Chciałbyś wyczyścić historię swoich konwersacji na Messengerze? Istnieje możliwość usunięcia wszystkich wiadomości z Messengera, zarówno u siebie, jak i u odbiorców, niezależnie od czasu, który minął od ich wysłania. Nawet więc jeśli od wysłania wiadomości minęło więcej niż 10 minut, bez problemu można je usunąć.
W dzisiejszym wpisie pokażę Ci, jak to zrobić. 🙂

Muszę Cię jednak uprzedzić, że usuwanie wszystkich wiadomości z Messengera to proces długotrwały. Nie da się bowiem zrobić tego jednym kliknięciem. Więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej.

Jak usunąć wszystkie wiadomości z Messengera?

Najszybszym sposobem na usunięcie wszystkich wiadomości z Messengera jest usuwanie kolejno każdego z czatów. Nie da się usunąć wszystkich czatów zbiorczo. Metoda ta sprawdzi się jednak tylko wtedy, jeśli zależy Ci na usunięciu wszystkich wiadomości jedynie u siebie.

Usunięte według poniższej instrukcji czaty u odbiorców nadal będą się wyświetlać. Jeśli Ci to nie przeszkadza, wykonaj kroki z poniższych instrukcji, a jeśli zależy Ci na usunięciu wiadomości również u odbiorcy – pomiń ten punkt i przejdź do następnego.

Poniżej zamieściłam 2 instrukcje – jedną dla użytkowników komputerów, a drugą dla użytkowników smartfonów.

Usuwanie wszystkich wiadomości z Messengera – instrukcja na komputer

 1. Zaloguj się do Facebooka przez przeglądarkę na komputerze,
 2. kliknij ikonę Messengera znajdującą się w prawym górnym rogu,
 3. wybierz opcję „Pokaż wszystko w Messengerze”,1. Jak usunąć wszystkie wiadomośc z Messengera na komputerze
 4. najeżdżaj kolejno na każdy czat kursorem, klikaj ikonę trzech kropek i opcję „Usuń czat”.2. Jak usunąć wszystkie wiadomości z Messengera na komputerze

Usuwanie wszystkich wiadomości z Messengera – instrukcja na telefon

 1. Otwórz aplikację Messenger na swoim smartfonie,
 2. w sekcji czaty przytrzymaj dłużej palcem czat, a następnie wybierz „Usuń”,Jak usunąć wszystkie wiadomości z Messengera na telefonie
 3. powtórz czynność dla każdego z czatów, aż wszystkie zostaną usunięte.

Jak usunąć wszystkie wiadomości z Messengera u odbiorcy? (nawet po 10 minutach)

Jak wspomniałam wcześniej, użytkownicy mogą usunąć wszystkie swoje wiadomości z Messengera, zarówno u siebie, jak i u odbiorcy i co ważne – nawet po upływie 10 minut. Są jednak pewne ograniczenia i minusy tego rozwiązania.

Po pierwsze – jest ono czasochłonne i to nawet znacznie bardziej niż usuwanie kolejno każdego z czatów, które opisałam w instrukcjach powyżej. Jeśli bowiem chcemy, żeby wiadomości przestały być widoczne również u odbiorców, musimy usuwać każdą wysłaną przez siebie wiadomość, a nie cały czat.

Ponadto możemy usunąć jedynie te wiadomości, które sami wysłaliśmy, a nie te, które ktoś wysłał do nas.

Kolejnym minusem jest to, że po usuniętej wiadomości pozostaje ślad, a mianowicie komunikat o treści „Cofnięto wysyłanie wiadomości”.

Jeśli jednak powyższe ograniczenia nie stanowią dla Ciebie problemu, postępuj według poniższych wskazówek. Zamieściłam 2 instrukcje – jedną na komputery, a drugą na smartfony. Wybierz tę, która jest bardziej odpowiednia dla Ciebie. 🙂

Usuwanie wszystkich wiadomości z Messengera u odbiorcy – instrukcja na komputer

 1. Zaloguj się do Facebooka przez przeglądarkę na komputerze,
 2. kliknij ikonę Messengera w prawym górnym rogu,
 3. wybierz „Pokaż wszystko w Messengerze”,
 4. wybierz czat, z którego chcesz usunąć wszystkie swoje wiadomości,
 5. najeżdżaj kolejno kursorem na wysłane przez siebie wiadomości, wybieraj ikonę trzech kropek i klikaj pozycję „Usuń”,1. Jak usunąć wszystkie wiadomości z Messengera u odbiorcy - instrukcja na komputer
 6. w nowo otwartym oknie zaznaczaj pozycję „Cofnij wysłanie do wszystkich” i potwierdzaj niebieskim przyciskiem „Usuń”.2. Jak usunąć wszystkie wiadomości z Messengera u odbiorcy - instrukcja na komputer

Usuwanie wszystkich wiadomości z Messengera u odbiorcy – instrukcja na telefon

 1. Otwórz aplikację Messenger na swoim telefonie,
 2. przejdź do czatu, z którego chcesz usunąć wszystkie swoje wiadomości,
 3. przytrzymuj kolejno palcem wysłane przez siebie wiadomości, wybieraj pozycję „Usuń”,1. Jak usunąć wszystkie wiadomości z Messengera u odbiorcy - instrukcja na telefon
 4. klikaj opcję „Cofnij wysłanie”.2. Jak usunąć wszystkie wiadomości z Messengera u odbiorcy na telefonie - instrukcja na telefon

Jak inaczej pozbyć się wszystkich wiadomości z Messengera? (bez ich usuwania)

Jak widzisz, usuwanie wszystkich wiadomości z Messengera jest możliwe, ale bardzo czasochłonne. Jeśli więc chcesz uniknąć tego żmudnego procesu, masz jeszcze inną możliwość, a mianowicie – trwałe usunięcie konta na Facebooku i założenie nowego. Często to rozwiązanie okazuje się prostsze i lepsze, aniżeli usuwanie wszystkich wiadomości z Messengera.

Minusem, a zarazem plusem tego rozwiązania jest to, że stracisz całą historię konta, a więc nie tylko rozmowy z Messengera, ale także znajomych na Facebooku czy publikacje. Dzięki temu jednak możesz ponownie przyjrzeć się temu, kogo chcesz mieć w znajomych.

Zdecydowaną przewagą tego rozwiązania jest z kolei ogromna oszczędność czasu w porównaniu do ręcznego usuwania wiadomości, a także to, że po wiadomościach nie pozostaje żaden ślad. Jest więc to z pewnością opcja warta rozważenia. 🙂

Podsumowanie

Podsumowując wpis, usunięcie wszystkich wiadomości z Messengera możliwe jest na dwa sposoby – albo poprzez usuwanie kolejnych czatów, albo (jeśli zależy nam na tym, by wiadomości zniknęły również u odbiorcy) – cofanie wysłania wiadomości. W przypadku drugiej metody wiadomości mogą zostać usunięte w każdym momencie – nawet jeśli od ich wysłania minęło więcej niż 10 minut.

Ogromnym minusem obu powyższych metod jest jednak to, że wymagają poświęcenia sporej ilości czasu. Nie istnieje bowiem żadna szybsza metoda, która umożliwiłaby usunięcie wiadomości z Messengera zbiorczo za jednym razem.

Jedyną szybszą alternatywą jest trwałe usunięcie konta na Facebooku i założenie nowego. Wtedy bowiem otrzymujemy nowe konto bez historii – w tym bez wiadomości na Messengerze.

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy wpis okazał się dla Ciebie pomocny. Jeśli masz pytania, zadaj je w komentarzu. 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz