Messenger oferuje użytkownikom różne rozwiązania, które umożliwiają im zachowanie większej prywatności. Jedną z takich funkcji jest ukrywanie całych czatów lub poszczególnych wiadomości na Messengerze. W dzisiejszym wpisie pokażę Ci różne możliwości, jak to zrobić. Przeczytaj pomocny poradnik. 🙂

Jak ukryć czat na Messengerze? Sposoby:

Na początek opiszę sposoby na ukrycie całych czatów na Messengerze, a nie jedynie poszczególnych wiadomości. Zobacz informacje poniżej.

Jak ukryć czat na Messengerze na telefonie poprzez jego archiwizację

Jednym ze sposobów na ukrycie czatu na Messengerze jest przeniesienie go do archiwum. Dzięki temu czat przestanie być widoczny w sekcji Czaty na Messengerze, ale nie zostanie usunięty całkowicie. W każdej chwili będzie więc można do niego wrócić. Aby ukryć czat na Messengerze poprzez jego archiwizację z poziomu telefonu, wykonaj poniższe kroki:

 1. otwórz aplikację Messenger na telefonie,
 2. przejdź do sekcji Czaty i przytrzymaj dany czat,1. Jak ukryć czat na Messengerze
 3. wybierz opcję Archiwizuj.

Gotowe, czaty zostaną przeniesione do archiwum i ukryte w sekcji Czaty. W każdej chwili będzie można do nich wrócić, wybierając kolejno: menu (ikona trzech kresek) >> Archiwum. Oznacza to jednak również, że niepowołana osoba może je znaleźć.

Jak ukryć czat na Messengerze z poziomu komputera poprzez jego archiwizację

Funkcja ukrywania czatów na Messengerze poprzez ich archiwizację dostępna jest także z poziomu przeglądarkowej wersji Facebooka. Jeśli więc korzystasz z komputera i chcesz ukryć czat na Messengerze, wykonaj poniższej kroki:

 1. zaloguj się do Facebooka przez przeglądarkę komputera,
 2. wybierz ikonę Messengera znajdującą się w prawym górnym rogu i opcję Pokaż wszystko w Messengerze,
 3. najedź kursorem na czat i wybierz ikonę trzech kropek,
 4. wybierz opcję Zarchiwizuj czat.2. Jak ukryć czat na Messengerze

Gotowe, czaty zostaną umieszczone w archiwum i znikną z sekcji Czaty. W każdej chwili będzie można jednak do nich wrócić, wybierając kolejno: ikonę trzech kropek >> Zarchiwizowane czaty. W związku z tym, że czaty nie znikną całkowicie z Messengera, a jedynie zostaną ukryte w osobnym folderze, może się zdarzyć, że niepowołana osoba je znajdzie.

Jak ukryć czat na Messengerze na telefonie poprzez jego trwałe usunięcie

Inną, mniej idealną metodą na ukrycie czatu na Messengerze jest jego usunięcie. Minusem tego rozwiązania jest jednak to, że nie będziemy mogli już do niego wrócić i ponownie odczytać usuniętych wiadomości. Rozwiązanie to może jednak być najlepsze dla tych osób, którym z jakichś powodów zależy na trwałym pozbyciu się danego czatu z historii Messengera.

Aby ukryć czat na Messengerze na telefonie poprzez jego trwałe usunięcie, wykonaj poniższe kroki:

 1. otwórz aplikację Messenger na telefonie,
 2. przejdź do sekcji Czaty i przytrzymaj dany czat,
 3. wybierz opcję Usuń.3. Jak ukryć czat na Messengerze

Czat zostanie trwale usunięty, pamiętaj jednak, że o ile nie zablokujesz danej osoby, nadal będzie ona mogła wysyłać do Ciebie nowe wiadomości na Messengerze. Pojawi się wtedy nowy czat z tą osobą.

Jak ukryć czat na Messengerze poprzez jego usunięcie z poziomu komputera

Opcja ukrywania czatów na Messengerze poprzez ich usuwanie dostępna jest także z poziomu przeglądarkowej wersji Facebooka. Jeśli zatem wolisz korzystać z komputera, a chcesz ukryć czat na Messengerze poprzez jego trwałe usunięcie, wykonaj poniższej kroki:

 1. zaloguj się do Facebooka przez przeglądarkę na komputerze,
 2. wybierz ikonę Messengera w prawym górnym rogu i opcję Pokaż wszystko w Messengerze,
 3. najedź kursorem na czat i wybierz ikonę trzech kropek,
 4. wybierz opcję Usuń czat.4. Jak ukryć czat na Messengerze

Gotowe, czat zostanie trwale usunięty i nikt nie będzie mógł już odczytać zawartych w nim wiadomości. Wiedz jednak, że jeśli nie zablokujesz danej osoby, nadal będzie ona mogła wysyłać do Ciebie wiadomości, a wtedy w sekcji Czaty pojawi się nowy czat.

Jak ukryć wiadomości na Messengerze? Sposoby:

Powyżej wyjaśniłam, jak ukryć cały czaty na Messengerze, teraz przechodzę do instrukcji jak ukryć wybrane wiadomości na Messengerze. Do wyboru mamy dwie możliwości – ukrycie wybranych wiadomości w dotychczasowych czatach oraz stworzenie nowego prywatnego czatu z opcją znikających wiadomości. Opis poszczególnych metod znajdziesz poniżej.

Jak ukryć wiadomości na Messengerze na telefonie poprzez ich usunięcie

Messenger umożliwia usuwanie nie tylko całych czatów, ale także poszczególnych wiadomości Jeśli więc nie chcemy, by dana wiadomość, którą wysłaliśmy była widoczna możemy ją usunąć zarówno u siebie jak i u odbiorcy. Wiadomości, które ktoś wysłał do nas, możemy z kolei ukryć jedynie u siebie. Aby ukryć poszczególne wiadomości na Messengerze poprzez ich usunięcie, wykonaj poniższe kroki:

 1. otwórz aplikację Messenger na telefonie,
 2. otwórz czat, w którym chcesz ukryć poszczególne wiadomości,
 3. przytrzymaj palec na wiadomościach, których chcesz się pozbyć,
 4. kliknij opcję Usuń,
 5. 1. Jak ukryć wiadomości na Messengerze
 6. w zależności od tego, czy chcesz ukryć wiadomość jedynie u siebie, czy także u odbiorcy, wybierz preferowaną opcję.2. Jak ukryć wiadomości na Messengerze

Gotowe, pamiętaj, że usuniętych wiadomości nie można odzyskać, więc zostaną one ukryte na zawsze.

Jak ukryć wiadomości na Messengerze poprzez ich usunięcie z poziomu komputera

Tę samą czynność, a więc ukrycie wiadomości na Messengerze poprzez jej usunięcie można wykonać z poziomu przeglądarki na komputerze. Aby to zrobić, wykonaj poniższe kroki:

 1. zaloguj się do Facebooka przez przeglądarkę komputera,
 2. przejdź do Messengera (wybierz opcję Pokaż wszystko w Messengerze),
 3. najedź kursorem na czat, z którego chcesz pozbyć się poszczególnych wiadomości,
 4. najedź kursorem na wiadomość, którą chcesz ukryć poprzez jej usunięcie,
 5. wybierz ikonę trzech kropek, a następnie Usuń,3. Jak ukryć wiadomości na Messengerze
 6. w zależności od tego, czy chcesz ukryć wiadomość jedynie u siebie, czy również u odbiorcy, zaznacz preferowaną opcję.

Jak ukryć nowe wiadomości na Messengerze dzięki opcji „Znikające wiadomości”

Na Messengerze dostępna jest także inna opcja umożliwiająca ukrywanie wiadomości, a mianowicie funkcja znikających wiadomości. Można dzięki niej ukrywać nowe wiadomości, ale nie da się za jej pomocą ukryć starych. Znikające wiadomości możemy ustawić w aplikacji mobilnej, poniżej więc zamieściłam instrukcję na telefon.

Aby ukryć nowe wiadomości na Messengerze przy pomocy znikających wiadomości, wykonaj poniższe kroki:

 1. otwórz aplikację Messenger na telefonie,
 2. w wyszukiwarce w sekcji Czaty wpisz imię i nazwisko wybranej osoby i przejdź do konwersacji,4. Jak ukryć wiadomości na Messengerze
 3. wybierz ikonę z literą i w prawym górnym rogu,
 4. wybierz opcję Przejdź do tajnej konwersacji,5. Jak ukryć wiadomości na Messengerze
 5. ponownie wybierz ikonę z literą i,6. Jak ukryć wiadomości na Messengerze
 6. wybierz opcję Znikające wiadomości,7. Jak ukryć wiadomości na Messengerze
 7. wybierz czas, po jakim wiadomości mają znikać.

Gotowe, nowe wiadomości przestaną się wyświetlać w Messengerze i po wybranym czasie zostaną ukryte.

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy kompleksowy poradnik ukrywania wiadomości na Messengerze okazał się dla Ciebie pomocny. Jeśli masz dodatkowe pytania, zadaj je w komentarzu.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz