Aby sprawdzić lokalizację na fb (Facebooku), zarówno swoją, jak i czyjąś, należy przejść do Aktywnych sesji w Dzienniku aktywności na Facebooku, skopiować adresy IP logowań, a następnie wkleić je na stronę narzędzia do odczytywania lokalizacji po adresie IP. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego, w rzeczywistości jest to bardzo proste! 🙂 Szczegółową instrukcję krok po kroku wraz ze screenami znajdziesz poniżej. 🙂

Jak sprawdzić lokalizację na fb? Swoją lub czyjąś

Aby sprawdzić przybliżoną lokalizację na fb, musisz posiadać dostęp do swojego lub czyjegoś konta na Facebooku. Potrzebujesz więc loginu i hasła lub urządzenia z otwartym Facebookiem danej osoby. Pamiętaj jednak, że nie można kontrolować czyjegoś Facebooka bez jego zgody. Instrukcje krok po kroku, jak sprawdzić lokalizację na fb, zarówno na telefonie, jak i komputerze, znajdziesz poniżej.

Jak sprawdzić lokalizację na fb z poziomu telefonu:

 1. otwórz aplikację Facebook na telefonie (swoim lub danej osoby),
 2. kliknij ikonę menu (trzy poziome kreski), znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu,
 3. rozwiń „Ustawienia i prywatność”, a następnie wybierz „Ustawienia”,
 4. zjedź na dół do sekcji „Twoja aktywność” i kliknij opcję „Dziennik aktywności”,Jak sprawdzić lokalizację na fb - krok 1. (telefon)
 5. wybierz kolejno: Filtry >> Kategorie >> „Zarejestrowane działania i inna aktywność”,Jak sprawdzić lokalizację na fb - krok 2. (telefon)
 6. wybierz opcję „Logowania i wylogowania” lub opcjonalnie „Aktywne sesje”,Jak sprawdzić lokalizację na fb - krok 3. (telefon)
 7. otwórz stronę kodit.pl/geolokalizacja i przepisz adres IP np. z ostatniego logowania do Facebooka. Następnie kliknij „Sprawdź”. Narzędzie wskaże Ci przybliżoną Twoją lub czyjąś lokalizację (kraj i miasto) na Facebooku.Jak sprawdzić lokalizację na fb - krok 4. (telefon)

Jak sprawdzić lokalizację na fb z poziomu komputera:

 1. zaloguj się do Facebooka (swojego lub czyjegoś) przez przeglądarkę na komputerze,
 2. kliknij zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu,
 3. wybierz kolejno opcje: „Ustawienia i prywatność” oraz „Dziennik aktywności”,
 4. wybierz zakładkę „Aktywne sesje”,Jak sprawdzić lokalizację na fb - krok 1. (komputer)
 5. skopiuj adres IP (np. z ostatniego logowania), a następnie otwórz stronę kodit.pl/geolokalizacja i pole wklej skopiowany adres. Potwierdź przyciskiem „Sprawdź”. Narzędzie wskaże Ci przybliżoną Twoją lub czyjąś lokalizację (kraj i miasto) na Facebooku.Jak sprawdzić lokalizację na fb - krok 2 (komputer)

Jak sprawdzić dokładną lokalizację na fb?

Sposób opisany powyżej umożliwia sprawdzenie przybliżonej lokalizacji na fb. Pojawia się jednak pytanie, czy istnieje sposób na sprawdzenie czyjejś dokładnej lokalizacji na Facebooku, na przykład dokładnego adresu jakiegoś miejsca, w którym przebywał. Warto wiedzieć, że istnieje taka opcja, ale tylko u tych użytkowników, którzy sami oznaczyli swoją lokalizację. Jak to sprawdzić?

 1. Otwórz Facebooka i przejdź do profilu osoby, której lokalizację chciałbyś sprawdzić,
 2. przejrzyj posty opublikowane na jego tablicy,
 3. nad każdym postem sprawdź, czy jego autor oznaczył swoją lokalizację (przykład poniżej). Jeśli tak, wiesz już, gdzie przebywał. 🙂Jak sprawdzić czyjąś dokładną lokalizację na fb

Co zrobić, by inni mogli sprawdzić moją lokalizację na fb?

Podobnie jak Twoi znajomi na Facebooku, tak i Ty masz możliwość udostępniania swojej lokalizacji w serwisie. Wtedy Twoi znajomi po przejściu na Twój profil będą mogli sprawdzić, w jakich miejscach przebywałeś.

Aby sprawić, by inne osoby mogły sprawdzać Twoją lokalizację na Facebooku, po prostu dodawaj ją przy każdym poście, który publikujesz. Jak dodać lokalizację do posta, wyjaśniam poniżej:

 1. Otwórz Facebooka i wybierz opcję „Utwórz post”,
 2. uzupełnij treść posta, dodaj zdjęcie (opcjonalnie), a następnie wybierz opcję „Zamelduj się” oznaczoną ikoną pinezki,
 3. wpisz w okno nazwę miejsca, w którym się znajdujesz lub wybierz je z rozwijanej listy.
 4. Gotowe. Od teraz Twoi znajomi będą mogli sprawdzić, w jakim miejscu przebywałeś o danej porze.

Czy warto udostępniać swoją lokalizację na fb?

Wielu użytkowników Facebooka lubi dzielić się ze znajomymi swoimi najszczęśliwszymi chwilami z życia oraz informować innych dokładnie, gdzie w danej chwili się znajdują. Warto jednak mieć na uwadze, że udostępnianie swojej lokalizacji wszystkim użytkownikom Facebooka może być niebezpieczne.

Wiele osób na przykład oznacza swoją lokalizację, będąc na wakacjach. Jest to jasna informacja dla złodziei, że w danym momencie nikogo nie ma w domu. Coraz częściej dochodzi do różnego rodzaju kradzieży i włamań do domów osób, które oznaczają swoją lokalizację na Facebooku i tym samym informują, że ich dom jest pusty.

Podsumowanie

Podsumowując wpis, aby sprawdzić przybliżoną lokalizację na fb (swoją lub czyjąś), należy przejść do Aktywnych sesji w Dzienniku aktywności, oraz skopiować adres IP (np. z ostatniego logowania) do narzędzia do geolokalizacji IP. Sprawdzenie dokładnej lokalizacji na fb możliwe jest jedynie tylko wtedy, jeśli dana osoba sama się w niej oznaczyła (np. przebywając w jakiejś restauracji czy instytucji).

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz