Facebook nie powiadamia użytkownika o tym, gdy ktoś zignoruje od niego wiadomości. Funkcja ta celowo jest dyskretna, po to by nikt nie obawiał się z niej korzystać.

Pewne przesłanki mogą jednak wskazywać na to, że ktoś zignorował od nas wiadomości na Messengerze. Jakie to przesłanki dowiesz się z mojego dzisiejszego wpisu. 🙂

Co się dzieje, gdy ktoś zignoruje Twoje wiadomości na Messengerze?

Baner z ebookiemNa początek kilka słów o tym, co się dzieje z ignorowanymi wiadomościami na Messengerze. Jeśli Twój znajomy skorzystał z tej funkcji w przypadku konwersacji z Tobą, a więc przy Twoim profilu na Messengerze wybrał kolejno: Prywatność i pomoc > Ignoruj wiadomości, wszelkie wiadomości od Ciebie trafiają do jego folderu Spam. Nie dostaje on powiadomień o tym, że wysyłasz mu wiadomości.

W folderze tym wiadomości nie są automatycznie oznaczane po kliknięciu jako odczytane – jest to sekcja z tzw. prośbą o połączenie. Aby wiadomość została oznaczona jako odczytana, odbiorca musi najpierw wyrazić na to zgodę.

3 znaki, że ktoś ignoruje od Ciebie wiadomości na Messengerze

Poniżej zamieściłam 3 przesłanki, które mogą świadczyć o tym, że ktoś zignorował Twoje wiadomości na Messengerze:

1. Brak potwierdzenia wyświetlenia wiadomości

Brak potwierdzenia wyświetlenia wiadomości to kluczowy znak, który może świadczyć o tym, że Twój znajomy zignorował Twoje wiadomości na Messengerze.

Jeśli do tej pory wiadomości, które do niego wysyłałeś były przez niego odczytywane na bieżąco, a nagle przez długi czas widnieją one jako nieodczytane, wiedz, że coś może być na rzeczy.

Jak sprawdzić, kiedy wiadomość jest oznaczona jako wyświetlona?

ignorowana wiadomość messenger

  • Przy wiadomości oznaczonej jako wyświetlona zobaczymy zdjęcie profilowe odbiorcy. Po najechaniu myszką komputera lub kliknięciu (na telefonie) pokaże nam się informacja, kiedy wiadomość została odczytana.
  • Przy wiadomości nieoznaczonej jako wyświetlona, będzie widniała jedynie „ikona ptaszka”. Po najechaniu na nią myszką lub kliknięciu ujrzymy jedynie informację „Dostarczono”.

2. Aktywność znajomego na Facebooku

Co prawda, jeżeli znajomy zignorował Twoje wiadomości na Messengerze, najprawdopodobniej nie zobaczysz przy jego profilu zielonej kropki świadczącej o aktywności. Jego status zostanie przed Tobą ukryty.

Możesz jednak łatwo stwierdzić, że Twój znajomy jest aktywny, jeśli publikuje coś na swojej tablicy lub tablicy innych osób na Facebooku.

Jeżeli zobaczysz, że nie odczytuje on Twoich wiadomości na Messengerze, a jednocześnie jest aktywny na Facebooku, możesz podejrzewać, że skorzystał względem Ciebie z funkcji „ignoruj wiadomości”.

3. Odpowiedzi na wiele wiadomości w jednym terminie

Kolejną anomalią mogącą świadczyć o tym, że Twój znajomy ignoruje Cię na Messengerze, jest odczytywanie i odpisywanie na wiele Twoich wiadomości w jednym terminie. W związku z tym, że Facebook nie powiadamia o wiadomościach trafiających do Spamu, Twój znajomy może co jakiś czas otwierać ten folder, by sprawdzić, co w nim jest i odpisywać na wszystko za jednym razem.

Ignorowanie wiadomości na Messengerze – podsumowanie

Podsumowując wpis, wiesz już, jakie przesłanki mogą świadczyć o tym, że Twój znajomy ignoruje Twoje wiadomości na Messengerze. Czerwona lampka powinna zapalić się zwłaszcza wtedy, gdy nie widzimy potwierdzenia wyświetlenia wiadomości, a nasz znajomy aktywnie udziela się na Facebooku.

Miej jednak na uwadze, że są to tylko przesłanki i nie świadczą w 100% o tym, że ktoś ignoruje Twoje wiadomości. Być może znajomy nie zauważył Twoich wiadomości lub po prostu zapomniał odpisać.

Wszelkie wątpliwości najlepiej od razu omówić. Zapytaj wprost, czy Twoje wiadomości były dla znajomego zbyt męczące i czy celowo skorzystał on z funkcji ich ignorowania. Jeśli tak, poproś, by zamiast tego na przyszłość normalnie z Tobą porozmawiał i ustalił akceptowalny dla niego sposób konwersacji. 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz