Od pewnego czasu Instagram umożliwia usuwanie pojedynczych zdjęć z postów karuzelowych. Wcześniej nie było to możliwe, a użytkownicy, którzy chcieli usunąć jedno zdjęcie, musieli kasować cały post.

W moim dzisiejszym wpisie znajdziesz praktyczną instrukcję, jak krok po kroku usunąć jedno zdjęcie z kilku na Instagramie. Ponadto dowiesz się, dlaczego warto korzystać z tej funkcji oraz czy ma ona jakieś ograniczenia.

Jak usunąć jedno zdjęcie z kilku na Instagramie? Instrukcja

Usuwanie jednego zdjęcia z kilku na Instagramie jest banalnie proste. Aby to zrobić, wykonaj poniższe kroki:

 1. zaloguj się do aplikacji Instagram,
 2. wybierz post karuzelowy, z którego chcesz usunąć pojedyncze zdjęcie,
 3. przewiń karuzelę do zdjęcia, które chcesz usunąć,
 4. po kliknięciu zdjęcia wybierz ikonę trzech kropek, znajdującą się po prawej stronie na górze,
 5. wybierz opcję „Edytuj”,screen 1 usuwanie jednego zdjęcia z kilku IG
 6. kliknij ikonę kosza, znajdującą się w lewym górnym rogu zdjęcia,screen 2 usuwanie jednego zdjęcia z kilku ig
 7. potwierdź na komunikacie, że chcesz usunąć zdjęcie. screen 3 usuwanie jednego zdjęcia z kilku na instagramie

Instrukcja działa zarówno na smartfonach z systemem Android, jak i na iPhone’ach.

Czy zawsze da się usunąć jedno zdjęcie z karuzeli?

Nie w każdym przypadku da się usunąć pojedyncze zdjęcie z posta karuzelowego. W sytuacji, gdy karuzela liczy tylko dwa zdjęcia, opcja ta jest niedostępna. Usuwanie jednego zdjęcia z kilku na Instagramie możliwe jest od co najmniej trzech zdjęć.

Jeśli Twój post liczy jedynie dwa zdjęcia, po wybraniu opcji „Edytuj” w ogóle nie zobaczysz ikony kosza służącej do usuwania fotografii. Możliwe będzie więc jedynie edytowanie treści posta.

Funkcja usuwania jednego zdjęcia z kilku na Instagramie – 3 główne korzyści

Fakt, że Instagram udostępnił opcję usuwania jednego zdjęcia z kilku na Instagramie, niesie ze sobą 3 kluczowe korzyści dla użytkowników. Należą do nich:

1. oszczędność czasu i nerwów

Chyba każdy instagramowy twórca choć raz miał sytuację, gdy spędził mnóstwo czasu na napisaniu treści posta i dobraniu pasujących emotikonek i hashtagów, a po jego opublikowaniu okazywało się, że wstawił do karuzeli niewłaściwe zdjęcie. Musiał więc usuwać całą publikację, a poświęcony czas i trud szły na marne.

Dzięki funkcji usuwania pojedynczego zdjęcia z kilku na Instagramie to już przeszłość, ponieważ kasowanie całej publikacji nie jest konieczne. Wiąże się to z ogromną oszczędnością czasu i nerwów.

2. zachowanie polubień i komentarzy

Fakt, że użytkownik zmuszony był usuwać całą publikację, wiązał się nie tylko z utratą czasu i nerwów. Przede wszystkim twórca tracił wszystkie reakcje, jakie pod postem zostawili inni użytkownicy, czyli polubienia i komentarze.

Serduszka i komentarze są dla wielu twórców kluczowe, ponieważ świadczą o zaangażowaniu na ich profilach i zachęcają marki do podejmowania z nimi współpracy. Dzięki funkcji usuwania pojedynczych zdjęć z karuzeli nie dochodzi do ich utraty.

3. zachowanie zasięgów

Usuwanie całego posta wiązało się z jeszcze jednym problemem – twórca często tracił zasięgi. Wraz z postami znikały bowiem wszystkie udostępnienia użytkowników. Możliwość usuwania jednego zdjęcia z kilku w karuzelowym poście całkowicie rozwiązała ten problem.

Podsumowując wpis, usuwanie jednego zdjęcia z kilku na Instagramie jest banalne proste. Wszystkie potrzebne opcje dostępne są w ustawieniach Instagrama. Jedyny przypadek, kiedy usunięcie pojedynczego zdjęcia z kilku na Instagramie jest niemożliwe, jest wtedy, gdy karuzela liczy tylko dwa zdjęcia.

Od trzech zdjęć opcja ta jest dostępna dla każdego posta i dla każdego zdjęcia. Nowe rozwiązanie pozwala użytkownikom zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów oraz uniknąć niedogodności związanych z utratą reakcji i zasięgów.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

4 komentarze

 1. Dzień dobry,

  Proszę o informację – na IOS również nie ma możliwości usunięcia jednego zdjęcia z dwóch z karuzelii? Wiem, że ta opcja jest niedostępna na androida, ale nie wiem jak z telefonami Apple.

  Pozdrawiam,
  Karolina

  • Jola Odpowiedz

   przepraszam, nie doczytałam, że chodzi o dwa zdjęcia 🙁 w takim przypadku niestety się nie da

Napisz komentarz