Aby wyłączyć dźwięk Messengera, należy albo przejść do ustawień aplikacji i tam okresowo wyciszyć odgłos powiadomień, albo wyłączyć je na stałe z poziomu urządzenia. W dzisiejszym wpisie znajdziesz instrukcje krok po kroku wraz ze screenami, dzięki którym bez problemu wyłączysz dźwięk Messengera na swoim telefonie z Androidem, na iPhonie oraz komputerze. Przeczytaj pomocny wpis. 🙂

Jak wyłączyć dźwięk Messengera w telefonie z Androidem tymczasowo?

Aby wyłączyć dźwięk Messengera w telefonie z Androidem, takim jak Samsung, Huawei, LG czy Xiaomi na określony czas, wykonaj poniższe kroki:

  1. otwórz aplikację Messenger w telefonie,
  2. kliknij ikonę menu (trzech poziomych kresek) znajdującą się w lewym górnym rogu,
  3. wybierz ikonę ustawień (koła zębatego) znajdującą się tuż obok Twojej nazwy użytkownika,Jak wyłączyć dźwięk Messengera na telefonie z Androidem tymczasowo - krok 1.
  4. przewiń w dół do sekcji „Preferencje” i wybierz opcję „Powiadomienia i dźwięki”,Jak wyłączyć dźwięk Messengera na telefonie z Androidem tymczasowo - krok 2.
  5. obok pozycji „Wł.” przesuń suwak w lewo,Jak wyłączyć dźwięk messengera na telefonie z Androidem tymczasowo - krok 3.
  6. wybierz czas, na jaki mają zostać wyłączone powiadomienia.

Wykonując kroki z powyższej instrukcji, sprawisz, że dźwięk Messengera na Twoim telefonie zostanie wyłączony, jednak tylko na określony czas.

Jak wyłączyć dźwięk Messengera w telefonie z Androidem na stałe?

Oprócz wyciszenia dźwięków Messengera na określony czas, użytkownicy mogą również wyłączyć powiadomienia aplikacji na stałe. Możliwe jest to jednak wyłącznie z poziomu ustawień telefonu. Aby trwale wyłączyć dźwięk Messengera w telefonie z Androidem, wykonaj poniższe kroki:

  1. przejdź do Ustawień telefonu,
  2. wybierz zakładkę „Powiadomienia”,Jak wyłączyć dźwięk Messengera na telefonie z Androidem na stałe - krok 1.
  3. na liście aplikacji odszukaj Messengera i dezaktywuj powiadomienia aplikacji.Jak wyłączyć dźwięk messengera na telefonie z Androidem na stałe - krok 2.

Pamiętaj, że nazwy zakładek w ustawieniach telefonu mogą nieznacznie się różnić w zależności od modelu i marki smartfona. Powyższą instrukcję napisałam na podstawie posiadanego przeze mnie urządzenia, a mianowicie Samsunga Galaxy. 🙂

Jak tymczasowo wyłączyć dźwięk Messengera na iPhonie?

Aby wyłączyć dźwięk Messengera na iPhonie poprzez wyciszenie powiadomień aplikacji, wykonaj poniższe kroki:

  1. otwórz aplikację Messenger,
  2. wybierz ikonę menu (trzy poziome kreski), a następnie ikonę Ustawień (koło zębate),
  3. przejdź do sekcji „Powiadomienia i dźwięki” i obok pozycji „Nie przeszkadzać” przesuń suwak w lewo.
  4. zdecyduj, na jaki czas chcesz wyłączyć powiadomienia. Powiadomienia zostaną wyłączone, a wraz z nimi – dźwięki wiadomości i połączeń.

Jak wyłączyć dźwięk Messengera na iPhonie na stałe?

Aby na stałe wyłączyć dźwięk Messengera na iPhonie, wykonaj poniższe kroki:

  1. otwórz Ustawienia,
  2. wybierz „Powiadomienia”,
  3. odszukaj aplikację Messenger,
  4. za pomocą suwaka dezaktywuj opcję „Dźwięki”.

Powiadomienia aplikacji Messenger wraz z dźwiękami zostaną wyłączone.

Jak wyłączyć dźwięk Messengera na komputerze?

Choć na telefonie, Messenger i Facebook to dwie osobne aplikacje, w wersji przeglądarkowej są one połączone. Zatem jeżeli chcesz wyłączyć dźwięk Messengera na komputerze, musisz najpierw zalogować się do Facebooka. Poniżej zamieszczam szczegółową instrukcję wyłączania dźwięku Messengera na komputerze:

  1. zaloguj się do Facebooka poprzez przeglądarkę komputera,
  2. wybierz ikonę Messengera znajdującą się w prawym górnym rogu,
  3. wybierz ikonę trzech poziomych kropek,
  4. obok pozycji „Dźwięki połączenia przychodzącego” oraz „Dźwięki wiadomości” przesuń suwak w lewo. Dźwięk Messengera zostanie wyłączony.Jak wyłączyć dźwięk Messengera na komputerze

Dlaczego warto wyłączyć dźwięk Messengera?

Obecnie jesteśmy narażeni na multum bodźców i rozpraszaczy. Wyłączenie dźwięków w aplikacjach, które nie są nam niezbędne do funkcjonowania, jest więc dobrą opcją. Poniżej zamieściłam kilka argumentów i korzyści przemawiających za wyłączeniem dźwięków Messengera. 🙂

  1. Ograniczenie hałasu i zbędnych bodźców – wraz z rozwojem technologii i wszelkiego przemysłu zaczęliśmy żyć w świecie, w którym nieustannie otacza nas mnóstwo różnych dźwięków i bodźców. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, prowadzi do znacznego zużycia naszej energii życiowej i obniżenia samopoczucia. Każde ograniczenie zbędnego hałasu i bodźców jest więc na wagę złota.
  2. Możliwość skupienia się na pracy lub ważnych czynnościach – zbędne dźwięki i hałasy przeszkadzają w codziennej koncentracji i skupieniu, zwłaszcza w pracy. Jeżeli nie chcemy trwale wyłączać dźwięków powiadomień Messengera, ponieważ lubimy być na bieżąco z tym co dzieje się u naszych znajomych, dobrym pomysłem może być przynajmniej wyciszenie dźwięku na czas pracy. Prawda jest taka, że większość wiadomości na Messengerze może poczekać, ponieważ naprawdę istotne informacje z reguły przekazywane są innymi drogami (np. telefonicznie).
  3. Bezpieczeństwo – ograniczenie dźwięków może mieć też kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa, na przykład gdy prowadzimy samochód. W sytuacjach, w których dźwięki mogą zaburzać aktywności, od których zależy nasze zdrowie lub życie, nie warto się zastanawiać, tylko je ograniczyć.
  4. Ochrona prywatności – kolejną korzyścią płynącą z wyłączenia dźwięku Messengera może być zwyczajna ochrona naszej prywatności. Jeżeli osoby z naszego otoczenia są ciekawskie i często dopytują się o to, z kim piszemy, wyłączenie dźwięków może dać nam spory komfort.
  5. Mniejsze zużycie energii – wyłączając dźwięki powiadomień aplikacji, nie tylko z Messengera, ale również innych, sprawimy, że nasze urządzenia nie będą wymagały aż tak częstego ładowania. Jest to szczególnie korzystne w przypadku smartfonów, których bateria często nie wytrzymuje nawet jednego dnia.

Podsumowując wpis, wyłączenie dźwięku Messengera możliwe jest poprzez wyciszenie samych odgłosów, jak i poprzez wyłączenie całych powiadomień.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz