Messenger, czyli zintegrowany z Facebookiem komunikator, umożliwia użytkownikom wymianę nieskończonej ilości wiadomości. Nie istnieje żaden limit ani ograniczenie, które blokowałoby użytkownikom dalszą możliwość prowadzenia konwersacji po wysłaniu określonej liczby wiadomości.

W związku z tym, że Messenger nie wprowadza żadnych ograniczeń, a mnóstwo użytkowników korzysta z aplikacji do lat, często pojawia się pokusa, by sprawdzić, ile tak naprawdę wiadomości na Messengerze wymieniliśmy. Warto wiedzieć, że jest to jak najbardziej możliwe.

Jeśli więc ciekawi Cię, ile wiadomości w komunikatorze wymieniłeś z innymi użytkownikami, przeczytaj mój dzisiejszy wpis. 🙂 Opisałam w nim dwa sposoby na sprawdzenie ilości wiadomości na Messengerze w poszczególnych czatach. Pierwsza metoda zadziałała u mnie bez problemu, druga z kolei się u mnie się nie sprawdziła, ale uwzględniłam ją, ponieważ u niektórych działa.

Zapoznaj się z obydwiema instrukcjami poniżej. 🙂

Jak sprawdzić ilość wiadomości na Messengerze?

Jak wspomniałam na wstępie, sprawdzenie ilości wiadomości na Messengerze jest w stu procentach możliwe. Ponadto jest to banalnie proste i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności ani pobierania zewnętrznych programów. Każdy użytkownik Messengera i Facebooka powinien sobie z tym bez problemu poradzić. 🙂

Poniżej znajdziesz dwa sposoby, jak to zrobić. Pierwszy sposób na sprawdzenie ilości wiadomości na Messengerze opiera się na pobraniu pliku HTML z wiadomościami z komunikatora i skorzystaniu z wyszukiwarki kontekstowej. Opcja ta dostępna jest na samym Messengerze, a dokładniej – w jego ustawieniach. Choć może ona brzmieć i wydawać się skomplikowania, w rzeczywistości wcale nie jest. Wręcz przeciwnie – jest szybka i łatwa do wykonania. Dla ułatwienia poniżej zawarłam instrukcję krok po kroku wraz ze screenami.

Drugi sposób z kolei wymaga zainstalowania specjalnej wtyczki. Jak wspomniałam wcześniej, u mnie sposób ten się nie sprawdził, a dlaczego tak się stało, opisałam poniżej.

Zacznę więc od sposobu, który się u mnie zdał egzamin. 🙂

Sposób I. Sprawdzanie ilości wiadomości na Messengerze z wykorzystaniem pliku HTML

Jeśli chcesz określić orientacyjną liczbę wiadomości wymienionych np. z przyjacielem lub drugą połówką przy pomocy metody, którą z powodzeniem zastosowałam, wykonaj poniższe kroki.

1. Pobierz wiadomości z Messengera

Pierwszym krokiem do sprawdzenia ilości wiadomości na Messengerze, jest ich pobranie. Warto wiedzieć, że Facebook daje taką możliwość z poziomu aplikacji Messenger. Użytkownik może pobrać całą bazę konwersacji przeprowadzonych z każdym użytkownikiem od początku posiadania konta. Do wyboru ma dwa formaty – HTML oraz JSON (drugi format umożliwia przeniesienie danych do innego serwisu). Do sprawdzenia ilości wiadomości na Messengerze z daną osobą wystarczy format HTML.

Jak pobrać wiadomości z Messengera:

 1. otwórz aplikację Messenger,
 2. wybierz ikonę trzech kresek (menu) znajdującą się na górze po lewej stronie,
 3. wybierz ikonę koła zębatego (ustawień) znajdującą się obok zdjęcia profilowego i Twojej nazwy użytkownika,
 4. przewiń w dół i w sekcji „Konto” wybierz „Ustawienia konta”,
 5. przewiń w dół do sekcji „Twoje informacje” i kliknij „Pobieranie Twoich informacji”,1. Jak sprawdzić ilość wiadomości na Messengerze
 6. odznacz wszystkie pozycje, oprócz „Wiadomości”,2. Jak sprawdzić ilość wiadomości na Messengerze
 7. wybierz format HTML,
 8. naciśnij niebieski przycisk „UTWÓRZ PLIK”. Twój plik powinien być gotowy w ciągu kilku minut, jednak w niektórych przypadkach (w zależności od ilości wiadomości) może to potrwać nawet kilka dni. W zakładce dostępne kopie możesz sprawdzić status przygotowania pliku. Zostaniesz też powiadomiony, gdy plik będzie gotowy do pobrania,
 9. gdy plik będzie gotowy, zaloguj się do Facebooka na komputerze i kliknij ikonę dzwoneczka (powiadomień), a następnie kliknij powiadomienie o utworzeniu pliku,
  wybierz przycisk „Pobierz” znajdujący się w sekcji „Pobieranie” i poczekaj, aż plik w całości się pobierze.

2. Rozpakuj plik

Po pobraniu wiadomości z Messengera, kolejnym krokiem jest rozpakowanie pliku. Wiadomości zapakowane są do folderu zip. Do jego rozpakowania możesz użyć wbudowanego programu na swoim komputerze lub jeśli Twoje urządzenie nim nie dysponuje – pobrać darmowy program 7-zip. Rozpakuj folder, a następnie otwórz folder z wiadomościami.

3. Odszukaj konwersację z wybraną osobą

Otwórz folder „messages”, a następnie „inbox”. Foldery z konwersacjami z poszczególnymi osobami posortowane są alfabetycznie. Odszukaj więc konwersację z osobą, która Cię interesuje. Czasami, gdy wiadomości jest bardzo dużo, zapisują się one w kilku folderach.

4. Otwórz plik HTML

Otwórz konwersację zapisaną w pliku HTML. Do otwarcia tego pliku nie potrzebujesz żadnego specjalistycznego programu – wystarczy przeglądarka internetowa, na przykład Chrome, Firefox czy Explorer. Treść wiadomości powinna od razu się wyświetlić.

5. Skorzystaj z komendy „command+F” lub „ctrl+F”

3. Jak sprawdzić ilośc wiadomości na MessengerzeKomenda „command+F” (na komputerach Mac) i „ctrl+F” (na komputerach z systemem Windows) otwiera okno z wyszukiwarką. Wpisz w nią najpierw imię i nazwisko (nazwę użytkownika z Facebooka) osoby z czatu, a zobaczysz ile razy pojawia się w konwersacji. Będziesz już wtedy wiedział, ile dana osoba wysłała wiadomości do Ciebie. Następnie wpisz w wyszukiwarkę swoje imię i nazwisko (nazwę użytkownika z Facebooka), a zobaczysz, ile Ty wysłałeś wiadomości do danej osoby.

Jak wspomniałam powyżej, gdy konwersacja jest bardzo długa, wiadomości zapisują się w kilku folderach. Nie musisz każdego z nich otwierać osobno – przełączając strony w otwartym pliku HTML przejdziesz od razu do wyświetlania kolejnych folderów. Każda strona zapisuje się bowiem w osobnym folderze.

Po dodaniu liczby wiadomości otrzymanych od danej osoby oraz wysłanych przez siebie, będziesz znał łączną ilość wiadomości wymienionych w danym czacie na Messengerze. 🙂

Sposób II. Sprawdzanie ilości wiadomości na Messengerze przy pomocy wtyczki

Przechodzę do drugiego sposobu, który u mnie z jakichś przyczyn nie zdał egzaminu, ale sprawdził się u innych. Wymaga on zainstalowania na komputerze wtyczki do przeglądarki o nazwie React Developer Tools. Poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję.

 1. Pobierz wtyczkę React Developer Tools,
 2. zaloguj się na swoje konto na Facebooku na komputerze,
 3. kliknij ikonę Messengera znajdującą się w prawym górnym rogu i kliknij „Pokaż wszystko w Messengerze”,
 4. otwórz interesujący Cię czat,
 5. otwórz narzędzia dla deweloperów przy pomocy skrótu klawiszowego Shift + Ctrl + I (Windows) lub command + option + C (Mac),
 6. w narzędziach dla deweloperów wybierz zakładkę „Components”,
 7. wpisz w wyszukiwarkę „MessengerDetailView.” *
 8. w oknie po prawej stronie naciśnij małą strzałkę obok pozycji activeThread,
 9. zjedź na dół i odszukaj wzrokiem pozycję „message_count”. Przy niej powinna znajdować się liczba wymienionych na Messengerze wiadomości z daną osobą.
 10. koniecznie daj znać w komentarzu, czy u Ciebie ta instrukcja zdała egzamin. 🙂

*na tym etapie instrukcja przestała mieć dla mnie sens, ponieważ wtyczka nie znalazła tej komendy

Podsumowanie

Podsumowując wpis, istnieją możliwości na sprawdzenie ilości wiadomości na Messengerze. Jeden ze sposobów opiera się na pobraniu pliku HTML z wiadomościami z Messengera i skorzystaniu z wyszukiwarki kontekstowej. Drugi sposób sprowadza się do pobrania rozszerzenia do przeglądarki i odszukania ilości wiadomości w narzędziach dla deweloperów.

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Koniecznie daj znać w komentarzu, który ze sposobów na sprawdzenie ilości wiadomości na Messengerze sprawdził się u Ciebie.

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

2 komentarze

 1. niestety 5 miesięcy później nie działa pierwszy sposób – menu jest przebudowane tak że nie jestem w stanie znaleźć opisanych opcji

  • Jola Odpowiedz

   faktycznie, dziękuję za informację, wkrótce zaktualizuje wpis. Tymczasem tutaj podsyłam aktualną instrukcję: otwórz aplikację Facebook i wybierz kolejno: ikona trzech kresek (menu) >> Ustawienia i prywatność >> Ustawienia >> Pobieranie informacji >> Poproś o plik do pobrania >> Wybierz typy informacji >> Wiadomości >> Dalej >> Ustawiamy zakres dat, i dalej już zgodnie z instrukcją w artykule 🙂

Napisz komentarz