzieje po dezaktywacji konta na Facebooku?

Dezaktywując konto, sprawiamy, że nie jest ono widoczne dla innych i nie da się go wyszukać. Prawie więc tak, jakby go nie było. 🙂 Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Jak dezaktywować konto na Facebooku i dalej korzystać z Messengera?

Jak wspomniałam, jedynym sposobem na to, by logować się do Messengera bez aktywnego konta na Facebooku, jest jego dezaktywacja. Dezaktywacja konta jest bardzo prosta. Aby to zrobić, wykonaj poniższe kroki:

 1. zaloguj się do Facebooka,
 2. kliknij swoje zdjęcie profilowe znajdujące się na górze po prawej stronie,
 3. wybierz „Ustawienia i prywatność”, a następnie „Ustawienia”,
 4. przejdź do zakładki „Twoje informacje na Facebooku”, a następnie kliknij „Wyświetl” przy pozycji: „Dezaktywacja i Usuwanie”,1. Jak zalogować się na Messengera bez Facebooka
 5. zaznacz opcję „Dezaktywacja konta” i kliknij przycisk „Kontynuuj do dezaktywacji konta”,Jak zalogować się na Messengera bez Facebooka
 6. wybierz z listy przyczynę chęci opuszczenia serwisu i kliknij niebieski przycisk „Dezaktywacja”.3. Jak zalogować się na Messengera bez Facebooka

Gotowe, od teraz możesz logować się na Messengera bez Facebooka (bez aktywnego konta). 🙂

Podsumowując wpis, po zalogowaniu się do Facebooka, możesz od razu korzystać z Messengera na komputerze. Jeżeli chcesz zalogować się na Messengera z telefonu, musisz najpierw zainstalować aplikację. Do aplikacji logujesz się tymi samymi danymi, co do Facebooka. Gdy zapomnisz hasła, korzystaj z opcji „Nie pamiętasz hasła?” dostępnej w oknie logowania.

Na Messengera możesz logować się z dowolnych komputerów i telefonów – nie tylko swoich, ale również innych. Jeżeli chcesz logować się do Messengera bez Facebooka, po utworzeniu konta na Facebooku zdezaktywuj je.

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy wpis okazał się dla Ciebie pomocny. Jeśli masz pytania, zadaj je w komentarzu. 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz