Jesteś ciekaw, jakie posty w ostatnim czasie bądź wcześniej polubiłeś na Instagramie? W dzisiejszym wpisie pokażę Ci prostą instrukcję, jak sprawdzać polubione posty w aplikacji Instagram. Podzielę się też z Tobą wskazówkami, jak cofnąć polubienia postów oraz jak sortować polubione zdjęcia.

Jak sprawdzić polubione posty na Instagramie? Instrukcja krok po kroku

Poniżej znajdziesz aktualną instrukcję, jak sprawdzać polubione posty na Instagramie.

 1. Otwórz aplikację Instagram i przejdź do swojego profilu (kliknij zdjęcie profilowe znajdujące się w prawym dolnym rogu),
 2. wybierz ikonę menu (trzy poziome kreski) znajdującą się w prawym górnym rogu,1. Jak sprawdzić polubione posty na instagramie
 3. wybierz zakładkę „Twoja aktywność”,2. Jak sprawdzić polubione posty na Instagramie
 4. otwórz zakładkę „Interakcje”,
 5. przejdź do sekcji „Polubienia”. Znajdziesz w niej wszystkie polubione zdjęcia.3. Jak sprawdzić polubione posty na instagramie

Jak widzisz, oprócz polubień na Instagramie możesz również sprawdzać komentarze, które zostawiłeś, opinie, czy też odpowiedzi na relacje.

Dlaczego nie widzę wszystkich polubionych postów?

Może się zdarzyć, że w sekcji „Polubienia” nie zobaczysz wszystkich polubionych przez siebie postów. Dzieje się tak, ponieważ Instagram zachowuje jedynie 300 ostatnich polubień. Jeśli więc polubiłeś więcej zdjęć, starsze z nich przestaną się wyświetlać.

Jeśli zależy Ci na tym, by móc łatwo powracać do niektórych postów, dużo lepszym rozwiązaniem od samego ich lajkowania, jest ich zapisywanie.

Jak cofnąć polubienia postów?

Jeśli chciałbyś cofnąć polubienia wybranych postów, również masz taką możliwość. W tym celu wykonaj kroki z poniższej instrukcji:

 1. przejdź do sekcji „Polubienia” (zgodnie ze wskazówkami z pierwszej instrukcji),
 2. zaznacz zdjęcia, które chcesz odlajkować (przytrzymując dłużej palec),
 3. wybierz opcję „Cofnij polubienie” i potwierdź wybór.

Jak sortować polubione posty na Instagramie?

W sekcji „Polubienia” domyślnym ustawieniem Instagrama jest sortowanie postów od najnowszych do najstarszych. W momencie, gdy chcemy odnaleźć starsze polubione posty, dużo wygodniejszą opcją jest jednak zmiana sposobu sortowania na od najstarszych do najnowszych. W sekcji „Polubienia” możliwe jest także odszukiwanie polubionych postów po nazwie autora. Poniżej znajdziesz pomocne instrukcje.

Jak sortować polubione posty od najstarszych do najnowszych?

Aby zmienić sposób sortowania polubionych postów na Instagramie, należy:

 1. przejść do sekcji „Polubienia”,
 2. wybrać opcję „Sortuj i filtruj”, a następnie „Sortuj według”,jak sortować polubione posty na Instagramie - screen
 3. wybrać od najstarszych do najnowszych
 4. kliknąć „Zastosuj”.

Jak sortować i odszukać polubione posty po nazwie autora?

Aby znaleźć posty wybranego autora, które polubiliśmy, należy:

 1. przejść do sekcji „Polubienia”,
 2. wybrać opcję „Sortuj i filtruj”, a następnie „Autor”,jak odszukiwać polubione posty po autorze - screen
 3. odszukać autora z listy lub wpisać jego nazwę,
 4. kliknąć „Gotowe”, a następnie „Zastosuj”.

W jakim celu sprawdzać polubione posty? Korzyści

Sprawdzanie polubionych postów na Instagramie nie jest ani konieczne, ani też szczególnie istotne. Niesie jednak ze sobą kilka drobnych korzyści i daje pewne możliwości, np.:

 1. możemy zobaczyć, jak zmieniał się nasz gust na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy bądź lat,
 2. możemy przypomnieć sobie ciekawe profile, o których istnieniu zapomnieliśmy,
 3. możemy powrócić do zdjęć, które kiedyś nam się spodobały,
 4. możemy odlajkować zdjęcia autorów, których już nie obserwujemy,
 5. wracając do przeszłości i miłych wspomnień, możemy zyskać kilka chwil przyjemności. 😉

Podsumowując wpis, sprawdzanie polubionych postów na Instagramie jest banalnie proste. Możemy jednak nie zobaczyć wszystkich zdjęć, które zalajkowaliśmy przez cały okres posiadania konta, ponieważ Instagram zachowuje jedynie (lub aż) 300 ostatnich polubień. W celu łatwiejszego odszukiwania konkretnych polubionych postów warto posłużyć się praktyczną funkcją sortowania. Polubionych postów można też szukać po nazwie autora, co jest niezwykle pomocne, gdy wiemy, czyjego zdjęcia szukamy. Sprawdzanie polubionych postów na Instagramie nie jest ani konieczne, ani też szczególne ważne, ale niesie ze sobą kilka drobnych korzyści i udogodnień.

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz